Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

Produkty do stylizacji włosów - pianka, lakier, guma, żel

autor artykułu -

-
   

Każda szanująca się firma oferująca w sprzedaży kosmetyki do stylizacji włosów ma ich conajmniej kilka. Różnorodność sprawia, iż mamy szanse okiełznać nasze włosy bez względu na ich długość, gęstość i kształt.

Jednym z podstawowych kosmetyków do stylizacji włosów jest pianka. Ze względu na swoją konsystencję stosowana z umiarem nie obciąża nazbyt włosów, umożliwia im zarówno przed suszeniem jak i po suszeniu nadanie upragnionego kształtu, zachowując przy tym ich sprężystość. Dzięki zastosowaniu pianki włosy proste dłużej zachowają kształt bez względu na wilgotność powietrza, nie będą się puszyły. Włosom falowanym umożliwi lepsze ich zdefiniowanie i zachowa naturalny lekki skręt. Natomiast włosy kręcone pod wpływem jej składników uzyskają dodatkową sprężystość, mocniejszy skręt. Niektóre firmy mają w swojej ofercie pianki zwiększające objętość fryzury. Aby ich działanie było widoczne należy nałożyć je na wilgotne włosy i modelować za pomocą szczotki lub dyfuzora ( w przypadku włosów falowanych lub kręconych).
Mamy do wyboru pianki zapewniające mocne, średnie lub ultramocne utrwalenie.

Kolejnym produktem jest lakier do włosów. To on umożliwia naszej dopracowanej do perfekcji fryzurze pozostanie bez zmian na długi czas. Utrwala skręcone loki, umacnia wypracowanego koka, zachowuje kształt świeżo wyprostowanych włosów, utrzymuje w ryzach wymykającą się spod kontroli grzywkę. Chroni przed wiatrem, wilgocią, nadmiernym ruchem włosów. Słowem „stara się” jak może aby każdy, kto go używa mógł cieszyć się ze swojej lub fryzjera pracy nad włosami. Dzięki niemu na imprezach, balach, prywatkach, konferencjach, w biurze wyglądamy tak jak prosto od fryzjera-stylisty. Nie straszny mu wiatr, wilgoć, klimatyzacja, ekspresja. Mamy do wyboru lakiery od słabo do bardzo mocno utrwalających. Ciekawym rozwiązaniem jest lakier z nabłyszczaczem, jednak z reguły nie można liczyć na jego hipermocne utrwalenie. Ale jak każdy produkt 2 w 1 jest dobrym rozwiązaniem i zaoszczędza miejsca w naszej kosmetyczce. Od kilku lat na rynku dostępne są lakiery modelujące. Jeśli spryskamy nimi nasze włosy, mamy wowczas jeszcze kilka minut na to, aby dopracować je do perfekcji, i dopiero po tych nerwowych chwilach, fryzura uzyskuje ostateczne utrwalenie.

Następnym produktem, który z pewnością przyda się osobom o krótkich niesfornych włosach jest guma modelująca. Dzięki niej ukształtujemy fryzurę jakkolwiek będziemy chcieli. Ma bardzo gęstą, lepką konsystencję, jest bardzo plastyczna. Nie wysycha szybko toteż mamy dużo czasu aby wypracować to, co chcemy mieć na głowie. Nadaje się do włosów od bardzo krótkich do średnich.

Żel do włosów jest produktem przeznaczonym głównie dla osób o bardzo krótkich lub krótkich włosach. Utrwala wypracowane fryzury, nabłyszcza je, wygładza. Za pomoca tego kosmetyku możemy układać włosy zarówno na mokro jak i na sucho. Często zawiera w swoim składzie filtry UV. Ma konsystencję wodnistą, szybko wysycha.


__________________________________________________________________________________

SalonFryzur.pl to serwis skierowany do osób zainteresowanych fryzjerstwem, pielęgnacją włosów, modą i urodą ale także internautów poszukujących pomysłu na nowe uczesanie czy próbujących znaleźć salon fryzjerski w swoim mieście


Produkty do stylizacji włosów - pianka, lakier, guma, żel - dodano: 2007-09-06

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.