Gdzie warto jechać z dziećmi na narty? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Gdzie warto jechać z dziećmi na narty?

-
Gdzie warto jechać z dziećmi na narty?
Wyjeżdżasz pierwszy raz na narty z dzieckiem, lecz nie masz pomysłu na ciekawy kierunek podróży? A może zwiedziliście już większość popularnych kurortów i chcesz postawić na mniej popularną destynację? Z myślą o Tobie i najmłodszych członkach zimowej wyprawy na narty przygotowaliśmy artykuł pełen inspiracji. Podpowiemy także, jak zapewnić sobie i bliskim maksimum bezpieczeństwa podczas takiej podróży. Przeczytaj tekst, by poznać najlepsze propozycje wyjazdowe na narty z dziećmi.

Dlaczego warto jechać na narty z dziećmi w Polsce?


Planujesz wybrać się pierwszy raz na narty z dzieckiem? Polskie kurorty w górach to doskonałe rozwiązanie. Przede wszystkim jest to ogromna wygoda z uwagi na bliską lokalizację. Szczyrk, Zakopane, Bukowina czy Białka Tatrzańska oferują łatwy dojazd do celu, a także dobrze zorganizowaną infrastrukturę. Dzięki temu będziesz w stanie pojechać pierwszy raz na narty z dzieckiem nawet bez większych przygotowań.

Nie będziesz mieć również problemu ze spontaniczną rezerwacją hotelu – największe polskie kurorty narciarskie mają bogatą bazę noclegową, a także trasy dostosowane do stopnia umiejętności każdego narciarza. Ponadto zyskujesz stuprocentową pewność, że szkółka narciarska oferuje zajęcia dla dzieci z instruktorem prowadzone w języku polskim, dopasowane do wieku Twojej pociechy, co nie jest oczywiste za granicą.

Gdzie jechać na narty z dzieckiem w Polsce?


W naszym kraju jest wiele ośrodków narciarskich, które oferują trasy dostosowane do potrzeb najmłodszych narciarzy – również dla tych, którzy pojawią się na stoku pierwszy raz. Oto kilka miejsc będących doskonałym kierunkiem wyjazdu na narty z dziećmi podczas zimowych wakacji:
  • Karpacz – oferuje zarówno łatwe trasy dla początkujących narciarzy, jak i bardziej wymagające dla dorosłych i zaawansowanych pasjonatów białego szaleństwa. Zapewni to sportową satysfakcję wszystkim członkom rodziny! W okolicy znajdują się też dodatkowe atrakcje do zwiedzania, takie jak „Western City” (miasteczko inspirowane Dzikim Zachodem).

  • Zakopane – jest to jeden z najpopularniejszych kurortów narciarskich w Polsce. Oferuje bogatą infrastrukturę narciarską, dzięki czemu bez problemu dopasujemy trasy dla dzieci. Oprócz nart najmłodsi mogą korzystać tam z innych zimowych atrakcji, takich jak lodowiska, tory saneczkowe, czy zimowe kuligi.

  • Białka Tatrzańska – to kolejne popularne miejsce dla rodzin oferujące liczne ośrodki narciarskie z urozmaiconymi pod kątem trudności trasami. W ramach dodatkowych atrakcji dzieci będą mogły odwiedzić parki rozrywki czy baseny termalne.

  • Szczyrk – to miejscowość znana z urozmaiconych tras, odpowiednich zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W okolicy znajdziemy zimowe parki rozrywki, a także liczne punkty edukacyjne, gdzie najmłodsi mogą poszerzać swoją wiedzę o górach.

Gdzie jeszcze warto jechać na narty z dzieckiem? Dolny Śląsk może okazać się dobrą alternatywą, jeśli znudziły Ci się najpopularniejsze polskie kurorty. Region ten oferuje mniej zatłoczone stoki w sezonie oraz możliwość eksplorowania nowych miejsc. Narty w Beskidzie Śląskim to okazja do zwiedzenia okolicznych atrakcji. Można tam znaleźć m.in. największe skupisko zamków w Polsce. Jeśli zatem planujesz dłuższy urlop w górach z dziećmi, rozważ połączenie białego szaleństwa na stoku z objazdową wycieczką po regionie o charakterze edukacyjnym.

Narty z dziećmi w Europie – sprawdzone propozycje


Do sprawdzonych zagranicznych kierunków wyjazdów na narty z dziećmi można zaliczyć m.in. Austrię, Włochy, Francję, Szwajcarię i Słowację. Te kraje oferują ogromny wybór niezwykle zróżnicowanych tras narciarskich, które z pewnością dopasujesz do stopnia umiejętności dziecka. Jeśli rozważasz zagraniczny wyjazd na narty, sprawdź następujące lokalizacje:
  • Alpy Francuskie (np. Chamonix) – słyną z doskonałych warunków narciarskich i niezwykłej różnorodności tras dla wszystkich poziomów zaawansowania. W okolicy znajdują się szkoły narciarskie dla dzieci, lodowiska, parki śnieżne i specjalne trasy dla najmłodszych.

  • Alpy Szwajcarskie (np. Zermatt) – to malownicze obszary z doskonale przygotowanymi trasami narciarskimi oraz zachwycającym widokiem na Matterhorn. Na wyznaczonych trasach dzieci mogą również zjeżdżać sankami.

  • Dolomity we Włoszech (np. Alta Badia) – te tereny także zachwycają krajobrazami i oferują zróżnicowane trasy dla narciarzy o różnym poziomie umiejętności. Znajdują się tam dziecięce szkółki narciarskie, a także liczne parki rozrywki dla najmłodszych zlokalizowane w okolicznych miejscowościach.

  • Alpy Austriackie (np. St. Anton) – to prawdziwy raj dla narciarzy! Lokalne ośrodki słyną z wymagających tras, ale oferują także łatwiejsze stoki dla dzieci. Oprócz szkółek narciarskich znajdziemy tam parki zabaw z atrakcjami dla najmłodszych.

  • Szwedzka Laponia (np. Åre) – to popularny ośrodek narciarski w Szwecji, oferujący różnorodne trasy odpowiednie dla każdego poziomu zaawansowania. Poczujemy tam wspaniałą świąteczną atmosferę dzięki tematycznemu miasteczku, w którym można spotkać Świętego Mikołaja!

  • Jasná Nízke Tatry – Chopok (Słowacja) – to nowoczesny ośrodek z różnorodnymi trasami, także dla dzieci i osób początkujących. Na miejscu znajdziemy liczne szkoły narciarskie, specjalne stoki dla najmłodszych, a także śnieżne zjeżdżalnie, kolejki i wyciągi.

Bezpieczny wyjazd na narty – wykup polisę podróżną


Kiedy zdecydujesz już, gdzie pojechać z dzieckiem na narty, zadbaj również o bezpieczeństwo podczas podróży! O czym warto pamiętać, by zapobiec nieprzyjemnym niespodziankom? Oprócz zachowania podstawowych środków ostrożności na stoku i w trakcie uprawiania innych zimowych aktywności rozsądną opcją będzie też zakup polisy podróżnej. Dzięki NNW dziecka lub ubezpieczeniu turystycznemu dla wszystkich członków wyprawy zyskasz kompleksowe wsparcie ubezpieczyciela w trudnych sytuacjach.

Polisę na wyjazd na narty z dziećmi wykupisz na przykład za pośrednictwem porównywarki na stronie CUK Ubezpieczenia. W witrynie znajdziesz przydatne narzędzie do kalkulacji składki oraz doboru właściwego zakresu ochrony dla całej rodziny. Już dziś odwiedź stronę znanej multiagencji ubezpieczeniowej, kup polisę i ciesz się bezpiecznym wyjazdem na narty.

Gdzie warto jechać z dziećmi na narty? - dodano: 2024-01-18

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.