Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Gluten

, jak to z nim jest
> , jak to z nim jest
magmac
wto, 07 lip 2009 - 14:50
moja Nadia ma alergie. Na co konkretnie? Nikt nie wie. Tułamy sie od lekarza do lekarza i kazdy ma inną koncepcję, a to AZS, skaza białkowa czy inna nietolerancja pokarmowa. Przez to jestem na restrykcyjnej diecie i kazda proba powiekszenia jej konczy sie wysypką czy zielonymi kupami u Nacki. Ostatnio zamiast jajek zaczelam kupowac kleiki ryzowe. Owe kleiki zawierają gluten. Karmie piersią.Czy ten gluten moze miec wplyw na nową wysypkę u Naćki? Mała ma dopiero 3 miesiące i nie dostaje nic prócz cyca. Ostatnio tez jadłam anapki z dzemem brzoskwiniowym, lecz juz wczesniej tego owoca kosztowalam i malej nic nie bylo. Dlatego moje pytanie brzmi czy gluten w mleku matki moze szkodzic 3 miesięcznej dziewczynce?
magmac


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,662
Dołączył: pon, 03 lis 08 - 15:54
SkÄ…d: Wielka Brytwanna
Nr użytkownika: 23,360




post wto, 07 lip 2009 - 14:50
Post #1

moja Nadia ma alergie. Na co konkretnie? Nikt nie wie. Tułamy sie od lekarza do lekarza i kazdy ma inną koncepcję, a to AZS, skaza białkowa czy inna nietolerancja pokarmowa. Przez to jestem na restrykcyjnej diecie i kazda proba powiekszenia jej konczy sie wysypką czy zielonymi kupami u Nacki. Ostatnio zamiast jajek zaczelam kupowac kleiki ryzowe. Owe kleiki zawierają gluten. Karmie piersią.Czy ten gluten moze miec wplyw na nową wysypkę u Naćki? Mała ma dopiero 3 miesiące i nie dostaje nic prócz cyca. Ostatnio tez jadłam anapki z dzemem brzoskwiniowym, lecz juz wczesniej tego owoca kosztowalam i malej nic nie bylo. Dlatego moje pytanie brzmi czy gluten w mleku matki moze szkodzic 3 miesięcznej dziewczynce?

--------------------
Nadia - 13.04.2009
Lillyana - 24.06.2013
agrafkaa
śro, 08 lip 2009 - 13:34
jeśli jest uczulona na gluten a ty jesz gluten i karmisz dziecko piersią to tak szkodzi to dziecku bo gluten jest w twoim mleku a mała je cyca
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
SkÄ…d: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post śro, 08 lip 2009 - 13:34
Post #2

jeśli jest uczulona na gluten a ty jesz gluten i karmisz dziecko piersią to tak szkodzi to dziecku bo gluten jest w twoim mleku a mała je cyca

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
Orinoko
pon, 13 lip 2009 - 21:40
Czy te kleiki na pewno zawieraja gluten? Ryz jest zbozem bezglutenowym z natury.
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post pon, 13 lip 2009 - 21:40
Post #3

Czy te kleiki na pewno zawieraja gluten? Ryz jest zbozem bezglutenowym z natury.

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
magmac
śro, 15 lip 2009 - 16:12
na jednym kleiku napisane, ze bezglutenowe, ale przy drugim ze zawiera gluten. Juz sama nie wiem, czy to na pewno gluten, poniewaz odsawilam az zniknęło uczulenie i znowu spróbowałam dwa dni temu i jak na razie zero reakcji.
A czy gluten w moim mleku moze w jakis inny sposob zaszkodzic dziecku? Na tych kaszkach przeciez ze po 4 miesiÄ…cu... hmmm
magmac


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,662
Dołączył: pon, 03 lis 08 - 15:54
SkÄ…d: Wielka Brytwanna
Nr użytkownika: 23,360




post śro, 15 lip 2009 - 16:12
Post #4

na jednym kleiku napisane, ze bezglutenowe, ale przy drugim ze zawiera gluten. Juz sama nie wiem, czy to na pewno gluten, poniewaz odsawilam az zniknęło uczulenie i znowu spróbowałam dwa dni temu i jak na razie zero reakcji.
A czy gluten w moim mleku moze w jakis inny sposob zaszkodzic dziecku? Na tych kaszkach przeciez ze po 4 miesiÄ…cu... hmmm

--------------------
Nadia - 13.04.2009
Lillyana - 24.06.2013
agrafkaa
czw, 16 lip 2009 - 18:14
reakcjia nie musi pojawić się od razu czasami pojawia się po dwóch tygodniach
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
SkÄ…d: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post czw, 16 lip 2009 - 18:14
Post #5

reakcjia nie musi pojawić się od razu czasami pojawia się po dwóch tygodniach

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
dami10
pon, 19 paź 2009 - 22:13
tak, reakcja moze się pojawić nawet do 2 tygodni.... niestety. A ja kiedyś myslałam, że tylko od razu 37.gif
dami10


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 319
Dołączył: nie, 15 cze 08 - 15:15
SkÄ…d: podkarpacie
Nr użytkownika: 20,298




post pon, 19 paź 2009 - 22:13
Post #6

tak, reakcja moze się pojawić nawet do 2 tygodni.... niestety. A ja kiedyś myslałam, że tylko od razu 37.gif

--------------------

joannaw27
wto, 20 paź 2009 - 23:13
CYTAT(magmac @ Tue, 07 Jul 2009 - 15:50) *
moja Nadia ma alergie. Na co konkretnie? Nikt nie wie. Tułamy sie od lekarza do lekarza i kazdy ma inną koncepcję, a to AZS, skaza białkowa czy inna nietolerancja pokarmowa. Przez to jestem na restrykcyjnej diecie i kazda proba powiekszenia jej konczy sie wysypką czy zielonymi kupami u Nacki. Ostatnio zamiast jajek zaczelam kupowac kleiki ryzowe. Owe kleiki zawierają gluten. Karmie piersią.Czy ten gluten moze miec wplyw na nową wysypkę u Naćki? Mała ma dopiero 3 miesiące i nie dostaje nic prócz cyca. Ostatnio tez jadłam anapki z dzemem brzoskwiniowym, lecz juz wczesniej tego owoca kosztowalam i malej nic nie bylo. Dlatego moje pytanie brzmi czy gluten w mleku matki moze szkodzic 3 miesięcznej dziewczynce?

kleiki ryzowe nie zawieraja glutenu a jesli trafilas na te z glutenem to kupuj bez glutenowe, gluten jest rowniez w kaszce mannie jeczmieniu makaronie w bulkach chlebie zytnim oraz razowym, w parowkach kostkach rosolowych w koncentracie pomidorowym w nie ktorych wedlinach ,musisz uwazac co jesz i obserwowac dziecko sama musisz dojsc co dziecku szkodzi.Pozdrawiam
joannaw27


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 48
Dołączył: śro, 09 wrz 09 - 12:45
SkÄ…d: holandia
Nr użytkownika: 29,025

GG:


post wto, 20 paź 2009 - 23:13
Post #7

CYTAT(magmac @ Tue, 07 Jul 2009 - 15:50) *
moja Nadia ma alergie. Na co konkretnie? Nikt nie wie. Tułamy sie od lekarza do lekarza i kazdy ma inną koncepcję, a to AZS, skaza białkowa czy inna nietolerancja pokarmowa. Przez to jestem na restrykcyjnej diecie i kazda proba powiekszenia jej konczy sie wysypką czy zielonymi kupami u Nacki. Ostatnio zamiast jajek zaczelam kupowac kleiki ryzowe. Owe kleiki zawierają gluten. Karmie piersią.Czy ten gluten moze miec wplyw na nową wysypkę u Naćki? Mała ma dopiero 3 miesiące i nie dostaje nic prócz cyca. Ostatnio tez jadłam anapki z dzemem brzoskwiniowym, lecz juz wczesniej tego owoca kosztowalam i malej nic nie bylo. Dlatego moje pytanie brzmi czy gluten w mleku matki moze szkodzic 3 miesięcznej dziewczynce?

kleiki ryzowe nie zawieraja glutenu a jesli trafilas na te z glutenem to kupuj bez glutenowe, gluten jest rowniez w kaszce mannie jeczmieniu makaronie w bulkach chlebie zytnim oraz razowym, w parowkach kostkach rosolowych w koncentracie pomidorowym w nie ktorych wedlinach ,musisz uwazac co jesz i obserwowac dziecko sama musisz dojsc co dziecku szkodzi.Pozdrawiam
nocna_ryba
piÄ…, 23 sty 2015 - 19:57
A CO WY NA TO

"NietolerancjÄ™ glutenu można rozpoznać u dziecka najwczeÅ›niej w 4–6 miesiÄ…cu życia, kiedy w jego diecie pojawiajÄ… siÄ™ pierwsze pokarmy zawierajÄ…ce ten skÅ‚adnik - biszkopty, pieczywo i niewielkie iloÅ›ci kaszki manny. "

z innego źródła:
"Nietolerancję glutenu możesz rozpoznać dopiero, gdy w diecie dziecka pojawiają się pierwsze produkty zawierające gluten. Mleko mamy lub mleko modyfikowane nie zawierają tego składnika pokarmowego. "

NO, WIĘC JAK TO WKOŃCU JEST?
nocna_ryba


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: pią, 23 sty 15 - 18:04
Nr użytkownika: 45,232




post piÄ…, 23 sty 2015 - 19:57
Post #8

A CO WY NA TO

"NietolerancjÄ™ glutenu można rozpoznać u dziecka najwczeÅ›niej w 4–6 miesiÄ…cu życia, kiedy w jego diecie pojawiajÄ… siÄ™ pierwsze pokarmy zawierajÄ…ce ten skÅ‚adnik - biszkopty, pieczywo i niewielkie iloÅ›ci kaszki manny. "

z innego źródła:
"Nietolerancję glutenu możesz rozpoznać dopiero, gdy w diecie dziecka pojawiają się pierwsze produkty zawierające gluten. Mleko mamy lub mleko modyfikowane nie zawierają tego składnika pokarmowego. "

NO, WIĘC JAK TO WKOŃCU JEST?
> Gluten, jak to z nim jest
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 11 maj 2024 - 10:37
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama