Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

Tajniki farbowania włosów

autor artykułu : specjalista serwisu SalonFryzur.pl

-
   

Poniżej przedstawimy rodzaje farb do włosów, od zmywalnych do trwałych.

Farby zmywalne (poziom 1) - zawierają barwniki, które nie wnikają wgłąb włosa, zatrzymując się na jego powierzchni. Utrzymują się do ok. 8 myć. Nie kryją włosów siwych. Farba ta jest jednofazowa (nie ma potrzeby mieszania składników jak przy innych produktach farbujących włosy). Jest to koloryzacja ton w ton. Nie rozjaśnia włosów.

Intensywnie barwiące (poziom 2) - jest to rodzaj słabej farby do włosów. W przeciwieństwie do farb zmywalnych, wnikają wgłąb włosa. Dzięki swoim składnikom powodują otwarcie łusek włosa, wniknięcie barwnika wgłąb jego struktury i zatrzymanie jego wewnątrz. Tego typu produkty składają się z emulsji aktywującej i kremu koloryzującego, które należy przed użyciem zmieszać dokładnie ze sobą, pokrywają jedynie 50% siwych włosów. Po miesiącu barwniki są wypłukiwane, kolor traci intensywność i przejrzystość.

Farby do włosów (poziom 3)- docierają do rdzenia włosa i utrzymują swoje barwniki wewnątrz jego struktur na dłużej. Pokrywają w 100% włosy siwe.

Naturalne farby z henną (Lawsonia inermis, Lawsonia alba, Lawsonia spinosa ) - oprócz henny naturalnymi barwnikami roślinnymi są basma i rubina – poprawnie pokrywaja naturalny kolor pierwszych siwych włosów, nadają się do farbowania ton w ton, bez radykalnych zmian koloru.
Efektownie prezentują się na włosach ciemnoblond, brązowych, czarnych. W zależności od wybranego odcienia przyciemniają i nadają ciepłe, rude, złotobrązowe, czerwonawe i kasztanowe refleksy. Działają powierzchniowo. Nie niszczą włosa, mogą być stosowane tak często, jak tylko chcemy. Kolor zmywa się stopniowo po 3-5 tygodniach.

Farby Re-nature – jest to najnowszy sposób na siwiznę - po kilkukrotnym użyciu preparatu, włosy wracają do naturalnej barwy. Jego składniki wnikają do wnętrza włosa i powoli przekształcają się w pigment identyczny z naturalnym. Lekka zmiana zauważalna jest po kilku dniach, włosy pod wpływem tlenu z powietrza (preparat nie zawiera amoniaku) nabierają koloru, tak jak ciemnieje obrane ze skórki jabłko. W zależności od częstotliwości stosowania preparatu włosy szybciej lub wolniej odzyskują kolor. Pigment powstaje tylko w widocznej nad skórą, martwej części włosa, dlatego zabieg trzeba powtarzać. Krem nakłada się na suche lub umyte i osuszone włosy. Pierwszy raz na 5 min. (średni - ciemny blond) lub na 10 - 15 min. (jasny - ciemny brąz). Potem spłukuje się i myje szamponem (w opakowaniu). Po raz drugi Re-nature nakłada się po pięciu dniach - na 15 min. (bez względu na kolor włosów). Kiedy włosy osiągną właściwy odcień (zwykle po kilku użyciach), trzeba co 4 tygodnie barwić odrosty. Re-nature, jak na razie jedyny tego typu preparat na rynku, nie niszczy włosów, ale przywraca barwę tylko włosom o kolorze średni blond - ciemny brąz. Nie powinni używać go ci, którzy kiedyś mieli włosy w zdecydowanym kolorze: jasnoblond, czarne, rude. Nie zaleca się go nakładać na włosy farbowane.

Koloryzujące pianki - „otulają” włos tylko do pierwszego mycia. Występują w szalonych kolorach - od fioletu, czerwieni, żółci, pomarańczu do ognistej czerwieni.

Płukanki – dostępne pod postacią szamponów, np. niwelujące żółty odcień włosów blond, toników (własnoręcznie sporządzony z chabrów, dzięki któremu nadamy włosom odcień błękitno-fioletowy).


__________________________________________________________________________________

SalonFryzur.pl to serwis skierowany do osób zainteresowanych fryzjerstwem, pielęgnacją włosów, modą i urodą ale także internautów poszukujących pomysłu na nowe uczesanie czy próbujących znaleźć salon fryzjerski w swoim mieście


Tajniki farbowania włosów - dodano: 2007-09-06

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.