Maluchy na nartach, czyli zbliża się zima! « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Maluchy na nartach, czyli zbliża się zima!

-
Maluchy na nartach, czyli zbliża się zima!
Czas planowania narciarskich wyjazdów z naszymi pociechami zbliża się wielkimi krokami. Podpowiemy Wam na co zwrócić uwagę, by po powrocie długo cieszyć się postępami maluchów oraz dobrymi wspomnieniami z zimowego urlopu.

Jak wybrać odpowiednią szkołę narciarską?

Przy wyborze szkoły narciarskiej postarajmy się prawidłowo ocenić kwalifikacje instruktorów oraz profesjonalizm i bezpieczeństwo oferowane przez firmę. Kierujmy się zarówno certyfikatami – obowiązkowa licencja PZN – potwierdzająca wysoką jakość szkoleń, jak i materiałami wideo i foto, które prezentują firmy na swoich stronach www. Pamiętajmy o tym, by nie korzystać z usług „pseudo instruktorów” zaczepiających klientów na parkingach. Tacy "nauczyciele" są często odrobinę tańsi od profesjonalistów, jednak ich uprawnień oraz umiejętności nie możemy zweryfikować. Oddając dzieci pod opiekę instruktorów musimy być pewni, że będą one bezpieczne.

Atrakcyjne popołudnia

Dzieci mają niespożytą energię i pomimo całodziennych szusów na nartach, musimy zapewnić im takie popołudniowe atrakcje, by nie narzekały na nudę. Zwracamy uwagę na dobrą zabawę podczas nauki, ale również na ciekawe popołudnia - pełne różnorodnych wydarzeń dla młodszych i starszych uczestników - podkreśla Piotr Ziętara, współwłaściciel szkoły naferie.pl, organizującej rodzinny wypoczynek narciarski. To właśnie kompleksowe podejście do organizacji zimowych wyjazdów sprawia, że cieszą się one rosnącą popularnością. Możliwość integracji, wieczorki jazzowe, wspólne kuligi, wyjazdy na baseny termalne, czy pokazy magików i przejażdżki psami husky sprawiają, że nie ma czasu na nudę - budując ofertę wyjazdów z naferie.pl staramy się oprócz szeroko rozumianej aktywności zapewnić, też czas na zabawę pod okiem animatorów, tak by rodzice mieli chwilę relaksu dla siebie - dodaje Piotr Ziętara.

Bezpieczeństwo i wiarygodność

Wybierając spośród oferty różnych organizatorów zwracajmy uwagę na wiarygodność danej firmy. Koniecznie każdy organizator turystyczny powinien posiadać wpis do rejestru organizatorów oraz pośredników turystycznych marszałka danego województwa jak również polisę ubezpieczeniową. Zwracajmy również uwagę na prezentację kadry oraz osób odpowiedzialnych za prawidłowe przygotowane wyjazdu – profesjonalne podejście świadczy o wysokiej jakości usług. Jak wiemy nic nie działa bardziej przekonująco, niż prezentowany obraz, dlatego przeglądając ofertę zajrzyjmy do galerii, aby zobaczyć materiały foto, wideo i móc w ten sposób rozszerzyć swoje wyobrażenie o planowanym wyjeździe.


Zimowe szaleństwo 2014, czyli rodzinny wypoczynek w Murzasichle from naferie.pl on Vimeo.Co jeszcze odróżnia zorganizowane wyjazdy od ofert szkół narciarskich?

- Szkolimy dzieciaki w małych i dobranych zarówno wiekowo jak i pod względem umiejętności grupach, dzięki czemu spędzają one na stoku nawet 5 godzin dziennie. Oprócz dobrej zabawy pojawia się zdrowa sportowa rywalizacja i ogromne postępy w nauce – opowiada Adam Mazur instruktor SITN naferie.pl. Warto również zwrócić uwagę, że w przypadku takich wyjazdów koszty są znacznie niższe, niż przy samodzielnej organizacji takiego narciarskigo tygodnia. Pamiętajmy, że zimowy wyjazd z dziećmi to duże wyzwanie dla nas rodziców, a jego zwieńczeniem powinny być uśmiech, pozytywne wspomnienia i mnóstwo kolorowych zdjęć.

Maluchy na nartach, czyli zbliża się zima! - dodano: 2014-10-01

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.