ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Przyjęcie karnawałowe dla dzieci

-
Przyjęcie karnawałowe dla dzieci
Balony, serpentyny, konfetti, czyli mnóstwo szalonej, kolorowej zabawy… W wielu przedszkolach rozpoczął się już czas karnawału!! By nie ograniczył się on wyłącznie do zorganizowania strojów karnawałowych i przyniesienia ich do przedszkola, z przyjemnością podzielimy się z Państwem pomysłami na zabawy karnawałowe, które można przygotować w domu – zapraszając innych małych gości lub nie.

Jak zorganizować przyjęcie dla dzieciaków w domu?
Poniżej przedstawimy zasady ogólne, o których powinien pamiętać każdy rodzic:

 • Najważniejsza jest dobra organizacja, warto dużo wcześniej ustalić termin oraz wypisać zaproszenia dla małych gości (w zaproszeniu poza terminem i adresem koniecznie trzeba napisać telefon kontaktowy). W rozdawaniu zaproszeń mogą pomóc panie z przedszkola. Mają łatwiejszy dostęp do wszystkich rodziców z grupy przedszkolnej.
 • Zrób listę potrzebnych zakupów. W sporządzeniu listy pomoże ci wcześniejsze przygotowanie menu oraz planu zabaw (przebieg imprezy)
  Co na pewno znajdzie się na liście?
  * elementy dekoracyjne: balony, konfetti, serpentyny, trąbki…
  * produkty do przygotowania poczęstunku (pamiętaj, że podczas szalonej zabawy dzieciom częściej chce się pić, dlatego wody i soków należy zakupić całkiem sporo)
  * jeśli nie ma w domu, warto kupić płytę z muzyką karnawałową, przy której dzieciaki będą mogły potańczyć.
  * rekwizyty do zabaw, które są w planie.
  Do organizacji zabaw dla dzieci można wynająć animatora. Jednak jeśli zabawy poprowadzi mama lub tata, to wieczór będzie niezapomniany zarówno dla nich jak i dla dzieci!!!
 • Pamiętaj o przygotowaniu przekąsek dla dzieci. Dobrze, jeśli poczęstunek jest słodki, atrakcyjny i kolorowy a jednocześnie zdrowy i pożywny. Jeśli imprezę karnawałową organizujemy dla dzieci, bez udziału rodziców, trzeba koniecznie się dowiedzieć, czy dzieci, które będą się u nas bawić nie są na coś uczulone.
 • Przed imprezą ozdób pokój razem z dzieckiem.
 • Ważnym elementem każdej zabawy karnawałowej jest pokaz strojów. Niebawem pokażemy kilka pomysłów jak można przygotować taki strój, by był on pomysłowy, łatwy w wykonaniu i sprawił dziecku ogromną radość.


Przyjęcie karnawałowe dla dzieci - dodano: 2012-01-26

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.