Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach

-
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach to miejsce magiczne. Przedstawia odwiedzającym najważniejsze i najpiękniejsze zabytki Dolnego Śląska. Park powstał w 2003 roku na terenie nie działającej już dziś fabryki dywanów.

Spacerujący alejkami napotykają perfekcyjnie wykonane modele zamków, pałaców, klasztorów oraz ratuszy regionu. Budowle wykonane są w skali 1:25. Miniatury zostały stworzone za pomocą najnowszych technik modelarskich, przy użyciu materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Zieleń, naturalne otoczenie, jak również filigranowe odtworzenie szczegółów, bardzo uatrakcyjniają i tak już piękne zabytki Dolnego Śląska. W Parku zaprezentowana jest także największa w Polsce miniatura gór - są to Karkonosze wraz ze Śnieżką i wiernie odtworzonymi szlakami i schroniskami.
Po wejściu do Parku animatorzy zapoznają zwiedzających z fascynującą historią regionu oraz zabytków, obok których będą przechodzić. Zabawią również gości romantycznymi legendami o okrutnej Kunegundzie z Zamku Chojnik, hrabinie z pałacu Spiż, która marzyła o życiu wiecznym, a także o ekscentrycznym królu, który zbudował pałac w kształcie parowca. Wszystko to usłyszą zwiedzający w zaledwie 45 minut.
Na terenie Parku w najładniejszych zakątkach stoją ławki, z których podziwiać można staw, a przy miniaturze Bazyliki Mniejszej w Krzeszowie można posłuchać muzyki Johanna Sebastiana Bacha.
Spacerowicze mogą zrelaksować się w parkowej kawiarni. W gorące dni można delektować się bogatym wyborem deserów, m.in. przepysznymi pucharami lodowymi, koktajlami oraz kawą mrożoną. Kawiarnia feruje także prawdziwą gorącą czekoladę, pyszną włoską aromatyczną kawę oraz grzane wino. Dla najmłodszych gości nie zabraknie sorbetów, lodów i zimnych napoi.
W Parku można nabyć najprzeróżniejsze mapy z dokładnymi trasami po świecie gór oraz masę pamiątek z okolicznych miejscowości i zabytków. Dla najmłodszych natomiast dostępne są Puzzle 3D wykonane z drewna, figury znanego Liczyrzepy oraz pamiątki z maskotką Parku - psem Lumpim.
Park otwarty jest w godzinach od 9:00 do 18:00.
Do dyspozycji gości jest bezpłatny parking.


Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
ul. Zamkowa 9
58-530 Kowary

tel. +48 (75) 75 222 42
tel. kom. +48 661 699 699
e-mail: poczta@park-miniatur.com
witryna: www.park-miniatur.com

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach - dodano: 2018-03-14

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.