ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Zabawa w domu - jak umilić dziecku czas również w ponure dni?

-
Zabawa w domu - jak umilić dziecku czas również w ponure dni? fot. materiały prasowe
Wraz z nastaniem chłodnych i ponurych dni coraz rzadziej dziecko ma ochotę bawić się na zewnątrz. Nic dziwnego, kiedy za oknem szary jest krajobraz, mamy ochotę zaszyć się w domowym zaciszu. Jak zatem umilić dziecku czas w domu? Co wybrać, aby zabawa w pokoju była równie wciągająca, jak w ciepłe dni na zewnątrz?

Biwak w pokoju


Mimo że wakacje dawno temu się skończyły, nie oznacza to nudnych zabaw w domu. Coraz więcej sklepów z zabawkami oferuje akcesoria pobudzające wyobraźnię malucha. W sklepie internetowym miiimi.pl można znaleźć wiele interesujących zabawek, jak np. namiot tipi. Nawet w deszczowy dzień może w naszym domu zaświecić słońce i zapanować wakacyjna atmosfera. Wystarczy rozłożyć tipi w pokoju dziecięcym bądź innym pomieszczeniu, przygotować wszystkie niezbędne podczas biwaku akcesoria i cieszyć się wraz z dzieckiem beztroską zabawą. Pobudzanie wyobraźni jest szczególnie ważne, wspomaga tworzenie u dziecka chęci do wymyślania nowych zabaw i wzrost kreatywności, tak istotnej w dalszym jego rozwoju. Opowiadanie różnego rodzaju historii, czytanie książek, a także wykonywanie najzwyklejszych czynności, jak przygotowanie jedzenia podczas biwakowania, sprawia, że zabawa nie ma końca. Zawsze można coś więcej wymyślić i nie przeszkadza w tym zła pogoda na zewnątrz. Zaletą namiotów tipi jest łatwość ich przenoszenia. Można go rozłożyć w domu, jak i na balkonie.

Park linowy


Energia dzieci potrafi nie jednego rodzica i opiekuna zdziwić. Wybierając dla nich zabawki, warto zwrócić uwagę nie tylko na walory edukacyjne, ale również na pomagające dziecku pozbyć się nadmiaru energii. Zabawki wspomagające naturalny ruch jak wszelkiego rodzaju podwieszane huśtawki, drabinki czy liny przy odpowiedniej opiece osoby dorosłej są w pełni bezpieczne i uwielbiane przez dzieci. Decydując się na tego typu rozwiązanie w pokoju dziecięcym, mamy pewność, że dziecko ma zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu. Nawet jeśli na zewnątrz panuje chłód i plucha, można się doskonale bawić w domu. Do innych zalet należy zaliczyć rozwijanie naturalnej koordynacji ruchowej dziecka, zwiększenie elastyczności oraz gibkości. Ostatnie zachowania wśród dzieci pokazują, że za mało się ruszają. Większość czasu spędzona na siedząco prowadzi do otyłości, dlatego tak istotne jest wpływanie na zwiększenie ruchliwości dziecka również w domu.

Z książką za pan brat


Oczywiście bardzo istotne, oprócz wymienionych wcześniej zabaw, jest także regularne czytanie dziecku książek. Era nowoczesnych technologii zmieniła podejście do tradycyjnej książki, coraz więcej dzieci wybiera elektroniczne zabawki. Jednak to czytanie wspomaga lepszy rozwój dziecka, jego wrażliwości i pobudza wyobraźnię. Przez czytanie rozwija się naturalna zdolność do kojarzenia faktów, zdarzeń, złych i dobrych obrazów. Warto z dzieckiem czytać różnego typu bajki, książki dedykowane dzieciom o zwierzętach, roślinach i różnego typu codziennych aktywnościach. Przez czytanie można wpłynąć na szybszą chęć poznania przez dziecko liter i zachęcić go do nauki.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem z zabawkami miiimi.pl oferującym między innymi suche baseny z piłeczkami.

W co bawić się z dzieckiem w domu

Zabawa w domu - jak umilić dziecku czas również w ponure dni? - dodano: 2019-11-19

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.