ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Lekarstwa i ubezpieczenie zdrowotne dziecka na wyjazd za granicę

-
Lekarstwa i ubezpieczenie zdrowotne dziecka na wyjazd za granicę
Co należy zabrać do podręcznej apteczki, gdy wybieramy się za granicę z dzieckiem? W sprawie leków przede wszystkim należy się skonsultować z pediatrą.

Przedstawiamy listę lekarstw, o których warto pamiętać:
  • leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dziecka – warto wziąć leki w czopkach, które nie muszą być przechowywane w lodówce,
  • leki na odwodnienie,
  • leki na biegunkę,
  • leki na zatwardzenie, np. czopki glicerynowe
  • leki na chorobę lokomocyjną (zwykle nie dotyczy to malutkich dzieci).

Należy pamiętać, że nie zawsze środki dostępne w Polsce będą działały na miejscu. W przypadku choroby najlepiej skonsultować się z miejscowym lekarzem, co gwarantuje nam ubezpieczenie w cenie wycieczki.

W przypadkach podróży z dziećmi można także dokupić dodatkowe ubezpieczenie, które posiada szerszy wachlarz świadczeń i w razie konieczności pokryje np. transport helikopterem, jak też skorzystanie z szybkiej, prywatnej opieki medycznej.
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.