ciąża i poród

dziecko

kobieta

dla dzieci

rodzina

podróże

zobacz koniecznie

Prezydent

Zasady gry (instrukcja)


Cel gry

Wygrywa ten, kto po rozegraniu 8 rozgrywek najczęściej zostawał "Prezydentem".

Przygotowanie do gry

Karty są rozdawane graczom w taki sposób, by każdy z nich miał ich taką sama liczbę. Pierwszy gracz wybierany jest losowo. Wartości kart, od najniższej do najwyższej: 3 4 5 6 7 8 9 10 J D K As
2 = Karta o najwyższej wartości. Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się swoich kart i zostanie "Prezydentem".

Przebieg gry

Pierwszy gracz decyduje o tym, którą kartą lub którymi kartami będzie grał. Jako że celem gry jest najszybsze pozbycie się swoich kart, warto jednocześnie eliminować karty o tej samej wartości, zaczynając od kart o niższych wartościach. Kolejni gracze będą musieli wyłożyć tyle samo kart, ale o wartości wyższej.
Przykład: "trójka" 3, na której kolejny gracz będzie mógł położyć "trójkę" 4 lub nawet Asów, blokując w ten sposób następnym graczom możliwość wyłożenia ich "trójki", o ile taką posiadają. Gra toczy się do momentu, kiedy żaden z graczy nie może już zdobyć lewy.
* Gra toczy się do momentu, aż któryś z graczy przegra. Ostatni, który zostaje z kartami w ręku nazywany jest "Żebrakiem".
* W trakcie kolejnej rozgrywki "Żebrak" ma obowiązek przekazać swoje 2 najlepsze karty "Prezydentowi", który w zamian daje mu 2 wybrane przez siebie karty. Na tej samej zasadzie "Wiceprezydent" oraz "Wiceżebrak" wymieniają między sobą po 1 karcie.
* Partie składają się z 8 rozgrywek. Za każdym razem notuje się, kto jest "Prezydentem" oraz "Wiceprezydentem".

Zasady gry w remika

Szukaj

Kategorie gier

W naszym serwisie znajdziesz opisy 92gier.

Najwyżej ocenianie gry

Najczęściej oceniane

Kategorie wiekowe