Advertisement

ciąża i poród

dziecko

kobieta

dla dzieci

rodzina

podróże

zobacz koniecznie

Stubai 3S - nowoczesna kolejka gondolowa

-
Błyskotliwy sukces: podwójna moc atrakcji na terenie narciarskim Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau
Dolina Stubai (w pobliżu Innsbrucka) w ciągu ostatnich kilku lat znacząco wzmocniła swoją ofertę sportów zimowych. Operatorzy ośrodków narciarskich wprowadzili nowoczesne udogodnienia, a w całej dolinie przygotowano dodatkowe atrakcje (poza klasyczną jazdą na nartach) oraz korzystne oferty dla rodzin z dziećmi. Pod względem pomysłowości, zaradności oraz dbałości o rozwój turystyczny i promocję mieszkańcy Doliny Stubai przodowali już od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. To wtedy rozbudowano i otworzono ośrodek narciarski na lodowcu Stubai.

Już od 1973 roku najważniejszą trasą komunikacyjną w dolinie była kolejka na Eisgrat, która przewoziła gości aż na wysokość 2900 metrów n.p.m. Wiosną 2016 roku uroczyście przeszła „na emeryturę”, a jej miejsce zajęła nowa ultranowoczesna, trójlinowa kolejka gondolowa 3S Eisgratbahn, którą uruchomiono w październiku.

Mając łącznie 4,7 km długości, nowa kolejka z systemem LEITNER ropeways jest najdłuższą trójlinową kolejką w Alpach. W ciągu 11 minut pokonuje trasę od nowej stacji dolnej Mutterberg (z depozytem na narty), położonej na wysokości 1697 metrów n.p.m., przez rozbudowaną stację pośrednią Fernau, aż do górnej stacji Eisgrat na wysokości 2900 m n.p.m. W sumie ma do pokonania 1200 metrów w pionie i 7 kolumn wspierających. Z przepustowością 3 tys. osób na godzinę, kolejka może przewieźć dwa razy więcej pasażerów niż dotychczas.

Na uwagę zasługują również gondole, zaprojektowane przez włoskich guru wzornictwa ze studia Pininfarina. Każda z nich ma 24 skórzane siedzenia, 8 miejsc stojących oraz bezpłatne WiFi. Dzięki przebudowie, możliwe było utworzenie nowej trasy zjazdowej z Fernau do doliny.

Stubai 3S - nowoczesna kolejka gondolowa - dodano: 2017-01-10

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.
NULL