ciąża i poród

dziecko

kobieta

dla dzieci

rodzina

podróże

zobacz koniecznie

Dobble

Zasady gry (instrukcja)


Mini-gry
Dobble to seria szybkich mini-gier na refleks, w których wszyscy gracze biorą udział jednocześnie. Możesz rozgrywać je w określonej kolejności, losowo, albo grać ciągle w tę samą. Najważniejsze by wszyscy dobrze się bawili! Przeczytaj zasady wybranej (lub wylosowanej) mini-gry wszystkim graczom przed rozpoczęciem rozgrywki. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości co do reguł rozegrajcie partię "na sucho", aby każdy je zrozumiał.

Piekielna wieża - zasady gry


1) Przygotowanie do gry - potasuj karty i rozdaj po jednej zakrytej karcie przed każdym graczem i zrób stos odkrytych kart na środku stołu.
2) Cel gry - zostać graczem, który zdobył najwięcej kart ze stosu na koniec gry.
3) Jak grać?
Na dany znak wszyscy gracze odwracają swoje karty. Gracze starają się jak najszybciej nazwać symbol wspólny swojej karty z tą ze stosu na środku stołu. Pierwszy, któremu się to uda, zabiera kartę ze stosu i kładzie ją przed sobą na swojej karcie. Dzięki temu odkryta zostaje następna karta. Gra toczy się aż do wyczerpania stosu kart ze środka stołu.
4) Wygrana:
Gra kończy się w momencie, w którym wszystkie karty ze stosu znikną. Wygrywa ten, kto zdobył najwięcej kart.

Studnia - zasady gry


1) Przygotowanie do gry: rozdaj wszystkie karty graczom zaczynając od tego, który wygrał ostatnią mini-grę. Ostatnią kartę, odkrytą, umieść na środku stołu. Każdy gracz tasuje swoje karty i tworzy stos zakrytych kart przed sobą.
2) Cel gry: być pierwszą osobą, która pozbędzie się wszystkich kart. Upewnij się, że nie jesteś ostatni!
3) Jak grać?
Na znak wszyscy gracze odwracają swoje stosy. Gracz musi, szybciej niż inni, umieścić swoją kartę na leżącej na środku. Aby to zrobić musi nazwać symbol wspólny dla karty ze środka i karty z wierzchu swojego własnego stosu. Jako że karta na środku zmienia się za każdym razem, kiedy któryś z graczy umieści tam swoja kartę trzeba być szybkim i spostrzegawczym.
4) Wygrana:
Ostatnia osoba, która pozbywa się swojej karty, przegrywa.

Parzy! - zasady gry


(Rozgrywane przez kilka rund)
1) Przygotowanie do gry: przed każdą rundą daj każdemu z graczy kartę, którą zakryje ręką bez patrzenia na nią. Odłóż resztę kart, zostaną użyte w następnej rundzie.
2) Cel gry: jak najszybciej pozbyć się swojej karty.
3) Jak grać?
Na znak gracze odkrywają trzymane w rękach karty, upewniając się, że wszystkie symbole są widoczne. Jak tylko gracz znajdzie i nazwie wspólny symbol z tym na karcie przeciwnika oddaje mu swoją kartę zakrywając kartę przeciwnika. Ów gracz musi teraz znaleźć wspólny symbol ze swojej nowej karty na karcie jednego z pozostałych graczy. Jeśli mu się to uda oddaje wszystkie karty na raz.
4) Przegrana:
Ostatni gracz, który będzie miał wszystkie karty, przegrywa rundę i umieszcza stos obok siebie na stole. Gracze rozgrywają tyle rund, ile zechcą (minimum 5). Gdy nie ma więcej kart do rozdania między graczy mini-gra kończy się. Przegrywa ten z graczy, który zebrał najwięcej kart.

Złap je wszystkie! - zasady gry


(Rozgrywane przez kilka rund)
1) Przygotowanie do gry: na początku każdej rundy połóż odkrytą kartę na środku stołu i po tyle zakrytych kart wokół ilu jest graczy. Pozostałe karty ułóż w stos i odłóż na bok, zostaną użyte w następnej rundzie.
2) Cel gry: zdobyć szybciej więcej kart niż reszta graczy.
3) Jak grać?
Na znak wszyscy gracze w jednym momencie odwracają karty rozłożone wokół środkowej. Gracze muszą znaleźć identyczny symbol na jednej z kart i tej na środku. W momencie, w którym dowolny gracz znajdzie symbol, nazywa go i dostaje kartę, której symbol nazwał, odkładając ją obok siebie (uwaga: nie zabieraj środkowej karty).
4) Wygrana:
Gdy tylko wszystkie odkryte karty zostaną zabrane gracze umieszczają środkową kartę na spodzie stosu kart i zaczynają nową rundę. Gracze zatrzymują karty, które zdobyli. Gdy nie ma więcej kart na stosie mini-gra kończy się, a wygrywa ten z graczy, który zdobędzie najwięcej kart.

Zatruty Podarunek - zasady gry


1) Przygotowanie do gry: potasuj karty i umieść po jednej zakrytej przed każdym z graczy. Stwórz stos z pozostałych kart i umieść na środku stołu w pozycji odkrytej.
2) Cel gry: być graczem, który zbierze najmniej kart ze stosu pod koniec gry.
3) Jak grać?
Na znak gracze odwracają swoje karty na stronę odkrytą. Każdy z graczy musi znaleźć identyczny symbol na karcie któregoś z pozostałych graczy i karcie ze środka. Gdy nazwie symbol może położyć kartę ze środka na karcie tegoż przeciwnika. W ten sposób odkryta zostaje następna karta na środku. Mini-gra kończy się, gdy zabraknie kart na środku.
4) Wygrana:
Mini-gra kończy się, gdy nie pozostaną żadne karty na stosie pośrodku. Wygrywa ten z graczy, który zebrał najmniej kart.

Koniec gry


Gracz, który wygra najwięcej mini-gier wygrywa.

Szukaj

Kategorie gier

W naszym serwisie znajdziesz opisy 84gier.

Najwyżej ocenianie gry

Najczęściej oceniane

Kategorie wiekowe