Erlebnis Zoo Hannover « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Erlebnis Zoo Hannover

-
Erlebnis Zoo Hannover
Ogród Zoologiczny w Hanowerze, to jeden z najciekawszych i najładniejszych ogrodów w Niemczech. Usytuowany jest w centrum miasta i jest ważnym miejscem turystycznym odwiedzanym przez wielu gości. Zajmuje powierzchnię około 22 h i zamieszkuje go ponad 3 tysiące zwierząt.
Erlebnis Zoo Hannover - obszary tematyczne


Zoo podzielone jest na 7 obszarów tematycznych - starannie zaprojektowanych i wykonanych parków krajobrazowych, z których każdy przedstawia określony region świata. W każdej z części ogrodu żyją zwierzęta, które zamieszkują poszczególne regiony - Zambezi (Afryka w Hanowerze), Jungle Palace (Indie z tygrysami, lampartami), Yukon Bay (Kanada z fokami i niedzwiedziami polarnymi), Outback (Australia z kangurami i strusiami emu), Mollywoop (raj dla dzieci z placem zabaw, torem saneczkowym oraz małymi zwięrzątkami w minizoo, gdzie dzieci mogą je pogłaskać), Meyers Farm (rzadkie rasy zwierząt domowych w tradycyjnym saksońskim gospodarstwie), Gorilla Mountain (równikowa góra goryli).

goryle w zoo

(c) materiały prasowe Erlebnis Zoo Hannover

Całe zaplecze - sklepy, bary, czy nawet kosze na śmieci wkomponowują się w tło krajobrazu odpowiednią kolorystyką i grafikami, dzięki czemu również stylistycznie nawiązują do danego regionu. W niemal każdym świecie tematycznym znajdują się różne punkty gastronomiczne – od budek z popcornem, lodziarni i różnych restauracji samoobsługowych, po ekskluzywną restaurację z tradycyjną dolnosaksońską kuchnią.

Erlebnis Zoo Hannover - atrakcje


W Zoo jest wiele przeróżnych gatunków zwierząt, jednak ogromną atrakcją dla dzieci jest Miasteczko świnek morskich. Znajdują się tu dla nich małe domki, rzeczka i plac zabaw, a różnokolorowe świnki swobodnie biegają po sporym terenie.

W ogrodzie jest mnóstwo zieleni, krzewów, drzew, traw, sprawiających wrażenie, że rosną dziko (do tego odpowiednio ukształtowany teren – mini skały, nasypy itp.), wybiegi pozbawione są wysokich ogrodzeń, czy krat. wszystko po to, by zwierzętom odtworzyć jak najbardziej naturalne warunki życia.

Zwiedzanie zoo łodzią

(c) materiały prasowe Erlebnis Zoo Hannover

Zoo można zwiedzać spacerując po ogrodzie lub płynąc drewnianą łódką. Pomiędzy wybiegami pływają kilkuosobowe, wystylizowane na afrykańskie, zdalnie sterowane podwodnym wyciągiem łodzie, co sprawia, że można całkowicie zapomnieć, że jest się w zoo. Podczas wycieczki łódką mijając stojące na brzegu ptaki, żyrafy, czy nosorożce, ma się wrażenie, że niektóre zwierzęta znajdują się tak blisko, że można je dotknąć.

W hanowerskim Zoo atrakcją jest także wielki fascynujący podwodny świat na pokładzie Yukon Queen. Przez 39 panoramicznych szyb można obserwować nurkujące niedźwiedzie polarne, foki i pingwiny. Z prawej strony statku widać kąpiące się w wodzie hipopotamy.

pingwiny w zoo

(c) materiały prasowe Erlebnis Zoo Hannover

Zoo oferuje swoim gościom różne dodatkowe atrakcje, m.in. odbywające się co godzinę pokazy (np. sztuka polowania i latania sokołów, czy pokaz słoni), czy pokazowe karmienia zwierząt (np. niedźwiedzi polarnych). Możliwe jest też zwiedzanie Zoo z przewodnikiem. Na terenie Ogrodu znajdują się punkty gastronomiczne z własną wytwórnią lodów, wesołe trasy skautowe, tory saneczkowe, trasy wspinaczkowe, płukanie złota oraz wielkie place zabaw.

niedźwiedź polarny w zoo

(c) materiały prasowe Erlebnis Zoo Hannover

W hanowerskim Zoo zainteresowanie wzbudza także oferta edukacyjna dla dzieci. Dzięki nowym stanowiskom edukacyjnym Edutainment-Stationen dzieci uczą się przez zabawę.

małpa w zoo

(c) materiały prasowe Erlebnis Zoo Hannover

Kontakt Erlebnis Zoo Hannover


Adres Ogrodu Zoologicznego w Hanowerze:
ZOO HANNOVER
ul. Adenauerallee 3
30175 Hannover

Lokalizacja Erlebnis Zoo Hannover


Zoo usytuowane jest w samym centrum Hanoweru.
Dojechać można zarówno komunikacją miejską, rowerem lub samochodem.
Przy Zoo znajduje się parking na 950 samochodów (koszt 3,5 eur za postój).


Godziny otwarcia Erlebnis Zoo Hannover


Zoo jest czynne przez cały rok
- w lecie 9:00 - 18:00
- zimą (od 2.11 do 17.03) w godz. 10:00 - 16:00

Ceny biletów


- dzieci poniżej 3 lat - wstęp wolny
- dzieci od 3 do 5 lat - 13,5 euro
- dzieci od 6 do 16 lat - 17 euro
- młodzież od 17 do 24 lat - 19 euro.
- dorośli - 25 euro

zdjęcie u góry strony (c) materiały prasowe Erlebnis Zoo Hannover

Erlebnis Zoo Hannover - dodano: 2019-07-15

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.