ciąża i poród

dziecko

kobieta

dla dzieci

rodzina

podróże

zobacz koniecznie

Uno

Zasady gry (instrukcja)


Graczy może być od 2 do 10.

Na początku gry rozdaje się po 7 kart każdemu graczowi i jedną z talii kładzie się na środek. Grę rozpoczyna osoba po lewej stronie rozdającego. Gracz musi dopasować swoją kartę numerem, kolorem lub symbolem do odkrytej karty. Jeżeli gracz nie posiada żadnej karty pasującej do tej odkrytej, musi pociągnąć kartę z talii. Jeśli wyciągnięta karta pasuje do odkrytej, jeszcze w tej samej kolejce gracz może ją dołożyć. Jeżeli nie - ruch ma kolejny gracz. Nie ma przymusu w dokładaniu kart.

W talii są także karty specjalne takie jak Postój, Zmiana kierunku, Weź dwie, Wybierz kolor + Weź cztery, Wybierz kolor.
*Postój (jak 4 w makao) - następny gracz traci (stoi) kolejkę
*Zmiana kierunku (jak As w kunjo) - karta zmieniająca kierunek gry
*Weź dwie - następny gracz bierze dwie karty
*Wybierz kolor + Weź cztery - zagrywający kartę deklaruje zmianę koloru na dowolnie przez siebie wybrany, następny gracz bierze 4 karty
*Wybierz kolor - zagrywający kartę deklaruje zmianę koloru na dowolnie przez siebie wybrany (jeden z kolorów dostępnych w grze)

Jeżeli gracz zostaje z jedną kartą na ręku musi krzyknąć UNO (co oznacza jeden). Jeżeli tego nie zrobi musi dociągnąć 3 karty, ale tylko wtedy, gdy chociaż jeden z graczy zauważy jego przeoczenie. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kart.

Szukaj

Kategorie gier

W naszym serwisie znajdziesz opisy 92gier.

Najwyżej ocenianie gry

Najczęściej oceniane

Kategorie wiekowe