ciąża i poród

dziecko

kobieta

dla dzieci

rodzina

podróże

zobacz koniecznie

Domino Auta 2

Zasady gry (instrukcja)


Cel gry

Celem gry jest pozbycie się wszystkich swoich kartoników.

Przygotowanie gry

Tasujemy kartoniki i rozdajemy je grającym. Dwóch graczy otrzymuje po siedem kartoników, gdy gra pięciu lub sześciu - każdy z nich otrzymuje po cztery. Reszta kartoników pozostaje w zakrytym stosie. Gracze nie pokazują sobie otrzymanych kartoników. Na każdym kartoniku znajduje się para obrazków.

Rozgrywka

Grę rozpoczyna ten z graczy, który ma kartonik podwójny (z takimi samymi obrazkami na obu połówkach). Jeżeli gracz ma takich kilka, to wybiera jeden z nich. Jeżeli nikt nie ma kartoników podwójnych lub ma je większa liczba graczy, wówczas rozpoczyna najmłodszy gracz.
Pierwszy gracz wykłada kartonik obrazkiem do góry. Następnie gracze wykonują ruch w kolejności zgodnej z ruchem wskazówek zegara. Dokładają po jednym kartoniku w ten sposób, aby obrazki na przylegających połówkach były identyczne. Gracz, który nie ma odpowiedniego kartonika, dobiera jeden ze stosu. Jeżeli dalej nie ma na kartoniku pasującego obrazka - traci kolejkę.
Kartoniki tworzą trasę o dwóch końcach. Każdy gracz ma możliwości dołożenia swojego kartonika do jednego z tych końców. Układ domina może więc za każdym razem wyglądać inaczej.

Koniec gry

Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kartoników.

Szukaj

Kategorie gier

W naszym serwisie znajdziesz opisy 92gier.

Najwyżej ocenianie gry

Najczęściej oceniane

Kategorie wiekowe