Park Dinozaurów Nowiny Wielkie « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Park Dinozaurów Nowiny Wielkie

-
Park Dinozaurów Nowiny Wielkie
Park Dinozaurów Nowiny Wielkie to idealne miejsce na rodzinną wycieczkę. Położony jest niedaleko Gorzowa wielkopolskiego na zachodzie Polski. Największą jego atrakcją jest leśna ścieżka edukacyjna, wzdłuż której stoi czterdzieści naturalnej wielkości modeli prehistorycznych gadów. 700 metrów krętej ścieżki zatopionej w zieleni lasu prowadzi zwiedzających po kolei przez okresy geologiczne pokazując jak rozwijało się życie na ziemi.

Podczas spaceru cofniemy się w czasie o setki milionów lat do czasów pierwszych płazów i ogromnych ważek. Zobaczymy jak wyglądały pierwsze ssaki i staniemy oko w oko z dinozaurami - największymi zwierzętami, jakie kiedykolwiek żyły na ziemi.

Park został zaprojektowany i stworzony tak, aby zainteresować wszystkich odwiedzających niezależnie od wieku. Wycieczka w tak odległe czasy będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem i dostarczy wszystkim wiele wrażeń. Szczególnie ciekawie jest w okresie od jesieni do wiosny, kiedy po wcześniej zapadającym zmroku podświetlone modele dinozaurów stwarzają niesamowite wrażenie.
To doskonała lekcja, w czasie której można się wiele nauczyć i dowiedzieć o ewolucji życia na ziemi. Jeśli ktoś chce pogłębić wiedzę istnieje możliwość zwiedzania Parku z przewodnikiem.

Na terenie Parku znajduje się także muzeum minerałów i skamieniałości "Skarby Ziemi". Można w nim zobaczyć i dotknąć kawałek skamieniałej historii życia na ziemi w postaci skamielin a także liczne, przepiękne okazy minerałów z Polski i Świata. Razem około 500 eksponatów.
Zwiedzający mogą podziwiać również w Parku zasilany leśnym strumieniem staw (200m2) z kolorowymi karasiami, jaziami i karpiami koi, których zdumiewające barwy można podziwiać godzinami.

Kolejną atrakcją Parku jest stary dąb - piękny pomnik przyrody o obwodzie pnia 6,4 m. W drodze pomiarów i obliczeń z zastosowaniem wzorów matematycznych ustalono jego wiek na około 700 lat.

W Parku mile widziane są też wycieczki szkolne, w czasie których dzieci w multimedialnej sali lekcyjnej (max 50 miejsc) mogą skorzystać z zajęć edukacyjnych, zajęć plastycznych i obejrzeć filmy edukacyjne.
Dla dzieci na terenie Parku przygotowany jest plac zabaw z ogromną piaskownicą, osłoniętą przed słońcem konarami starych dębów z atrakcjami dla najmłodszych, czyli to co małe dzieci uwielbiają najbardziej.

W Parku znajduje się także sklepik z całą gamą zabawek, pamiątek, książek i gadżetów utrzymanych w tematyce dinozaurów a także minerałów i skamieniałości z całego świata na każdą kieszeń. Zwiedzający strudzeni "podróżą w czasie" mogą posilić się w barze Dino na terenie Parku. A jeśli ktoś chciałby zabrać ze sobą specjalną pamiątkę, to w parkowej mennicy na życzenie wybijane są monety pamiątkowe o nominale 1 DINO. Jedno mocne uderzenie ciężkim młotem zmienia miedziany krążek w ciekawą monetę za którą nie można nic kupić ale jest oryginalną pamiątką.
Park Dinozaurów. Leśna ścieżka edukacyjna
ul. Kolejowa 1b
66-460 Nowiny Wielkie

tel. (95) 7814108
tel. kom. 692 484 992
e-mail: biuro@park-dinozaurow.pl
witryna: www.park-dinozaurow.pl

Park Dinozaurów Nowiny Wielkie - dodano: 2018-03-21

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.