ciąża i poród

dziecko

kobieta

dla dzieci

rodzina

podróże

zobacz koniecznie

Remik

Zasady gry (instrukcja)


W grze mogą brać udział 2 osoby (wystarczy wtedy jedna talia), 3-4 (będą potrzebne 2 talie), lub 5 i więcej graczy (co najmniej 3 talie)
Każdy z graczy otrzymuje po 13 kart. Pozostałe karty układa się w stos koszulkami do góry i tworzą one stos zakryty. Jedna z kart ze stosu zakrytego jest odkrywana i daje początek stosowi odkrytemu.

Celem gry jest grupowanie i wyłożenie na stół kart w postaci:
* sekwensów, czyli co najmniej trzech kolejnych kart w tym samym kolorze, np. 10 pik, J pik, D pik,
* grup co najmniej trzech kart o różnych kolorach, lecz tej samej wartości, np. 8 karo, 8 pik, 8 kier.

Gracz może wyłożyć na stół w jednym ruchu wszystkie karty (co oznacza koniec gry), lub tylko ich część. Jednak aby w ogóle mógł wyłożyć karty, musi mieć co najmniej jeden "czysty" sekwens (tzn. nie zawierający jokera) oraz co najmniej 51 punktów w wykładanych kartach. Punktacja kart prezentuje się następująco:
* As jest liczony jako 1 lub 11 pkt,
* Figury - 10 pkt,
* Pozostałe karty - według wartości.

Po wyłożeniu pierwszego sekwensu, w następnych kolejkach ruchem może wyłożyć nowy sekwens lub grupę, dołożyć swoje karty do wszystkich leżących na stole sekwensów i grup lub pobrać kartę ze stosu odkrytego czy też ze stosu zakrytego. Następnie odrzuca jedną ze swoich kart na stos odkryty - karta ta będzie mogła być pobrana przez innego gracza. Gracz nie może odrzucić na stos odkryty kartę którą właśnie pobrał przed momentem z tego stosu.

W grze używane są Jokery, które mogą być stosowane zamiennie jako dowolne karty. As może być liczony jako karta najmłodsza albo najstarsza, co umożliwia użycie go zarówno do sekwensu typu A-2-3 i sekwensu typu D-K-A. Niedopuszczalne jest tworzenie sekwensów typu ...-D-K-A-2-3-..., w których as pełni jednocześnie funkcję karty najstarszej i najmłodszej.
Celem gry jest wyłożenie wszystkich kart oraz położenie ostatniej karty na stos odkryty. Gracz który tego dokona wygrywa grę lub rundę i otrzymuje odpowiednią liczbę punktów.

Zasady gry w remika

Szukaj

Kategorie gier

W naszym serwisie znajdziesz opisy 92gier.

Najwyżej ocenianie gry

Najczęściej oceniane

Kategorie wiekowe