ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Niezapomniane ferie w górach - cztery sprawdzone miejsca na zimową rozrywkę z dziećmi

-
Niezapomniane ferie w górach - cztery sprawdzone miejsca na zimową rozrywkę z dziećmi
Ferie to doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu w gronie najbliższej rodziny. To właśnie wtedy możemy odpocząć, zacieśniając więzy. Często jednak problemem może okazać się odpowiednie zaplanowanie wypoczynku. Zastanawiasz się, gdzie warto pojechać na ferie zimowe? Jesteś miłośnikiem polskich gór? Poznaj nasze inspiracje!Szczyrk


Przez wiele osób to właśnie Szczyrk bywa nazywany zimową stolicą Polski. Beskidzki kurort stanowi doskonałą bazę wypadową dla całej rodziny. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu przeżyją niezapomniane chwile na jednym z licznych stoków oraz w czasie wędrówek zimowymi szlakami. Podczas urlopu odwiedź także deptak nad Żylicą, który pozwala na spokojny spacer, biegi na nartach oraz marsze z kijkami.
Podczas urlopu warto zobaczyć również Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła zachwycające późnobarokowym wystrojem. Dzieci z pewnością docenią przejażdżkę kolejką krzesełkową na Skrzyczne. Na miejscu znajdziesz jednocześnie liczne hotele i obiekty gastronomiczne, które zapewnią doskonały wypoczynek oraz pozwolą na odkrywanie lokalnej kuchni.
Karpacz


Ciekawym miejscem na ferie zimowe będzie także Karpacz, który oferuje liczne szlaki turystyczne i narciarskie dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Na miejscu znajdziemy atrakcyjne hotele i restauracje. Co więcej, turyści mogą liczyć na zorganizowane pobyty, które pozwolą im w pełni wykorzystać czas urlopu. W Karpaczu nie brakuje atrakcji dla miłośników zwiedzania. Do najważniejszych zabytków należy m.in. świątynia Wang zbudowana na przełomie XII i XIII wieku.

W okolicy znajdziemy dodatkowo liczne miejsca, które zachwycą najmłodszych członków rodziny. Możemy wymienić wśród nich m.in.: Muzeum Gier Video, interaktywną wystawę klocków LEGO oraz Park Bajek, w którym będziemy mogli posłuchać ulubionych baśni. Wiele ośrodków regularnie organizuje również kuligi, które przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
Bieszczady


Ciekawym pomysłem okazuje się wyjazd w Bieszczady, które słyną z licznych atrakcji dla najmłodszych. Planujesz pierwszy wyjazd z dziećmi w góry? Doskonałym wyborem może być Połonina Wetlińska, która uchodzi za jedną z najłatwiejszych i najmniej wymagających tras. Często wybierana jest przez rodziców z dziećmi, którzy chcą zbudować pozytywne doświadczenia związane z górskimi wędrówkami. Szczególną popularnością wśród turystów cieszy się schronisko znane pod nazwą "Chatka Puchatka".

Podczas rodzinnych wakacji w Bieszczadach warto odwiedzić Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych, w którym będziemy mogli zobaczyć naturalnej wielkości niedźwiedzie, żubry oraz wilki. Jest to doskonała okazja do poznania lokalnej przyrody. Ważnym miejscem na trasie turystycznej jest zagroda pokazowa żubrów.
Szukasz więcej inspiracji? Koniecznie przeczytaj: Terminy ferii zimowych w 2024 roku - gdzie jechać na zimowy wypoczynek?. Dowiesz się z niego, nie tylko gdzie najlepiej wybrać się na zimowy wyjazd, ale też sprawdzisz terminy ferii dla poszczególnych województw.

Bukowina Tatrzańska


Bukowina Tatrzańska to jedna z najchętniej wybieranych baz wypadowych dla miłośników gór. Najwyżej położona podhalańska wieś pozwoli na wygodne odkrywanie uroków Tatr i Zakopanego. W pobliżu znajdziesz liczne atrakcje turystyczne, zabytki oraz wyciągi narciarskie, właśnie dlatego jest to sprawdzone rozwiązanie dla każdego członka rodziny.

Lubisz aktywne spędzanie czasu? Koniecznie odwiedź jeden z mniej popularnych szlaków. Będzie to doskonały wybór dla osób, które znają już największe atrakcje Tatr i szukają mniej turystycznych kierunków.

Na zwiedzających czekają też termy, które należą do jednego z najnowocześniejszych kompleksów termalnych w Europie. Atrakcyjna baza noclegowa i gastronomiczna sprawi, że będzie to ciekawy sposób spędzenia czasu ze starszymi dziećmi.

Bukowina Tatrzańska jest doskonałym punktem widokowym. Miłośnicy historii i sztuki koniecznie powinni sprawdzić program Centrum Kultury "Domu Ludowego", Skansen w Jurgowie oraz XIX i XX-wieczne kościoły parafialne. Przed każdym wyjazdem zadbaj dodatkowo o ubezpieczenie na wyjazd w Polsce dla całej rodziny.
Jak zadbać o bezpieczeństwo w czasie urlopu?


Podczas przygotowania do urlopu warto zadbać o bezpieczeństwo całej rodziny. Pamiętaj, aby przed wyjściem na szlak zapakować odpowiednie ubrania, buty oraz podręczną apteczkę z podstawowym wyposażeniem. Podczas ferii ważne okazują się także ubezpieczenia turystyczne, które pomogą zmniejszyć finansowe skutki nieprzewidzianych zdarzeń. Z polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków możesz skorzystać zarówno podczas indywidualnych, jak i zorganizowanych urlopów.


Artykuł sponsorowany

Niezapomniane ferie w górach - cztery sprawdzone miejsca na zimową rozrywkę z dziećmi - dodano: 2024-01-09

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.