Czy dziecko obowiązuje post? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Czy dziecko obowiązuje post?

-
Czy dziecko obowiązuje post?
Tradycje katolickie związane są z okresowymi postami. W niektóre dni, np. w Wielki Piątek, obowiązuje post ścisły. Co jednak z dziećmi? Czy one także powinny zachowywać post?

Rzecznik Episkopatu - ks. Paweł Rytel-Andrianik wyjaśnia, że w Wielki Piątek dzieci, które ukończyły 14 lat, są zobowiązane do powstrzymania się od jedzenia pokarmów mięsnych, zaś wszyscy katolicy, którzy skończyli 18 lat, a nie przekroczyli jeszcze 60. roku życia, również do zachowania postu ścisłego, czyli ograniczenia się do trzech posiłków, w tym jednego do syta.

Warto przypomnieć, że wstrzemięźliwość od spożywania mięsa lub innych pokarmów, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski, należy zachowywać we wszystkie piątki całego roku, chyba że w danym dniu przypada jakaś uroczystość. Natomiast wstrzemięźliwość i post obowiązują w Środę Popielcową oraz w piątek Męki i Śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Czy dzieci muszą pościć

Czy dziecko obowiązuje post? - dodano: 2019-04-19

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.