tydzień w Lądku Zdroju « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

tydzień w Lądku Zdroju

-
Lokalizacja
góry

Region
SUDETY

Liczba dni
7

Opis wycieczki

Całkiem nioedawno, bo tydzień temu wybraliśmy się z mężem i 6-miesięcznym synkiem do miejscowosći położonej o 500 km dalej od naszego miejsca zamieszkania: do Lądka Zdroju. Pojechaliśmy tam samochodem, podróż trwała 8 godz. Kubuś troszkę nam płakał w samochodzie, ale ogólnie nie było tak źle (myślałam, że będzie gorzej). Mieszkaliśmy w bloku u rodziny.

Szczerze mówiąc wybierając się tam, obawiałam się trochę, że nie będzie czego zwiedzać z tak małym dzieckiem, nie wszędzie przecież można wjechać wózkiem.
Okazało się jednak,że zabrakło nam czasu na zwiedzanie.

Odwiedziliśmy z Kubusiem (w nosidełku u taty na brzuchu) wodospad w Miedzygórzu, a następnie poszliśmy do Ogrodu Bajek. W ogrodzie Kubusiowi bardzo się podobało, było tam mnóstwo figurek z drewna pochodzących z różnych bajek.
Byliśmy także na Szczelińcu - to miejsce, w którym znajduje się mnóstwo skał.
Odwiedziliśmy także jaskinię solno-jodową w Lądku Zdroju, w której 45 minutowy seans zastępuje trzy dni nad morzem. Jaskinia ta jest szczególnie polecana dla dzieci od najmłodszych lat i dla kobiet w ciąży.
Spacerowaliśmy także po arboretum (wózkiem) gdzie było mnóstwo rodzajów drzew, krzewów i innych roślin.
Wycieczka nam się podobała. Szkoda tylko, że Kubus będzie niewiele z tego pamiętał, ale mamy wszystko uwiecznione na taśmie, wiec kiedyś mu to pokażemy.

Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam pojedziemy...

Szacowane koszty (w trakcie wycieczki - bez dojazdu)

300 złAutor(ka) opisu: Wioletta Signerska
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.