ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Czytaj z Albikiem. Atrakcje Strefy Dzieci 9. Festiwalu Biegowego

-
Czytaj z Albikiem. Atrakcje Strefy Dzieci 9. Festiwalu Biegowego
Za niecały miesiąc startuje 9. Festiwal Biegowy. Jak co roku, prócz długiej listy biegów do wyboru, organizatorzy przygotowują szereg atrakcji również dla najmłodszych uczestników. W Strefie Dzieci można pograć w gry planszowe, porysować, skosztować orzeźwiających lodów Koral. W tym roku będzie można poznać także nietuzinkową serię książeczek "Czytaj z Albikiem".

Co w książkach wydawnictwa Albi jest nietuzinkowe i nietypowe?


Książki z pomocą czytającego pióra - czytają same! Dzięki nim już nawet przedszkolak, który dopiero rozpoczyna przygodę z czytaniem, może poprzez zabawę zdobywać wiedzę i rozwijać się.

W ofercie Albi, znajdziecie elementarz z literami, cyframi i kształtami dla małych dzieci. Starszaki i dorośli natomiast dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy, zaglądając do książek Atlas świata oraz Świat zwierząt.

Wszystkie zdobyte poprzez zabawę umiejętności, "czytelnicy" mogą następnie utrwalać podczas zabawy i gry edukacyjne zawarte w książkach.

Jak działa pióro Albi?


Pióro uruchamia ukryte kody na kartach książki za pomocą sensora optycznego. Po ich dotknięciu można usłyszeć głos lektorów, odgłosy zwierząt, piosenki, zagadki, rozwiązać quiz.

Sięgając do książki z elektronicznym piórem Albik za każdym razem można odkryć coś nowego! Ale to nie wszystko. Pióro umożliwia także nagrywanie i kodowanie swoich tekstów lub piosenek. Służą do tego naklejki, do których można przypisać swoje treści dźwiękowe.

A już we wrześniu zapraszamy do Strefy Dzieci Festiwalu Biegowego, gdzie będzie można nie tylko poznać książki "Czytaj z Albikiem" - których, o różnej tematyce, w ofercie wydawnictwa jest aż 8 - ale też wygrać jedną z nich wraz z magicznym piórem.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Strefy Dzieci Festiwalu Biegowego
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.