ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Najlepsze prezenty pod choinkę

-
Najlepsze prezenty pod choinkę
Wszyscy rodzice jak co roku stają przed tym samym dylematem. Jak w Święta sprawić dziecku radość, dając mu coś wartościowego, rozwijającego, a jednocześnie niedrogiego. Nie ma chyba cenniejszego prezentu dla naszych dzieci niż poświęcony im czas. Czas, który przeznaczymy na wspólną zabawę. Poniżej przedstawiamy kilka świątecznych propozycji, które z pewnością pokochają zarówno dzieci jak i rodzice.

Rozwój maluszka


Nigdy nie jest za wcześnie na stymulowanie rozwoju maluszka. Już nawet trzymiesięczne dziecko zauważa pierwsze kontrastowe kolory. Doskonałym upominkiem dla szkraba będzie jedna z pozycji serii edukacyjnej Sówka Mądra Główka. Produkty zostały tak zaprojektowane, aby podążać za rozwojem dziecka. Znajdziemy tutaj obrazki poglądowe do nauki nazw zwierzątek oraz zestawy układanek, które dzięki specjalnej falce łączącej puzzle dostosowane zostały do naturalnego ruchu jakim dla maluszka jest zsuwanie. Tablice ze specjalnymi otworami pozwolą na zabawę w odszukiwaniu mamy i jej maleństwa oraz w dobieranie odpowiednich buziek do ich właścicieli.
Starsze dzieci mogą już rozwiązywać pierwsze zagadki, a jeszcze większe poznać pierwsze literki i cyferki. Cała seria wykonana została z ogromną starannością. Pudełka oraz elementy pokryte są przyjemnym w dotyku satynowym lakierem. Seria rekomendowana jest przez jednego z największych specjalistów w dziedzinie psychologii rozwojowej dzieci w Polsce dr Aleksandrę Piotrowską.

Zabawa w małego inżyniera


Wszelkiego rodzaju klocki, zabawki do składania to wyjątkowy trening motoryki małej. Jeszcze większą frajdę dzieci odczuwają, gdy po złożeniu zabawki mogą nadal się nią bawić. Wyjątkowym prezentem łączącym pokolenia są zestawy do samodzielnego montażu z serii Mały Konstruktor Junior od Alexandra. Produkty odpowiednie są jest już dla dzieci w wieku od 4 roku życia.W serii znajduje się 10 produktów, z czego 7 to modele 3 w jednym, dzięki którym po rozkręceniu pojazdu można zbudować dwa inne. Każdy zestaw składa się z drewnianych deseczek z dziurkami oraz kolorowych śrubek, nakrętek i łączników z tworzywa. Załączona instrukcja w sposób niezwykle jasny i klarowny objaśnia kolejne kroki łączenia elementów, a ich duże rozmiary oraz uproszczona konstrukcja sprawiają, że dzieci już od najmłodszych lat mogą próbować sił w składaniu pierwszych modeli. Zabawka jest trwała i po złożeniu może służyć do dalszej zabawy. Zestaw wyposażony jest w narzędzia idealnie dopasowane do małych rączek, dzięki którym malec może wielokrotnie skręcać i rozkręcać konstrukcję.

Zabawka wspaniale wpływa na rozwój motoryki małej, rozwija cierpliwość, uważność, koncentrację, stymuluje wyobraźnię przestrzenna, uczy montażu i rzeczywistego łączenia komponentów, wspomaga naukę kolorów oraz liczenia. Pokochają ją nie tylko dzieci, ale także ich opiekunowie.

Gry planszowe


Kolejnym prezentem, przy którym rewelacyjnie będzie bawić się cała rodzina są gry planszowe. Proponujemy kilka szalonych tytułów, w których wygrywa ten kto wykaże się największym refleksem, wiedzą i spostrzegawczością. Gry nie tylko bawią, ale także sprawiają, że poszerzamy swoją wiedzę oraz mocno socjalizujemy się. Dzieci w zabawowy sposób uczą się, że nie zawsze w życiu można wygrywać.

Pierwszą z propozycji jest bardzo popularna gra Gorący Ziemniak, w której musimy w wyznaczonym czasie odpowiadać na pytanie umieszczone na karcie. Wszyscy gracze udzielają odpowiedzi na to same pytanie, jednocześnie przekazując sobie pluszowego ziemniaka z rąk do rąk. Gra jest pozornie bardzo prosta, ale pod wpływem presji uciekającego czasu odpowiedzi nie zawsze są już tak oczywiste.
Kolejna propozycja - gra E-Motionz, to prawdziwe wyzwanie dla wszystkich, którzy lubią szybką i dynamiczną rozrywkę. Mechanizm gry jest tak skonstruowany, że równe szanse ma zarówno dziecko, rodzic jak i senior. Nieważne ile masz lat, nieważne jaką wiedzą dysponujesz. W tym szalonym wyścigu wygra ten kto ma bystre oko i prędkie dłonie. Zadanie polega na jak najszybszym wyrzuceniu za pomocą kości z emotkami takiej konfiguracji, jaka ukazana została na wylosowanej karcie. Gra dostarcza ogromnych emocji, a jednocześnie jest idealnym wstępem do rozmów na temat tego co dziecko czuje.Dla wszystkich, którzy myślą, że są szybcy idealnym wyzwaniem będzie gra Rach Ciach. W tej grze liczy się nie tylko szybkość, ale także dokładność i dobra pamięć. Układanie kolorowych kulek zgodnie z wylosowaną kartą, tylko na pierwszy rzut oka wydaje się proste, ale pod presją czasu i innych graczy jest nie lada wyzwaniem. Na czym polega gra? Każdy z uczestników zabawy otrzymuje do dyspozycji plastikowy drążek wbity w podstawkę, na której układamy zestaw sześciu kolorowych kul z dziurką. Na środku stołu kładziemy planszę z pionkami, talię kart oraz dzwonek. Na kartach znajdują się przezabawne ilustracji składające się z układu od 3 do 6 kolorów odpowiadających kolorowi kul, które znajdują się w posiadaniu graczy. Zadanie polega na tym, aby po odsłonięciu karty każdy z graczy jak najszybciej ułożył na swoim słupku wskazaną na karcie konfigurację. Ten kto pierwszy wykona zadanie, informuje o tym innych graczy sygnałem dźwiękowym uzyskanym poprzez uderzenie w dzwonek. Osoba, której się to uda, przesuwa swój pionek na planszy. Cała zabawa tkwi w tym, że odczytanie kolorów na karcie wymaga spostrzegawczości, a kształt kulek i tempo rozgrywki prowokuje ich uciekanie. Wszystko to razem jest gwarancją wspaniałej zabawy i salw śmiechu.Przedstawione powyżej propozycje z pewnością zachwycą nie tylko obdarowane maluchy, ale i tych, którzy będą obdarowywać.

Najlepsze prezenty pod choinkę - dodano: 2018-12-11

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.