4 ważne powody, dla których warto jechać z dziećmi nad polskie morze « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

4 ważne powody, dla których warto jechać z dziećmi nad polskie morze

-
4 ważne powody, dla których warto jechać z dziećmi nad polskie morze
Wybierając miejsce wypoczynku na wakacje lub rodzinny wyjazd o innej porze roku warto rozważyć pobyt nad polskim morzem. Ośrodki oferują obecnie mnóstwo atrakcji i zachęcają do przyjazdu także poza sezonem. Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać się z dzieckiem nad morze lub odwiedzić wybrzeże będąc w ciąży - oto najważniejsze z nichJod


Jod jest pierwiastkiem występującym w naturze w niewielkich ilościach. Jest jednak niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jego niedobór powoduje m.in. niedoczynność tarczycy, z którą związane są: szybka męczliwość, stałe odczuwanie zimna, spowolnienie, brak energii, wypadanie włosów.
Niedobory jodu u kobiet w ciąży stwarzają z kolei zagrożenie dla prawidłowego rozwoju płodu, a u kilkuletnich i starszych dzieci – niski wzrost, wolniejszy rozwój fizyczny, problemy z uczeniem się.

Spacer nad morzem


Najchętniej spędzamy nad morzem wakacje podczas pięknej, słonecznej pogody. Tymczasem powinniśmy też docenić czas po sztormach, jod bowiem znajduje się w aerozolu, jaki powstaje, gdy fale pod wpływem silnego wiatru uderzają o brzeg. Najczęściej taką wodę morską w aerozolu możemy spotkać na bezleśnych terenach środkowego wybrzeża.

Słoneczna plaża i basen w ośrodku


Dziś wypoczynek nad polskim morzem nie przypomina już wyjazdów z czasów naszego dziecińswta. Warto więc wybrać ośrodek, który zagwarnatuje atrakcje całej rodzinie. Na plaży zwykle czas płynie leniwie, ale np. w Magra Holiday Club organizowane się plażowe zawody i turnieje rodzinne. Tradycją jest też cotygodniowy konkurs na najładniejszą rzeźbę z piasku.

Animacje w Magrze


Również zawody pływackie w basenie ośrodka, w których biorą udział całe rodziny to stały element programu pobytu na wczasach w tym obiekcie. Dmuchańce, akcesoria do pływania - okularki i deski, parawany, parasole słoneczne, leżaki umilają beztroski czas, czy to na plaży, czy nad basenem. I to wszystko gratis!

Dla tych, którzy nie potrafią jeszcze pływać, w Ośrodku Magra istnieje możliwości wykupu po bardzo atrakcyjnych cenach lekcji pływania zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Animacje w Magrze


Sale zabaw i animacje - proszę bardzo!


Tego typu ofertę świadczy coraz więcej nadmorskich ośrodków. Nie musimy więc jechać do Egiptu, Grecji, czy Hiszpanii, by dzieci mogły doskonale bawić się wraz z rówieśnikami w nowoczesnych świetlicach, na placach zabaw - a wszystko to prowadzone jest przez doświadczonych animatorów.

Zabawy w Magrze


W Magrze świetlica animacyjna, sala bilardowa i sala sensoryczna dla najmłodszych "Magragaskar" to części kompleksu, gdzie w razie niepogody dzieci mogą spędzić kreatywnie czas. Pokój zabaw umieszczony zaś przy jadalni - to pomysłowo zaaranżowany pokój dla najmłodszych, gdzie można z dziećmi przeczekać oczekiwanie na posiłek.

Animacje w Magrze


Rekreacja na świeżym powietrzu


Coraz częściej ośrodki oferują też możliwość wypożyczenia rowerów. Magra stworzyła nawet gratisowy park rowerowy dla swoich wczasowiczów. Goście bezpłatnie mogą wypożyczać rowery i organizować wypady po okolicy - wokół ośrodka jest mnóstwo krótszych i dłuższych tras rowerowych. Wybierając się na wycieczkę, można zabrać ze sobą "lunch pakiet" przygotowany przez obsługę jako zamiennik posiłku, na którym się będzie nieobecnym. Czy nie brzmi to pięknie?

W Ośrodku Magra istnieje także możliwość skorzystania z indywidualnych lekcji jazdy na rowerze, lekcji w gry w badmintona i w szachy.

Rowery w Magrze


Dla miłośników biegania nadmorskie kurorty na Bałtykiem to idealne miejsce na treningi.

Rowery w Magrze


Nadmorskie tereny czekają także na amatorów nordic walking. Trening brzegiem morza w świetle zachodzącego słońca lub wędrówki z kijami wyznaczonymi ścieżkami spacerowymi, to doskonałe warunki do aktywności i szlifowania formy.

Nordic walking w MagrzePolecamy Ośrodek Magra Holiday Club w Dębinie.

4 ważne powody, dla których warto jechać z dziećmi nad polskie morze - dodano: 2019-04-22

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.