Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Kupno nieruchomości na dziecko

> 
Aga H
wto, 20 sty 2015 - 15:02
Czy jest możliwośc kupienia nieruchomości - działki budowlanej - na dziecko (lat 9)?
Problem wygląda tak, że jej ojciec nie ma ograniczonych praw, ale też nie utrzymuje z dzieckiem kontaktu, ale nigdy nie wiadomo, co mu się może w życiu odmienic - czy jest możliwośc, żeby córka była właścicelem nieruchomości, ale jej ojciec biologiczny nie miał w tej kwestii nic do powiedzenia? Boję się chocby tego, że gdyby mi się nie daj boże coś stało, to on z tą nieruchomością zrobi co zechce. Pomijając kwestię istnienia mojego męża, który w sumie też nie będzie chyba miał w tej kwestii nic do powiedzenia?
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post wto, 20 sty 2015 - 15:02
Post #1

Czy jest możliwośc kupienia nieruchomości - działki budowlanej - na dziecko (lat 9)?
Problem wygląda tak, że jej ojciec nie ma ograniczonych praw, ale też nie utrzymuje z dzieckiem kontaktu, ale nigdy nie wiadomo, co mu się może w życiu odmienic - czy jest możliwośc, żeby córka była właścicelem nieruchomości, ale jej ojciec biologiczny nie miał w tej kwestii nic do powiedzenia? Boję się chocby tego, że gdyby mi się nie daj boże coś stało, to on z tą nieruchomością zrobi co zechce. Pomijając kwestię istnienia mojego męża, który w sumie też nie będzie chyba miał w tej kwestii nic do powiedzenia?

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
Gruszka
śro, 08 kwi 2015 - 14:29
Aga, zapewne udało Ci się w międzyczasie coś dowiedzieć... (szkoda naszego forum, ach, szkoda...) ale do czasu osiągnięcia pełnoletności dziecka to jego opiekunowie prawni (także ojciec, jesli nie ma odberanych praw) rozporządza majątkiem dziecka. W braku porozumienia, rozporządza sąd. To chyba nie o taki efekt chodzi.
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post śro, 08 kwi 2015 - 14:29
Post #2

Aga, zapewne udało Ci się w międzyczasie coś dowiedzieć... (szkoda naszego forum, ach, szkoda...) ale do czasu osiągnięcia pełnoletności dziecka to jego opiekunowie prawni (także ojciec, jesli nie ma odberanych praw) rozporządza majątkiem dziecka. W braku porozumienia, rozporządza sąd. To chyba nie o taki efekt chodzi.

--------------------
> Kupno nieruchomoÅ›ci na dziecko
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 06:51
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama