Hotel Anders - zielone wakacje na Mazurach « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Hotel Anders - zielone wakacje na Mazurach

-
Hotel Anders - zielone wakacje na Mazurach
Mazury Zachodnie to kraina pachnących, zielonych lasów i czystych, błękitnych jezior. Region obfituje w wiele ciekawych miejsc, odwiedzanych przez turystów z całego świata – wystarczy wspomnieć unikatowy na skalę światową Kanał Elbląski łączący Ostródę z Elblągiem, Pola Bitwy pod Grunwaldem czy Jeziorak – najdłuższe jezioro w Polsce.

Parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, lasy i jeziora oraz sielska atmosfera mazurskich wsi przyciągają spragnionych wypoczynku w samym sercu natury, z dala od codzienności.

Dziś polecimy Wam miejsce szczególne Stare Jabłonki. To właśnie w tej malowniczej mazurskiej wsi znajduje się nasz azyl Hotel Anders.




Hotel Anders to czterogwiazdkowy obiekt, położony nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze czynią to miejsce wyjątkowym. To tu można zapomnieć o codzienności, wyrwać się cywilizacji i po prostu – odpocząć.




Hotel Anders jest obiektem przyjaznym rodzinie. Od kilku lat Anders zdobywa najwyższe oceny w ogólnopolskim plebiscycie Hotel Przyjazny Rodzinie, lokując się w czołówce najlepszych rodzinnych hoteli w Polsce. W roku 2015 Hotel zdobył tytuł BEST HOTEL AWARD jako „Najlepszy hotel spośród 4 i 5*obiektów w Polsce położony nad jeziorem”. Anders wspiera także Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, która przyznała mu CERTYFIKAT GLORIA PERFECTO zasłużony CUM LAUDE za stworzenie dobrego wizerunku fundacji. Hotel Anders wyróżnili także użytkownicy serwisu TripAdvisor – w 2014 roku Hotel Anders znalazł się w 10-tce najlepszych hoteli „Dla rodziny” w Polsce.

W okresie wakacji działa tu miniklub z codziennymi animacjami, warsztatami i zajęciami dla dzieci i młodzieży. Szczególną popularnością cieszą się:
 • dziecięca olimpiada sportowa,
 • wyprawa po skarb hrabiego Andersa,
 • MiniMasterChef - warsztaty kulinarne,
 • wyprawa po złoty szeląg
 • i inne atrakcje.

Do dyspozycji najmłodszych Gości hotel oddaje także Małpi Gaj oraz zewnętrzny plac zabaw.



Hotel przygotował szereg udogodnień dla najmłodszych dzieci. W menu restauracji znajdziemy także dania przygotowane specjalnie dla dzieci. Przepiękna okolica sprzyja aktywnego rodzinnemu wypoczynkowi . Hotel został wyróżniony „za wyjątkową gościnność oraz szeroką ofertę aktywnego wypoczynku dla najmłodszych amatorów sportu” w V edycji konkursu Hotel Przyjazny Rodzinie. Przejażdżki rowerowe, wycieczki piesze i Nordic Walking, spływy kajakowe i rejsy po jeziorze to niezwykła okazja na bliski kontakt z przyrodą. Amatorzy sportów oraz wielbiciele aktywnego wypoczynku poczują się tu jak w raju – hotel oddaje do dyspozycji Gości:
 • 4 korty tenisa ziemnego,
 • 8 boisk do siatkówki plażowej,
 • boisko do piłki nożnej,
 • wypożyczalnię rowerów oraz sprzętu wodnego.

Kąpiele w orzeźwiających wodach jeziora dają ukojenie i pozwalają się zrelaksować.



Wewnątrz hotelu można zagrać w:
 • kręgle,
 • squash’a,
 • tenisa stołowego
 • czy bilarda.

Taras z widokiem na zachodzące nad jeziorem słońce to idealne miejsce na letni wieczór w romantycznej atmosferze. Na odrobinę szaleństwa w rytmach gorących przebojów hotel zaprasza do Klubu Nocnego.





Hotel posiada również centrum NaturalSPA. Masaże klasyczne i orientalne, rytuały relaksacyjne i upiększające działają jak balsam dla ciała i duszy. Świat Mazurskich Saun z tepidarium (sauna sucha, parowa, infrasauna), kąpiele w basenie oraz wanny do hydromasażu przynoszą kojący spokój.



Hotel wyróżnia się również tym, że dba o środowisko naturalne, kierując się hasłem „Naturalnie na Mazurach”. Wśród proekologicznych działań prowadzonych przez Hotel szczególną uwagę zwróciliśmy na:
 • solary słoneczne i pompy ciepła,
 • własne ujęcie i uzdatnianie wody,
 • energooszczędne żarówki,
 • segregację odpadów ogólnych.

Hotel mobilizuje również swoich Gości do bycia „eko” i dbania o przyrodę, wśród której się znaleźli. Symbolem proekologicznej natury Hotelu Anders jest sosna – drzewo, które rośnie w holu, łączącym nową część Hotelu z jego częścią zabytkową. Drzewo nie zostało “stracone”, mimo, że stało na drodze budowy. Do dziś cieszy Gości swoim zapachem i szumem igieł. Obrosło nie tylko mchem, ale i legendą – wystarczy przytulić sosnę, aby nabrać siły i energii.

Sosny Taborskie to znak rozpoznawczy Starych Jabłonek. Najstarsza z nich ma 290 lat, 36 metrów wzrostu, a w pasie mierzy… 3,5 metra. Drewno z Puszczy Taborskiej przez wieki było szeroko znane na świecie jako najlepszy materiał szkutniczy – zbudowane z niego były maszty wielu europejskich bander. Po II wojnie światowej drewno Sosny Taborskiej posłużyło do odbudowy Teatru Narodowego w Warszawie oraz do budowy mola w Sopocie. Dziś Sosnę Taborską chroni rezerwat. Do najciekawszych pomników przyrody w okolicy można dotrzeć po wyznaczonych przez Hotel szlakach.

Środowisko naturalne jest największym skarbem Hotelu Anders, dlatego dajemy mu wielki plus za to, że potrafi to docenić. Szukacie miejsca, gdzie odpoczywa się aktywnie, zdrowo, w z zgodzie z naturą i w jej otoczeniu? Polecamy Stare Jabłonki.










Hotel Anders
ul. Spacerowa 2
14-133 Stare Jabłonki

Dział Recepcji i Rezerwacji
tel.: 0048 89 642 70 00, -01
e-mail: recepcja@hotelanders.pl

e-mail: recepcja@hotelanders.pl
witryna: www.hotelanders.pl

Hotel Anders - zielone wakacje na Mazurach - dodano: 2017-04-26

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.