ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Spacer z tatą - porady dla każdej mamy

-
Spacer z tatą - porady dla każdej mamy
Szczęśliwie czasy, kiedy tatusiowie pracowali, a mamy miały zajmować się dziećmi i domem minęły bezpowrotnie. Teraz coraz częściej w rodzinach panuje równy podział obowiązków, co nie tylko przekłada się na utrzymanie rodziny czy sprzątanie, ale też opiekę nad dzieckiem. Jak zachęcić i pomóc tatusiowi w pierwszych spacerach z maluszkiem?Oto porady dla każdej mamy i spis najpotrzebniejszych rzeczy, które powinien ze sobą zabrać każdy tata:

1. Zapamiętaj, że tak samo jak Ty jesteś mamą, tak twój partner jest na różnych prawach tatą i oboje chcecie dla swojego dziecka jak najlepiej. Pozwól mu zaangażować się na spacery już w czasie ciąży. Jak to zrobić? Poproś, aby wybrał wózek, zastrzegając sobie możliwość decyzji o kolorze.

2. Nie krytykuj i zawsze bądź wyrozumiała, a podczas pierwszego wyjścia towarzysz tatusiowi i pokaż mu spacer w samych superlatywach – zatrzymajcie się obok plenerowej siłowni, ławki czy sklepu z ukochanymi słodyczami – to działa.

3. Podczas tego samego spaceru zabierz ze sobą odtwarzacz z ulubioną muzyką czy książkę. Przecież spacer to sama przyjemność, nawet jeśli uda się przeczytać zaledwie dwa zdania, bo wasz maluch woli jednak bujanie i wertepy.

4. Spakuj torbę na każdą możliwą okoliczność i zadbaj o to, by nic nie mogło zaskoczyć twojego partnera: siku – pielucha, brudny bodziak – ubrania na zmianę, słońce w oczy – tetrowa pieluszka albo moskitiera itd. Przecież doskonale o tym wiesz, jesteś mamą.

5. Koniecznie przed spacerem wypakuj torbę także elementami garderoby oraz gadżetami i akcesoriami, tak aby nic nie zaskoczyło twojego partnera nie tylko jako taty, ale także mężczyzny. Przykładowo do wózka pakuj:

  • bluzę, gdyby okazało się, że jest zimno
  • powerbank, w sytuacji zagrożenia wyładowaniem baterii telefonicznej
  • czapki z daszkiem, które uchronią przed wiatrem, słońcem i spojrzeniami innych gapiów, a przy tym okażą się świetnym elementem męskiej stylizacji – modny tata, to tata chętny do spacerów
  • dwie butelki wody, jakby się okazało, że jest bardzo spragniony
  • przekąski – nie ma nic gorszego niż głodny mąż
  • książkę, ulubioną gazetę, a nawet licznik do biegania – jednym słowem wszystko co sprawi, że spacer będzie trwał wystarczająco długo, żebyś mogła w spokoju napić się kawy

To wszystko i uśmiech na do widzenia sprawią, że mężczyźni porządnie dotlenią siebie i dziecko, a przy tym zadbają o to, abyś mogła odpocząć. Co więcej polubią spacery i następnym razem sami zaoferują wychodne do parku czy na plac zabaw. Niebawem 26 maja – zachęć twojego mężczyznę do spaceru, a sama celebruj swoje święto. Zasługujesz na to!

Spacer z tatą - porady dla każdej mamy - dodano: 2018-05-25

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.