ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Co warto zobaczyć w Caorle?

-
Co warto zobaczyć w Caorle?
Caorle to niezwykle urokliwe włoskie miasteczko na północnym wybrzeżu Adriatyku. Zachwyca przepięknie odrestaurowaną starówką - kolorowymi uliczkami, klimatycznymi placami i niezwykłymi kościołami.

Wybierając się na jednodniową wycieczkę do Caorle warto pamiętać, że w parkowanie w centrum miasta zwykle graniczy z cudem. Dlatego dobrym pomysłem jest zaparkowanie na jednym z miejskich parkingów i przejście spacerkiem do zabytkowej części kurortu.
Plaże w Caorle należą do najszerszych spośród wszystkich miejscowości regionu, dzielą się na dwie części: Spiaggia di Ponente i Spiaggia di Levante.

Santuario della Madonna dell’Angelo - Sanktuarium Matki Anielskiej
Sanktuarium zostało wzniesione w XVII wieku w tym samym miejscu, gdzie wcześniej wznosił się kościółek poświęcony świętemu Michałowi Archaniołowi. Według legendy rybacy dostrzegli unoszącą się na wodzie statuę Matki Boskiej. Przenieśli ją na brzeg, obok kościoła poświęconego aniołowi, i w ten to sposób statua zdobyła sobie przydomek „Matki Boskiej Anielskiej”. Miejscowy biskup postanowił przenieść figurę do pobliskiej katedry. Okazała się ona jednak zbyt ciężka. W miejscu, w którym rybacy położyli figurę wzniesiono kościół.


Katedra św. Stefana
Katedra św. Stefana została wzniesiona prawie 1000 lat temu - w roku 1038 r. Przy drzwiach do świątyni znajdują się dwie płaskorzeźby. Wewnątrz katedry znajduje się wiele zabytkowych dzieł sztuki weneckiej. W katedrze znajduje się muzeum liturgiczne założone w 1975 r. przez patriarchę Albino Luciani, który następnie został papieżem Janem Pawłem I.
Dzwonnica o wysokości 48 m została zbudowana w 1038 r w stylu romańskim. Początkowo była używana jako wieża obserwacyjna. Co ciekawe, dzwonnica jest nachylona pod kątem 1.4°.


Spacerkiem po mieście
Co warto zobaczyć w Caorle? - dodano: 2017-08-10

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.