Pałac Wiechlice « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Pałac Wiechlice

-
Pałac Wiechlice
Pałac Wiechlice to doskonałe miejsce na ucieczkę przed zgiełkiem i pędem dnia codziennego, tam czas płynie inaczej. W pałacu doskonale czują się zarówno osoby, które chcą wypocząć, znaleźć ukojenie oraz całe rodziny, które szukają idealnego miejsca na spędzenie czasu rodzinnie i aktywnie. W otoczeniu natury, inspirowani mnóstwem atrakcji goście pałacu mogą spędzić niezapomniane chwile.

Stylowe wnętrza i bogata historia pałacu Wiechlice, w którym rezydowały wojska pruskie, carskie oraz francuskie z Napoleonem na czele, stanowią dziś o unikalności tego ośrodka na mapie polskich atrakcji turystycznych.
Kompleks składa się z 5 budynków, letniego tarasu restauracyjnego, parku ze starodrzewiem, winnicy oraz stawu z prywatną piaszczystą plażą. Obiekt liczy 47 pokoi hotelowych w tym 11 apartamentów, cztery sale restauracyjne oraz SPA z klimatycznym basenem, strefą relaksu oraz gabinetami zabiegowymi. Na terenie obiektu znajduje się również ogród warzywny, z którego to plony serwowane są gościom restauracji Pałacu Wiechlice. Pałac posiada także własną wędzarnię, z której mięsa oraz ryby podawane są na śniadania. Na sali śniadaniowej do dyspozycji gości chcących skosztować lokalnego specjału znajduje się zabytkowa krajalnica firmy Berkel specjalnie sprowadzona z Niemiec, która stanowi dodatkową atrakcję i cieszy się wielkim powodzeniem wśród gości restauracji.

Pałac Wiechlice to obiekt, który cały czas ulega rozwojowi. Swą działalność rozpoczynał od jednego budynku, w którym mieściły się zarówno pokoje hotelowe, sale restauracyjne oraz SPA.

Najnowszą atrakcją pałacu jest kręgielnia wraz całoroczną salą zabaw dla dzieci. Bowling to obecnie jedną z najatrakcyjniejszych gier towarzyskich i sportowych. Może być wspaniałą alternatywą na wieczorne spotkania ze znajomymi. W pałacowej kręgielni goście mają do dyspozycji dwa pełnowymiarowe tory, gdzie każdy może pomieścić do 8 uczestników w jednej rozgrywce.

Dzieci za to doskonale spędzą czas w sali zabaw Kids’ Club, gdzie na powierzchni 200m2 wypełnionej różnego rodzaju sprzętami i zabawkami również edukacyjnymi, każdy z maluchów znajdzie coś dla siebie. To idealne połączenie rozrywki, zabawy wraz z rozwojem kreatywności i pobudzenia wyobraźni przy kreowaniu nowych dzieł np. z klocków LEGO. Dla małych miłośników piłki nożnej dobrą inspiracją może być figura Roberta Lewandowskiego, znajdująca się w pałacowej recepcji.
Kolejnym planowanym przedsięwzięciem jest tężnia solankowa, która ma powstać w przepięknym pałacowym parku. Potencjał jaki drzemie w tym miejscu pozwala również na rozwój enoturystyki. właściciele chcą uruchomić winiarnię, w której goście będą mogli od podstaw zapoznać się z produkcją wina.
Pałac Wiechlice
67-300 Szprotawa
Wiechlice 45 B

Recepcja
tel. +48 68 376 86 10
e-mail: recepcja@palacwiechlice.pl
witryna: www.palacwiechlice.pl

Pałac Wiechlice - dodano: 2018-05-27

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.