Kreatywne zajęcia dla wszystkich dzieci, które potrafią wycinać i mają ochotę na wycieczkę w świat Mody.
Odwiedzimy różne epoki historyczne i charakterystyczne dla nich stroje…poznamy sÅ‚awnych projektantów i artystów, którzy mieli wpÅ‚yw na modÄ™ na przestrzeni stuleci, np. haute couture, pret a porter, Coco Channel… Poznamy historiÄ™ jeansów, adidasów oraz mini. Dowiemy siÄ™ o eksperymentach z tkaninami, ubraniami, dodatkami do strojów jak papierowe stroje czy rajstopobuty… Nauczymy siÄ™ jak rysować proporcjonalnÄ… sylwetkÄ™, jak kredkami czy farbami oddać fakturÄ™ i deseÅ„ tkaniny, jak rysować różne typy ubraÅ„. BÄ™dziemy tworzyć wÅ‚asne kolekcje zwiÄ…zane z kalendarzem, wiosna-lato i jesieÅ„-zima. InspiracjÄ™ czerpać bÄ™dziemy z dzieÅ‚ artystów znanych i tych nieco zapomnianych, naturÄ…, folklorem czy ekologiÄ…. Nie zapomnimy również o dodatkach do ubioru, kapeluszach, rÄ™kawiczkach oraz biżuterii.
Będziemy pracować z:
-różnymi rodzajami materiałów: filc, wełna, jedwab, len, tiul
-tektura, papier kolorowy, folie przezroczyste i kolorowe
-akwarele, kredki świecowe, pastele, flamastry, markery, ołówek i kredki ołówkowe
-magazyny modowe, gazety (jako inspiracje, do ćwiczeń, do tworzenia kolaży)
-guziki, tasiemki, koronki, sznurki, nitki, koraliki
-zdjęcia dzieł malarskich, grafiki, rzeźby
-zdjęcia strojów z różnych epok
Cel zajęć
Zajęcia mają na celu wprowadzić dzieci w świat mody, projektowania, rozbudzić kreatywne myślenie, pomysłowość, rozwijać zdolności manualne, wrażliwość na kolory i tkaniny, ich dobieranie i łączenie, umiejętność skupienia na detalach i ich opracowaniu, np. zaprojektowanie tkaniny na bluzkę, spódnicę, spodnie czy kostium kąpielowy, zaprojektowanie tasiemki, koronki czy guzika.
Dzieci bÄ™dÄ… tworzyć swoje wÅ‚asne wzorniki kolorów , tkanin, deseni, pracować nad wÅ‚asnym szkicownikiem, w którym bÄ™dÄ… „zapisane’’ indywidualne pomysÅ‚y, pracować nad wÅ‚asnymi kolekcjami.
|