Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

Trwała ondulacja - za i przeciw

autor artykułu : specjalista serwisu SalonFryzur.pl

-
   

Gdy problemem jest dla nas brak loków, które dodają nam wdzięku, mała objętość włosów lub brak odbicia włosa od skóry głowy, na ratunek przychodzi trwała - chemiczny zabieg umożliwiający uzyskanie skrętu włosa a zarazem odbicie włókna włosa od nasady skóry.

Zabieg trwałej ondulacji jest trzystopniowy:

Pierwszy etap:
Polega na nawinięciu włosów na wałki (cienkie wałki pozwalają na większy skręt włosa, grubsze na mniejszy skręt włosa, natomiast nawinięcie włosów na bardzo grube wałki umożliwia jedynie odbicie włosów od ich nasady, co w efekcie zwiększa wizualnie objętość włosów). Po nawinięciu włosów na wałki, skrapiamy je bardzo dokładnie płynem ondulacyjnym.

Drugi etap:
Spłukujemy z włosów płyn ondulacyjny. Jako, że po opłukaniu włosów letnią wodą, mostki siarczkowe są otwarte, substancje odżywcze, które wprowadzimy do włókna włosa dotrą głębiej i zadzialaja efektywniej.

Trzeci etap:
Nałożenie płynu utrwalającego (utrwalacza) i nałożenie odżywki.

Na rynku jest kilka rodzajów trwałych.
Trwała do włosów naturalnych, do włosów cienkich, uwrażliwionych (rozjaśnionych), do włosów farbowanych, trwała prostująca, trwała odbijająca włosy od nasady, do włosów trudnoskręcających się.

Należy pamiętać, iż trwała ondulacja nie nadaje się do każdego typu włosów. Zrezygnujmy z tego zabiegu jeśli mamy włosy rozjaśnione, zniszczone farbowaniem, bardzo cienkie, wykruszone. Trwała nie przywróci włosom witalności, toteż nasze włosy muszą być zdrowe, aby przeprowadzić na nich ten zabieg. Co więcej, po trwałej ondulacji barwniki mogą zostać częściowo wypłukane z naszego włosa. Ze względu na duże obciążenie włókna włosa, nie powinno się tego samego dnia farbować włosów.


__________________________________________________________________________________

SalonFryzur.pl to serwis skierowany do osób zainteresowanych fryzjerstwem, pielęgnacją włosów, modą i urodą ale także internautów poszukujących pomysłu na nowe uczesanie czy próbujących znaleźć salon fryzjerski w swoim mieście


Trwała ondulacja - za i przeciw - dodano: 2007-09-06

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.