Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

Masaż skóry głowy - sekret pięknych włosów


-
   

Masaż skóry głowy - sekret pięknych włosów
Masaż skóry głowy pełni bardzo istotną funkcję. Jest znany od lat i wielu lekarzy dermatologów i kosmetologów przypisuje temu zabiegowi istotne znaczenie. Masaż wywołuje przekrwienie skóry i opróżnia gruczoły łojowe, a tym samym wpływa na równomierne rozłożenie łoju na skórze.

Najlepiej łączyć masowanie skóry głowy z równoczesnym wcieraniem leków wzmacniających, np. zwilżoną lekiem watką masuje się ruchami uciskania całą głowę, przeczesując włosy przedziałek przy przedziałku. Po wtarciu leków, wszystkimi palcami obu dłoni masuje się skórę ruchami kolistymi z jednoczesnym uciskaniem. Masaż taki powinien trwać od 10-15 minut. Poza masażem ręcznym w gabinetach kosmetycznych stosuje się masaż elektryczny aparatem Oarsonvall, gdzie elektrody masujące mają kształt grzybków i grzebieni. Prądy szybkozmienne, wytwarzane tym aparatem, wywołują znaczne przekrwienie skóry, mają działanie bakteriobójcze i wysuszające. Aby kuracja dała efekty, zabiegi powinno się powtarzać przez kilka miesięcy, a masaż i leki stosować codziennie lub co drugi dzień.

Szczotkowanie jest także rodzajem masażu skóry głowy, polegającym na użyciu umiarkowanie twardej szczotki z włosia.
Powoduje przekrwienie skóry, rozprowadza warstwę łoju na skórze, usuwa z włosów kurz i inne zabrudzenia. Zalecane jest szczotkowanie przy włosach grubszych, normalnych i suchych. Szczotkowanie włosów tłustych może spowodować szybsze przetłuszczanie się włosów, przy włosach cienkich, farbowanych, osłabionych intensywne szczotkowanie też nie jest wskazane. Jeżeli stan włosów poprawi się, włosy będą szybciej rosły, połysk ich zwiększy się, elastyczność i sprężystość będzie większa, wówczas warto codziennie poświęcić kilka czy kilkanaście minut na szczotkowanie. Szczotkę powinno się myć często, aby brud i tłuszcz znajdujący się na niej nie został ponownie naniesiony na włosy. Jak poprawnie szczotkować włosy: Siadamy w wygodnej pozycji, głowę schylamy do przodu, włosy dokładnie rozczesujemy grzebieniem. Rozdzielamy włosy na separacje i szczotkujemy od nasady do końca, powtarzając ten ruch wielokrotnie, następnie przechylamy głowę dość głęboko do tyłu i szczotkujemy włosy do tyłu. Ruchy szczotkowania powinny być dość energiczne, można jednocześnie dochodząc do nasady włosów lekko masować skórę. Włosy można szczotkować także na leżąco. Do szczotkowania nie wolno używać szczotek drucianych, z uwagi na to, iż będą łamały włosy i kaleczyły skórę.

_____________________________________________________________________

SalonFryzur.pl to serwis skierowany do osób zainteresowanych fryzjerstwem, pielęgnacją włosów, modą i urodą ale także internautów poszukujących pomysłu na nowe uczesanie czy próbujących znaleźć salon fryzjerski w swoim mieścieMasaż skóry głowy - sekret pięknych włosów - dodano: 2008-06-12

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.