Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

Kobiety, które krótko śpią, szybciej tyją


-
   

Krótki sen to nie tylko powód chronicznego zmęczenia, ale także przybierania na wadze. Podczas konferencji American Thoracic Society w San Diego przedstawiono wyniki badań, które przez 16 lat prowadzone były na grupie 68 tys. 183 kobiet w średnim wieku.

Okazało się, że kobiety sypiające ok. 5 godzin na dobę ważyły przeciętnie 2,5 kg więcej od pań sypiajacych 7 godzin. Co wiecęj, przez kolejne 10 lat waga niedosypiających wzrosła bardziej niż waga drugiej grupy badanych kobiet.
Jednocześnie stwierdzono, że osoby niedosypiające wcale więcej nie jadły, ani też nie wykazywały się mniejszą aktywnością fizyczną. Przyczyna przybierania na wadze leży więc bezpośrednio w mniejszej liczbie godzin snu.

Kobiety, które krótko śpią, szybciej tyją - dodano: 2007-01-27

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.