ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jak przygotować maskę na bal karnawałowy

-
Jak przygotować maskę na bal karnawałowy
Czas karnawału to moment, w którym my dorośli możemy zaproponować naszym pociechom bale i zabawy karnawałowe. Podczas takiego balu bardzo ważny jest strój. Odpowiednie przebranie pozwala dziecku lepiej wczuć się w rolę, dzieci śmiałe zamieniają się w aktorów, dzieci nieśmiałe stają się bardziej otwarte i zaangażowane. Trzeba jednak pamiętać, że strój musi być dopasowany do charakteru i zainteresowań dziecka oraz nie może być przymusem dla malucha. Są bowiem dzieci, które nie lubią się przebierać i nie należy ich wówczas do tego zmuszać. Cały strój można wtedy zastąpić jakimś drobnym elementem, który wprowadzi dziecko w karnawałową atmosferę. Może to być np. śmieszny makijaż, frędzle przy rękawach, kolorowa spódnica, czy kocie uszy...

Jednym z najprostszych a zarazem dającym najwięcej możliwości pomysłów jest maska karnawałowa. Do jej samodzielnego wykonania potrzebujemy: konturu maski, gumki lub sznurka oraz dodatków (farby, konfetti, pióra, cekiny, kolorowe papiery i inne rzeczy, które naszym zdaniem nadadzą uroku masce).
Wszystkie dodatki możemy kupić w pasmanterii, czy też większym sklepie z zabawkami.

Warto zachęcić naszego malucha, aby to on brał czynny udział w wykonaniu karnawałowego gadżetu. Na pewno będzie mu się wtedy bardziej podobał. Prace, które zrobią nasze pociechy są dla nich największymi skarbami. Warto o tym pamiętać.

Pragne przedstawić Wam pomysł na wykonanie wspaniałej maski karnawałowej.

Po pierwsze należy wyciąć kontur maski. Rysujemy wzór na białym lub kolorowym kartonie, a następnie wycinamy robiąc na bokach małe otwory na gumkę. Dzieci starsze mogą same wyciąć przygotowany przez nas wzór.

Następnie kolorujemy maskę farbami lub kredkami a potem przyozdabiamy ją różnego rodzaju dodatkami, np. na obwodzie maski mogą znaleźć się kolorowe pióra. Wewnątrz możemy użyć cekinów oraz konfetti.

Maski mogą również przybrać różne kształty, może to być królik, pies lub kot.

Pamiętajmy, że stroje wykonane z dzieckiem samodzielnie dają więcej radości niż te kupione w sklepie. Poza tym podczas ich wykonywania dzieci uczą się kreatywności, dokładności i cierpliwości. A efekt pracy zawsze daje dużo satysfakcji. Dzięki tak prostym czynnościom powstanie naprawdę piękna maska, a nasze pociechy przy jej wykonywaniu na pewno spędzą miło czas.

Powodzenia!Jak przygotować maskę na bal karnawałowy - dodano: 2012-02-13

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.