Gdańsk dla Maluszka « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Gdańsk dla Maluszka

-
Gdańsk dla Maluszka
Lokalizacja
nad morzem

Region
pomorskie

Liczba dni
6

Opis wycieczki
Gdańsk - to piękne, zabytkowe miasto i warto wybrać się tu ze swoim maluszkiem ze względu na wiele atrakcji zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica.

Ta wycieczka ma na celu zapoznanie dziecka z urokiem hanzeatyckiego miasta, rozbudzenie ciekawości poznawczej dziecka, rozwijanie jego wyobraźni. Wiąże się jednak z koniecznymi dla dziecka przerwami na zabawę i odpoczynek.

1 DZIEŃ - MALUSZEK I GDAŃSK

Pierwszego dnia malec będzie miał mnóstwo energii i chęci na zwiedzanie, dlatego rozpocznijmy naszą wycieczkę od Gdańskiej Starówki. Warto zaprosić malca na soldną porcję lodów, dzięki czemu spacer będzie przyjemniejszy. Dziecko zachwyci się posągiem Neptuna, dokarmi okoliczne gołebie - warto więc przygotowac bułeczkę:). Nad Motławą wielkie wrażenie sprawią na nim przepływające statki. Min. o 12.00 z kamieniczki na ulicy Długiej " wyjdzie" Panienka z okienka. Można wejść z dzieckiem do zabytkowego Zurawia, zeby pokazać olbrzymi mechanizm, b. ciekawy dla małego majsterkowicza. Kościół Mariacki i oczywiście wspinaczka na wieżę. Każdego malca pociąga taka wspinaczka, jesli ma jeszce dość sił. Z samej wieży rozciąga się przepiekny widok na panoramę Gdańska. W międzyczasie obiad i pyszne desery:)

2 DZIEŃ - MALUSZEK I MORZE

po pierwszym dniu - pełnym wrażeń i bardzo męczącym - warto wypocząc nad morzem. Plaza w Gdańsku Brzeźnie, niedaleko wodna zjeżdzalnia, to mnóstwo atrakcji. Potem jeszce spacer na nowe molo w Gdańsku Zaspie i przejażdzka specjlanym tramwajem dla dzieci. Można też wypożyczyć rowery. Warto zjeść pyszne gofry i swieżą, wyłowiona z Bałtyku rybkę. Koniecznie wziąć nalezy ze sobą foremki, zeby dziecko miało zajęcie.

3 DZIEŃ MALUSZEK I ZOO

Nasz maluch wypoczął i na pewno miałby ochote zobaczyć wielkie zoo w Oliwie. Warto więc go tam zabrać. To wyprawa na cały dzień, która będzie wielkim przeżyciem dla dziecka.

4 DZIEŃ MALUSZEK I FOKARIUM NA HELU

Jesli jest sie blisko morza warto przepłynąć się statkiem - najlepiej na Hel. Wówczas można dodatkowo na Helu zwiedzić fantastyczne fokarium. Mozna również malcowi pokazac prawdziwą latarnię morską - muzeum.

5 DZIEŃ

Jedną z atrakcji w Trójmiescie jest Aquapark w Sopocie. Dziecko będzie się tam bawiło od rana do wieczora a my możemy sobie odpocząć i zrlaksowac się. Będąc w Sopocie można zahaczyć o molo i pokazac dziecku Krzywy Dom.

6 DZIEŃ

Nie można zapomnieć o Gdyni i OCEANARIUM, w którym jest tyle niesamowitych atrakcji, o których dziecko nigdy nie zapomni. Można też pokazać dziecku zabytkowe statki.

Autork(ka) opisu: Bianka Wiśniewska

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.