Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Ostatnio na forum
Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy

diety gwiazd

1.

2. autor artykułu : Nina Jakubik - dietetyk
Centrum Dietetyczne ProLinea; Warszawa

 Nina Jakubik
-
   

Sławni ludzie znani głównie z ekranu zawdzięczają swoje sylwetki bardzo drastycznym dietom. Nie są to diety, na których można by się wzorować.
W większości przypadków eliminują one z jadłospisów najważniejsze produkty spożywcze (mięso, nabiał, jaja – dieta Madonny, mięso – dieta Cameron Diaz). Nawet dieta Demi Moore nie jest dobrze zbilansowana mimo, że nie wyklucza żadnych składników. Dostarcza ona bowiem dziennie swojemu organizmowi 40% węglowodanów (powinna 55% - 60%), 30% białka (powinna 12% - 14 %) i 30% tłuszczu (w normie). Dieta z tak dużą ilością białka stanowi poważne obciążenie, szczególnie dla nerek.
Żadna z diet sławnych osób nie jest dietą godną polecenia jako sposób żywienia młodych osób chcących zadbać o swoje zdrowie. Organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych (bez wyjątków). Jeżeli nie chcemy narażać się na różne choroby związane z niedoborami musimy pamiętać, aby w naszej diecie nie zabrakło białka (chude mięso, ryby, chudy nabiał), tłuszczów (oleje roślinne, orzechy, pestki, masło), węglowodanów (produkty zbożowe pełnoziarniste, otręby pszenne, grube kasze) oraz witamin i składników mineralnych (warzywa i owoce).

diety gwiazd - dodano: 2007-03-15

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.