Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

Naturalny DETOX - cudowne 10 produktów


-
   

Naturalny DETOX - cudowne 10 produktów
fotolia
Chcesz naturalnie oczyścić organizm? Nic prostszego! Wystarczy skorzystać z naszej listy cudownych warzyw - DETOX murowany

1. Brokuły

Oczyszczają organizm i działają jak środek dezynfekujący. Regulują ciśnienie krwi. Obniżają poziom złego cholesterolu. Najlepiej gotować na parze

2. Czerwone buraki

Oczyszczają wątrobę i usuwają kwas moczowy z organizmu. Są także pomocne przy rozpuszczaniu kamieni nerkowych. Zalecane również kobietom w ciąży i w okresie menopauzy. Warto również sięgnąć po sok z buraków

3. Cebula

Pomocna przy przeziębieniach, ma działanie antybakteryjne i przeciwpasożytnicze (owsiki). Ma również właściwości moczopędne, obniża ciśnienie i poziom złego cholesterolu

4. Czosnek

Doskonale sprawdza się w walce z bakteriami, drożdżakami i wirusami. Uwaga! Odczekaj min. 10 min od momentu zmiażdżenia ząbku czosnku do jego zjedzenia.

5. Biała kapusta

Najlepiej spożywać w formie surówki lub w postaci ukiszonej. Od lat znane są jej właściwości oczyszczające organizm. Poleca się także picie soku z kapusty - rano na czczo i po kolacji.

6._Ogórek

Ma właściwości moczopędne i wypłukujące toksyny z organizmu.
Źródło błonnika i przeciwutleniaczy. Przetworzone zdecydowanie bardziej zdrowe są ogórki kiszone niż konserwowe.

7. Pomidory

Zapobiegają zatrzymywaniu się wody w organizmie. Wspomagają produkcję soków trawiennych. Pomagają w walce z trądzikiem. Wzmacniają ogólną odporność organizmu.

8. Rukola

Wskazana przy walce z nadwagą, leczy nieżyty i wrzody żołądka, zwalcza nadkwasotę wywołaną toksynami, likwiduje wzdęcia, zgagę oraz bóle brzucha. Jest lekko moczopędna.

9. Seler

Wykazuje działanie przeciwzapalne, pomaga trawić tłuszcz. Jest doskonałym przeciwutleniaczem.

10. Zielona pietruszka

Działa moczopędnie, przyspiesza proces trawienia, ma działanie antybakteryjne. Pomocna w walce z infekcjami dróg moczowych.

Naturalny DETOX - cudowne 10 produktów - dodano: 2014-02-21

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.