Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
10 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

FOREMKI, wykrawaczki i inne cuda... do drobnych wypiekow

, pokazujcie co macie!
> , pokazujcie co macie!
bb
nie, 18 lis 2012 - 23:31
Watek dla foremkomaniakow, ktorzy obojetnie nie moga przejsc kolo nowych wzorow wykrawaczek, foremek, wyciskarek etc

Graz, Bogusia123456, Paula i wszystkie inne - licze na Was i Wasza kolekcje. Wklejajcie do woli icon_wink.gif

No to zaczynam:

RODZINKA: mama+tata+corka+syn+pies (?)+chalupa:


FAUNA:


DWORSKIE:


CYFERKI:


SWIATECZNE:


FLORA:


cdn.... 06.gif

Ten post edytował bb nie, 18 lis 2012 - 23:51
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
Skąd: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post nie, 18 lis 2012 - 23:31
Post #1

Watek dla foremkomaniakow, ktorzy obojetnie nie moga przejsc kolo nowych wzorow wykrawaczek, foremek, wyciskarek etc

Graz, Bogusia123456, Paula i wszystkie inne - licze na Was i Wasza kolekcje. Wklejajcie do woli icon_wink.gif

No to zaczynam:

RODZINKA: mama+tata+corka+syn+pies (?)+chalupa:


FAUNA:


DWORSKIE:


CYFERKI:


SWIATECZNE:


FLORA:


cdn.... 06.gif

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
Graz
pon, 19 lis 2012 - 00:26
Po tym co tu pokażę, możecie sobie o mnie pomysleć o tak: idiot.gif
Foremki/wykrawaczki zbieram namiętnie od wielu lat. Kolekcję mam naprawde pokaźną. I od razu napiszę, że nie piekę co tydzień ciasteczek. Jestem zbieraczem. A pierniki pieke raz do roku. icon_smile.gif
To sa zdjęcia sprzed 3 lat icon_smile.gif Od tego czasu kolekcja sie troche powiekszyła (o nowe zdobycze), troche pomniejszyła (robiłam wyprzedaż). Tutaj prezentuję te najciekawsze. Byc może cdn icon_smile.gif

Koniki - bardzo cenne dla mnie, bo z wielkim trudem zdobyte. Ale marzyłam o nich. Koniecznie miały byc to koniki z "dziurką" icon_smile.gif i dwa są. Przybył mi jeszcze jeden, ale póki co leży gdzieś zakopany wśród innych foremek. Ten najwiekszy konik był sprowadzony z Czech. Ach w ogóle Czesi maja rękę do wykrawaczek.


śnieżynki, gwiazdki, mozna robić śliczne azury. Pierwszy zestaw, ten w pudełeczku, dostałam daawno temu, chyba w 2004 roku, jako prezent całkowicie niespodziewny, od forumowej koleżanki (z innego forum), aż z USA. Wyobrażacie sobie moje zdziwienie, gdy nagle dostałam przesyłke ze Stanów, której sie nie spodziewałam, a w której znalazłam to, czego tak bardzo pragnełam. Teraz w Polsce można kupić rózne snieżynki, ale wtedy były tylko serduszka i choinki icon_smile.gif o takich cudeńkach mozna było pomarzyć icon_smile.gif
A ta największa, ażurowa - jest naprawde bardzo duża, powyżej 20 cm średnicy - kosztowała krocie i też przybyła do mnie z daleka. Ale jest po prostu boska icon_smile.gif


aniołki, zaraz po konikach i snieżynkach - niektóre też przybyły z daleka. generalnie można by powiedzieć, że dzieki fiołowi foremkowemu kwitła forumowa wymiana, a nawet, o zgrozo, handel miedzynarodowy icon_smile.gif Niektóre anioły mają rodowód szwajcarski icon_smile.gif



Czeskie foremki - sliczne, takie jak z "ruskiej bajki":


Ludziki, też długo szukałam tego idealnego:


A tu różnaste: muminki, Pippi, Shrek plus mój ulubiony puzel i czerwone jabłuszko


na razie tyle icon_smile.gif

Ten post edytował Graz pon, 19 lis 2012 - 00:38
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pon, 19 lis 2012 - 00:26
Post #2

Po tym co tu pokażę, możecie sobie o mnie pomysleć o tak: idiot.gif
Foremki/wykrawaczki zbieram namiętnie od wielu lat. Kolekcję mam naprawde pokaźną. I od razu napiszę, że nie piekę co tydzień ciasteczek. Jestem zbieraczem. A pierniki pieke raz do roku. icon_smile.gif
To sa zdjęcia sprzed 3 lat icon_smile.gif Od tego czasu kolekcja sie troche powiekszyła (o nowe zdobycze), troche pomniejszyła (robiłam wyprzedaż). Tutaj prezentuję te najciekawsze. Byc może cdn icon_smile.gif

Koniki - bardzo cenne dla mnie, bo z wielkim trudem zdobyte. Ale marzyłam o nich. Koniecznie miały byc to koniki z "dziurką" icon_smile.gif i dwa są. Przybył mi jeszcze jeden, ale póki co leży gdzieś zakopany wśród innych foremek. Ten najwiekszy konik był sprowadzony z Czech. Ach w ogóle Czesi maja rękę do wykrawaczek.


śnieżynki, gwiazdki, mozna robić śliczne azury. Pierwszy zestaw, ten w pudełeczku, dostałam daawno temu, chyba w 2004 roku, jako prezent całkowicie niespodziewny, od forumowej koleżanki (z innego forum), aż z USA. Wyobrażacie sobie moje zdziwienie, gdy nagle dostałam przesyłke ze Stanów, której sie nie spodziewałam, a w której znalazłam to, czego tak bardzo pragnełam. Teraz w Polsce można kupić rózne snieżynki, ale wtedy były tylko serduszka i choinki icon_smile.gif o takich cudeńkach mozna było pomarzyć icon_smile.gif
A ta największa, ażurowa - jest naprawde bardzo duża, powyżej 20 cm średnicy - kosztowała krocie i też przybyła do mnie z daleka. Ale jest po prostu boska icon_smile.gif


aniołki, zaraz po konikach i snieżynkach - niektóre też przybyły z daleka. generalnie można by powiedzieć, że dzieki fiołowi foremkowemu kwitła forumowa wymiana, a nawet, o zgrozo, handel miedzynarodowy icon_smile.gif Niektóre anioły mają rodowód szwajcarski icon_smile.gif



Czeskie foremki - sliczne, takie jak z "ruskiej bajki":


Ludziki, też długo szukałam tego idealnego:


A tu różnaste: muminki, Pippi, Shrek plus mój ulubiony puzel i czerwone jabłuszko


na razie tyle icon_smile.gif

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

milutka
pon, 19 lis 2012 - 00:28
Wow 06.gif a ja mam w domu tylko trzy icon_wink.gif No dobra, po zobaczeniu Waszych kolekcji zacznę też kolekcjonować, bo też lubię foremki icon_smile.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post pon, 19 lis 2012 - 00:28
Post #3

Wow 06.gif a ja mam w domu tylko trzy icon_wink.gif No dobra, po zobaczeniu Waszych kolekcji zacznę też kolekcjonować, bo też lubię foremki icon_smile.gif

--------------------
Agnieszka AZJ
pon, 19 lis 2012 - 01:12
A ja myślałam, że mam dużo 37.gif

Z rzeczy, których nie pokazałyście, mam łosia, bo ja generalnie jestem łosiomaniaczka icon_wink.gif
A taką kaczuszkę plastikową, jak ma bb, tez mam - tylko, ze strasznie ciężko z niej wyjąc niezdekapitowaną kaczkę - czyli po ludzku mówiąc: nie pozbawic jej głowy icon_wink.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 19 lis 2012 - 01:12
Post #4

A ja myślałam, że mam dużo 37.gif

Z rzeczy, których nie pokazałyście, mam łosia, bo ja generalnie jestem łosiomaniaczka icon_wink.gif
A taką kaczuszkę plastikową, jak ma bb, tez mam - tylko, ze strasznie ciężko z niej wyjąc niezdekapitowaną kaczkę - czyli po ludzku mówiąc: nie pozbawic jej głowy icon_wink.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
zilka
pon, 19 lis 2012 - 01:20
A ja wiedziłam, że dużo nie mam, chociaż jak patrzę na to pokazane to widzę, że jestem na dobrej drodze do kompletnego fioła 29.gif Dobrze, że jak chociaż piekę z dziewczynami dużo ciasteczek. Też zrobię zdjęcia ale to w następny weekend 06.gif
Natomiast rozumiem szukanie "ludzika idealnego" czy też innego kształu, który będzie TYM. Tym właściwym 06.gif
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post pon, 19 lis 2012 - 01:20
Post #5

A ja wiedziłam, że dużo nie mam, chociaż jak patrzę na to pokazane to widzę, że jestem na dobrej drodze do kompletnego fioła 29.gif Dobrze, że jak chociaż piekę z dziewczynami dużo ciasteczek. Też zrobię zdjęcia ale to w następny weekend 06.gif
Natomiast rozumiem szukanie "ludzika idealnego" czy też innego kształu, który będzie TYM. Tym właściwym 06.gif

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
Agnieszka AZJ
pon, 19 lis 2012 - 01:27
Maniaczką foremkową nie jestem, ale przyznam Wam się, że lat temu cztery albo i pięć zachorowałam będąc z Austrii na formę do babeczek - taką wielokrotną, jak do muffinek, ale do babeczek z kominkiem.
Kupiłam, przywiozłam triumfalnie do Polski i... do dziś nie zrobiłam z niej uzytku 37.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 19 lis 2012 - 01:27
Post #6

Maniaczką foremkową nie jestem, ale przyznam Wam się, że lat temu cztery albo i pięć zachorowałam będąc z Austrii na formę do babeczek - taką wielokrotną, jak do muffinek, ale do babeczek z kominkiem.
Kupiłam, przywiozłam triumfalnie do Polski i... do dziś nie zrobiłam z niej uzytku 37.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Graz
pon, 19 lis 2012 - 01:31
Agnieszko, mam łosia, mam ze dwa, jeden z Finlandii - ot, taki podarek forumowy icon_smile.gif

Zilko, a znasz sklep Skład rzeczy?
https://skladrzeczy.pl/pol_m_Foremki-do-ciastek-104.html
06.gif
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pon, 19 lis 2012 - 01:31
Post #7

Agnieszko, mam łosia, mam ze dwa, jeden z Finlandii - ot, taki podarek forumowy icon_smile.gif

Zilko, a znasz sklep Skład rzeczy?
https://skladrzeczy.pl/pol_m_Foremki-do-ciastek-104.html
06.gif

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

zilka
pon, 19 lis 2012 - 01:38
CYTAT(Graz @ Mon, 19 Nov 2012 - 03:31) *


Nie znam wreda maupo 29.gif Ja już swój limit foremkowy na ten miesiąc wyczerpałam, lecę oglądać dalej!
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post pon, 19 lis 2012 - 01:38
Post #8

CYTAT(Graz @ Mon, 19 Nov 2012 - 03:31) *


Nie znam wreda maupo 29.gif Ja już swój limit foremkowy na ten miesiąc wyczerpałam, lecę oglądać dalej!

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
basiau
pon, 19 lis 2012 - 03:10
O matulu, Muminek, i Włóczykij, i Tatuś Muminka, i Mała Mi !
Grazu, gdzie je kupić???
Ten skład rzeczy pod nosem miałam, ale chyba sprzedaż foremkowa im cosik nie szła jednak, bo interes zwinęli i kawałek dalej się przenieśli.

Ten post edytował basiau pon, 19 lis 2012 - 03:12
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post pon, 19 lis 2012 - 03:10
Post #9

O matulu, Muminek, i Włóczykij, i Tatuś Muminka, i Mała Mi !
Grazu, gdzie je kupić???
Ten skład rzeczy pod nosem miałam, ale chyba sprzedaż foremkowa im cosik nie szła jednak, bo interes zwinęli i kawałek dalej się przenieśli.

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
Graz
pon, 19 lis 2012 - 03:16
basiu, np. tutaj:
https://www.pikinini.pl/zabawy_z_literatura...ki_do_pieczenia
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pon, 19 lis 2012 - 03:16
Post #10

basiu, np. tutaj:
https://www.pikinini.pl/zabawy_z_literatura...ki_do_pieczenia

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

basiau
pon, 19 lis 2012 - 03:26
Dzięki icon_biggrin.gif
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post pon, 19 lis 2012 - 03:26
Post #11

Dzięki icon_biggrin.gif

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
bb
pon, 19 lis 2012 - 09:42
Graz, ludzik idealny nie istnieje.

Te z ruskiej bajki icon_wink.gif to zostawiaja srodek pusty? To byl komplet czy nazbieralo Ci sie tyle?

Mam tez puzzla, ale innego niz Twoj. Pokazalam dopiero poczatek kolekcji 06.gif a skladrzeczy jest fajny podobnie jak aledobre, bo niestety stara (nie)dobra tortownia zabija przesylka.
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
Skąd: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post pon, 19 lis 2012 - 09:42
Post #12

Graz, ludzik idealny nie istnieje.

Te z ruskiej bajki icon_wink.gif to zostawiaja srodek pusty? To byl komplet czy nazbieralo Ci sie tyle?

Mam tez puzzla, ale innego niz Twoj. Pokazalam dopiero poczatek kolekcji 06.gif a skladrzeczy jest fajny podobnie jak aledobre, bo niestety stara (nie)dobra tortownia zabija przesylka.


--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
Mafia
pon, 19 lis 2012 - 10:20
Moja kolekcja jest tak licha, ze nie ma co wklejać. Ale czy macie jakieś idealne przepisy na ciasteczka, które potem wycinacie? icon_smile.gif Może wtedy moja kolekcja rozrosłaby się. icon_wink.gif
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post pon, 19 lis 2012 - 10:20
Post #13

Moja kolekcja jest tak licha, ze nie ma co wklejać. Ale czy macie jakieś idealne przepisy na ciasteczka, które potem wycinacie? icon_smile.gif Może wtedy moja kolekcja rozrosłaby się. icon_wink.gif

--------------------
Mafia
bb
pon, 19 lis 2012 - 10:45
Niestety mamy, Mafia 06.gif
Pierniczki, zwykle kruche, cynamonowe, kawowe, koryntkowe etc etc- zajrzyj do ciasteczkowego watku (chyba przyszpilony nawet) bo tam sa zdjecia.
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
Skąd: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post pon, 19 lis 2012 - 10:45
Post #14

Niestety mamy, Mafia 06.gif
Pierniczki, zwykle kruche, cynamonowe, kawowe, koryntkowe etc etc- zajrzyj do ciasteczkowego watku (chyba przyszpilony nawet) bo tam sa zdjecia.

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
Mafia
pon, 19 lis 2012 - 10:47
bb, no trudno, dokupię wykrawaczek. icon_wink.gif
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post pon, 19 lis 2012 - 10:47
Post #15

bb, no trudno, dokupię wykrawaczek. icon_wink.gif

--------------------
Mafia
bb
pon, 19 lis 2012 - 11:02
Brawo, Mafia. Bo kazdy pretekst jest dobry przeciez. 04.gif
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
Skąd: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post pon, 19 lis 2012 - 11:02
Post #16

Brawo, Mafia. Bo kazdy pretekst jest dobry przeciez. 04.gif

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
Graz
pon, 19 lis 2012 - 11:15
Te z ruskiej bajki zostawiają środek pusty. Zresztą takie cenie najbardziej - jesli maja jakis wewnetrzny element wykrawający icon_wink.gif
Robiłam kiedyś zakup hurtowy wręcz w czeskim sklepie - przyszło do mnie cale pudło takich cudeniek, wiekszość poszła do odbiorców w Polsce icon_wink.gif a niektóre z nich - dalej w Europę. To były czasy icon_smile.gif

POkaż puzla!

Ten post edytował Graz pon, 19 lis 2012 - 11:15
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pon, 19 lis 2012 - 11:15
Post #17

Te z ruskiej bajki zostawiają środek pusty. Zresztą takie cenie najbardziej - jesli maja jakis wewnetrzny element wykrawający icon_wink.gif
Robiłam kiedyś zakup hurtowy wręcz w czeskim sklepie - przyszło do mnie cale pudło takich cudeniek, wiekszość poszła do odbiorców w Polsce icon_wink.gif a niektóre z nich - dalej w Europę. To były czasy icon_smile.gif

POkaż puzla!

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

MamaJulki
pon, 19 lis 2012 - 11:50
ajaj
zawstydziłyście mnie...
a ja do wczoraj nie wiedziałam co zrobić z kasą, którą dostałam na urodziny... 29.gif
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post pon, 19 lis 2012 - 11:50
Post #18

ajaj
zawstydziłyście mnie...
a ja do wczoraj nie wiedziałam co zrobić z kasą, którą dostałam na urodziny... 29.gif
bb
pon, 19 lis 2012 - 11:54
CYTAT(Graz @ Mon, 19 Nov 2012 - 12:15) *
POkaż puzla!


voila!


i jeszcze takie pieczatko-wyciskarki mam:

bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
Skąd: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post pon, 19 lis 2012 - 11:54
Post #19

CYTAT(Graz @ Mon, 19 Nov 2012 - 12:15) *
POkaż puzla!


voila!


i jeszcze takie pieczatko-wyciskarki mam:



--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
Ciocia Magda
pon, 19 lis 2012 - 12:06
Graz, a ta Twoja największa śnieżynka to robi jedno ciasteczko (z wzorem na wierzchu) czy kilka, które można złożyć w jedną dużą śnieżynkę?

A widziałyście w Tchibo formę do wycinania wielu ciasteczek naraz? Są też foremki do zrobienia szopki icon_smile.gif
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post pon, 19 lis 2012 - 12:06
Post #20

Graz, a ta Twoja największa śnieżynka to robi jedno ciasteczko (z wzorem na wierzchu) czy kilka, które można złożyć w jedną dużą śnieżynkę?

A widziałyście w Tchibo formę do wycinania wielu ciasteczek naraz? Są też foremki do zrobienia szopki icon_smile.gif

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
> FOREMKI, wykrawaczki i inne cuda... do drobnych wypiekow, pokazujcie co macie!
Start new topic
Reply to this topic
10 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 26 kwi 2024 - 09:35
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama