ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Sölden - co warto zobaczyć, atrakcje dla każdego

-
Sölden - co warto zobaczyć, atrakcje dla każdego
Sölden to jeden ze znanych ośrodków narciarskich w Austrii, położony w dolinie Ötztal pomiędzy dwoma lodowcami Rettenbach i Tiefenbach, na wysokości 1377 m npm. Oprócz atrakcji przygotowanych dla miłośników białego szaleństwa, Sölden to doskonałe miejsce także na letni wypoczynek.
 1. Sölden - atrakcje dla turystów
 2. Aqua Dome - termy w dolinie Ötztal
 3. Area47 - park dla aktywnych w Alpach
 4. Sölden dla miłośników narciarstwa


Sölden - atrakcje dla turystów


Na turystów odwiedzających Sölden czekają m.in.:
 • piesze trasy turystyczne - łącznie o długości 300 km. Trasy prowadzą nawet na wysokość 3000 m., a podczas wędrówek górskich odpocząć można w 99 schroniskach
 • trasy rowerowe - wybór tras sięga od ścieżek typu single track, przez górskie szlaki, po trasy szosowe i rodzinne ścieżki rowerowe. Rowery można bezpłatnie transportować kolejkami. Corocznie w sierpniu odbywa się w regionie Maraton rowerowy Ötztal (jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich).
 • Freizeit Arena - centrum sportowe łączące pod jednym dachem kryty basen, korty tenisowe oraz siłownię.

Sölden oferuje bogate zaplecze noclegowe. W mieście dostępnych jest ok. 920 kwater, od pokoi prywatnych po luksusowe hotele.


Aqua Dome - termy w dolinie Ötztal


Nie brakuje też atrakcji turystycznych w okolicy. W oddalonym o kilkanaście kilometrów od Sölden Langefeld, znajduje się wspaniały, nowoczesny Aqua Dome. Jest to park wodny i luksusowy kompleks termalny na bazie źródła termalnego, znajdującego się 1865 m pod ziemią. Największą atrakcją tego miejsca są trzy zewnętrzne baseny termalne o średnicy od 12 do 16 m. Ogromne, nowoczesne termy położone są wśród roztaczających się dookoła szczytów alpejskich.

Aqua DomeW kompleksie Aqua Dome jest dostępnych kilka stref, m.in.
 • ogromna strefa saun beztekstylnych, do której nie mają wstępu dzieci,
 • nowa strefa SPA 3000, wyposażona w nowe pomieszczenia wellness, zajmująca dwie kondygnacje i powierzchnię 2 tys m². Dostępne tam są sauny tekstylne, leżaki na huśtawkach, podniebny bar, sauny z ziołami alpejskimi. Jest to strefa także tylko dla dorosłych,
 • strefa basenowa z dostępem do zewnętrznych term, dla aktywnych 25-metrowy basen pływacki oraz wielki basen w którym uprawia się „Aqua-Gymnastik” i „Aqua-Cycling”. Do dyspozycji gości jest także siłownia z najnowszym sprzętem.
 • nowo otwarta strefa dla dzieci, m.in. "Alpejska Arka Noego“ z dwoma basenami na pokładzie statku, zjeżdżalnia wodna oraz fantastyczne pomieszczenia do zabaw,
 • strefa Bauty und SPA, gdzie można indywidualnie dobrać masaże i zabiegi
 • samoobsługowa restauracja

Podobno najpiękniej w Aqua Dome jest po zmroku, kiedy można zażywać kąpieli w ciepłych źródłach pod gwiazdami.


Area47 - park dla aktywnych w Alpach


Atrakcją okolicy jest także Area47, to park rekreacyjny dla osób poszukujących przygód i rozrywki, który ucieszy zarówno mniejsze jak i nieco większe dzieci. Znajduje się na wjeździe do doliny Ötztal. Oferuje m.in. wspinaczkę na czas oraz indywidualny dobór tras o wysokości do 30 metrów.

Area 47


Oto niektóre z atrakcji Area47:
 • lina, która znajduje się na wysokości 30 metrów nad wodą, na której można się przejść i sprawdzić swój zmysł równowagi,
 • Flying Fox - tyrolka o długości 400 m, która mknie niczym strzała.
 • ogromna zjeżdżalnia grawitacyjna Powerfun, która posiada ciekawy odcinek swobodnego spadania,
 • wielka huśtawka Megaswing ulokowanej nad rzeką Otztaler Ache,
 • ścianka wspinaczkowa z trasami, które posiadają pomiar czasu
 • tor gokartowy, znajdujący się niedaleko parku wodnego.
  Wiele atrakcji czeka w Area47 zarówno na alpinistów jak i kolarzy górskich, którzy będą mogli oddać się swoim pasjom. Park oferuje także Rafting, Canyoning i Caving. Oprócz tego istnieje możliwość noclegów w wyjątkowych okolicznościach - loże z bali albo drewniane tipi.Sölden dla miłośników narciarstwa


Sölden, to również znany ośrodek narciarski, słynący ze 150 doskonale przygotowanych stoków narciarskich oraz 33 nowoczesnych wyciągów. Amatorzy białego szaleństwa mają do dyspozycji trzy rejony:
 • dla początkujących polecany jest rejon przełęczy Giggijoch, gdzie na niebieskich trasach o szerokości kilkuset metrów można bezpiecznie ćwiczyć swoje umiejętności,
 • dla doświadczonych narciarzy - liczący ponad 3000 m n.p.m. Gaislachkogel,
 • dla miłośników szybkiej jazdy do dyspozycji są łagodne, szerokie trasy na lodowcach Tiefenbach i Rettenbach.

W sezonie zimowym Sölden jest jednym z austriackich centrów Apres Ski. Party zaczyna się tu już wczesnym popołudniem na Giggijochu, a następnie przenosi się do licznych knajpek w miasteczku.

Narty w Soelden


org.2016-03-27

Sölden - co warto zobaczyć, atrakcje dla każdego - dodano: 2019-07-24

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.