ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Wenecja z dziećmi

-
Wenecja z dziećmi
Chyba każdy marzy o odwiedzeniu Wenecji, a że jest to jedno z najbliżej Polski położonych miast Włoch, wielu z nas udaje się przynajmniej raz w życiu zobaczyć to jedyne miejsce w swoim rodzaju. Jeśli wybieracie się do Wenecji z dziećmi, warto zawczasu zaplanować trasę wycieczki, tak by zobaczyć najciekawsze miejsca w możliwie krótkim czasie.

Ponieważ Wenecja to miasto na wodzie, samochód musimy zostawić na jednym z parkingów na obrzeżach miasta. Stąd dostaniemy się do zabytkowego centrum korzystając z wodnego tramwaju (vaporetto) lub rejsu stateczkiem. Koszt to 7.50 Euro od osoby.
Dopływając do celu podróży podziwiać można panoramę placu św Marka.
Po wyjściu na ląd pierwsze miejsce, przy którym warto się zatrzymać to Most westchnień. Nazwa mostu pochodzi od smutnych westchnień (sospiri) więźniów spoglądających po raz ostatni na Wenecję w drodze do sali sądowej.
Wenecję większość turystów zwiedza pieszo. Można także wynająć gondolę. Koszt 30 min. przejażdżki z weneckim flisakiem to ok 100 Euro.
Sercem Wenecji jest plac św. Marka. To tu podziwiać możemy Pałac Dożów, ale przede wszystkim budzącą zachwyt Bazylikę św. Marka, w której złożone są szczątki Ewangelisty.
Stąd nasze kroki możemy skierować w stronę Mostu Rialto. To niezwykle masywna i majestatyczna budowla - ma 48 metrów długości i 22 metry szerokości.
Warto też pospacerować wzdłuż Canal Grande. Kanał został zbudowany w XV wieku i łączy wenecką lagunę (Piazzale Roma przy dworcu kolejowym) z kanałem św. Marka (Canale di San Marco). Całość mierzy 3,8 km.


Wenecja z dziećmi - dodano: 2017-08-10

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.