Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

Pielęgnacja włosów długich

autor artykułu : specjalista serwisu SalonFryzur.pl

-
   

Włosy długie, mimo swoich zalet, przysparzają swoim właścicielom wiele problemów. Z reguły od połowy ich długości są suche, powykruszane, pozbawione blasku, wybarwione. Natomiast przy skórze szybko się przetłuszczają, są przyklapnięte.

Naszym zadaniem jest przy odpowiednim doborze kosmetyków do pielęgnacji pomóc im na każdej ich długości. Musimy nauczyć się łączyć kosmetyki tak aby osiągnąć sukces.

Jeśli nasze włosy przy skórze szybko sie przetłuszczają natomiast ich końce są suche, pozbawione witalności, wowczas na fragment włosów od skóry głowy do 5-10 cm nakładamy szampon przeznaczony do przetłuszczającej się skóry głowy, zwiększający objętość włosów (tego typu szampony zawierają bardzo małą ilość składników obciążających, nawilżających, przewagą w składzie są składniki oczyszczające, tudzież lecznicze – szampony kosmeceutyki) natomiast na dalszą część włosa szampon przeznaczony do włosów suchych. Tym sposobem cała długość włosa otrzymała takie składniki, których potrzebowała.


Etap oczyszczania włosa został tym sposobem zakończony. Aby go odżywić także musimy zastosować się do powyższej reguły. Na długość włosa od skóry głowy możemy nałożyć lekką odżywkę, nie sklejającą i nie obciążającą włosa. Jednak możliwe jest ominięcie nakładania produktów do spłukiwania na tej długości. Wystarczy na pozostałą część włosa nałożyć produkt przeznaczony do włosów suchych, zniszczonych. Następnie po kilku minutach spłukać i zastosować odżywkę w spray'u, która ma wyjątkowo lekką konsystencję.

Mamy do wyboru nie tylko szampony i odżywki. Możemy sięgnąć także po serum, do zniszczonych, rozdwajających się końców włosa. Takie serum zabezpieczy najsłabszą część włosa przed działaniem słońca, ciepła (suszarki, prostownicy).

Okazjonalnie warto zastosować maski i ampułki, które zawierają skondensowaną ilość składników. Zabiegi z użyciem tych produktów można powtarzać raz na tydzień, miesiąc w zależności od potrzeb naszych włosów. Tego typu produkty zwiększają swoja skuteczność przy użycia ciepła. Po umyciu włosów ciepłą wodą (przygotowuje ona włókno do przyjęcia substancji odżywczych) nakładamy maskę, ampułkę i przykrywamy skórę głowy ciepłym ręcznikiem na 5-20 minut. Następnie produkt spłukujemy chłodną wodą aby zamknąć łuski włosa. I suszymy.

Włosom długim musimy poświęcić czas proporcjonalnie długi do ich długości.


__________________________________________________________________________________

SalonFryzur.pl to serwis skierowany do osób zainteresowanych fryzjerstwem, pielęgnacją włosów, modą i urodą ale także internautów poszukujących pomysłu na nowe uczesanie czy próbujących znaleźć salon fryzjerski w swoim mieście


Pielęgnacja włosów długich - dodano: 2007-09-06

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.