Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Naciowe chwasty jadalne ;) - jak udomowić?

> 
Siunia
czw, 17 lip 2003 - 02:35
Dziewczyny, mam pytanie.
Czy mozna w domku, w doniczkach (podłużnych pewnie najlepiej icon_wink.gif ) zasadzić pietruszkę, koperek, szczypiorek.
Chciałabym móc cały rok korzystac z dobrodziejstw tych chwastów icon_wink.gif

Powiedzcie czy któras ma w tym doświadczenie.
Kiedy sadzic i ile czekac należy zanim dojdzie do skonsumowania tegoż związku ? icon_wink.gif
Czy mozna sie cieszyć tym cały rok, czy tylko raz do roku się sadzi.
Jeżeli raz do roku, to kiedy?
I czy są rózne odmiany, czy standard?
Szczypioru to wybór pewnie jak jabłek icon_wink.gif To jaki najlepszy?

Na ziemi znam sie tyle, że nogami po niej chodze icon_wink.gif

- Siunia
Siunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,152
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 01:11
Nr użytkownika: 132




post czw, 17 lip 2003 - 02:35
Post #1

Dziewczyny, mam pytanie.
Czy mozna w domku, w doniczkach (podłużnych pewnie najlepiej icon_wink.gif ) zasadzić pietruszkę, koperek, szczypiorek.
Chciałabym móc cały rok korzystac z dobrodziejstw tych chwastów icon_wink.gif

Powiedzcie czy któras ma w tym doświadczenie.
Kiedy sadzic i ile czekac należy zanim dojdzie do skonsumowania tegoż związku ? icon_wink.gif
Czy mozna sie cieszyć tym cały rok, czy tylko raz do roku się sadzi.
Jeżeli raz do roku, to kiedy?
I czy są rózne odmiany, czy standard?
Szczypioru to wybór pewnie jak jabłek icon_wink.gif To jaki najlepszy?

Na ziemi znam sie tyle, że nogami po niej chodze icon_wink.gif

- Siunia
Siunia
piÄ…, 18 lip 2003 - 01:09
Dziewczyny,
nooooo nie uwierzę, że mnie jako jedynej wpadło do głowy by chodować pietruszke, koper i szczypiorek w domu?
Przyznajcie siÄ™ ... icon_wink.gif
A może choć krótki wykładzik na temat tychże chwastów?
- Siunia
Siunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,152
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 01:11
Nr użytkownika: 132




post piÄ…, 18 lip 2003 - 01:09
Post #2

Dziewczyny,
nooooo nie uwierzę, że mnie jako jedynej wpadło do głowy by chodować pietruszke, koper i szczypiorek w domu?
Przyznajcie siÄ™ ... icon_wink.gif
A może choć krótki wykładzik na temat tychże chwastów?
- Siunia
burek
piÄ…, 18 lip 2003 - 01:18
Ja to jestem taki ogrodnik, że ho ho. Nawet drzewko szczęscia zasuszyłam. icon_redface.gif Wiem, że koper można posiać w doniczce. Kiedy to zrobić powinno pisać na torebce z nasionkami. Tak samo z pietruszką, którą można też wychodować z korzenia. Najlepiej jednak, kopnij się do sklepu ogrodniczego i popytaj. Taka moja rada. icon_smile.gif
A. icon_biggrin.gif
burek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:33
SkÄ…d: okolice Gliwic
Nr użytkownika: 193




post piÄ…, 18 lip 2003 - 01:18
Post #3

Ja to jestem taki ogrodnik, że ho ho. Nawet drzewko szczęscia zasuszyłam. icon_redface.gif Wiem, że koper można posiać w doniczce. Kiedy to zrobić powinno pisać na torebce z nasionkami. Tak samo z pietruszką, którą można też wychodować z korzenia. Najlepiej jednak, kopnij się do sklepu ogrodniczego i popytaj. Taka moja rada. icon_smile.gif
A. icon_biggrin.gif
Siunia
piÄ…, 18 lip 2003 - 02:56
Burek, Ty mnie chyba lubisz ... icon_biggrin.gif

Wiesz, moja droga, wpadłam na to samo jakies 30 minut temu icon_wink.gif
Nawet zaplanowałam wyjście do "ogrodniczego" w jutrzejszym trasie wycieczek dziecięcych icon_wink.gif

Bureczku, Ty mnie chyba "nie pobijesz".
Moje kwiaty sa podlewane raz na miesiÄ…c, czasem dwa.
I wiedza, że aby przeżyc należy odżywiać sie również wilgocią z powietrza icon_lol.gif
A gdyby ktos miał wątpliwości jaki stan ukwiecenia w moim dodmu, odpowiadam - fantastycznie kwiaty rosną, bo mnie poprostu lubią icon_wink.gif Nawet moja Mama, która wie jak ja dbam o kwiaty, co jakiś czas mi podrzuca coś do "ożywienia". Tylko ma świadomośc, że jej kwiaty nieprzystosowane do życia w naszych warunkach (brak umiejętności pobierania wilgoci z powietrza) nie moga u nas być na "dłuższych kuracjach".

Bureczku, wielka buźka
- Siunia
Siunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,152
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 01:11
Nr użytkownika: 132




post piÄ…, 18 lip 2003 - 02:56
Post #4

Burek, Ty mnie chyba lubisz ... icon_biggrin.gif

Wiesz, moja droga, wpadłam na to samo jakies 30 minut temu icon_wink.gif
Nawet zaplanowałam wyjście do "ogrodniczego" w jutrzejszym trasie wycieczek dziecięcych icon_wink.gif

Bureczku, Ty mnie chyba "nie pobijesz".
Moje kwiaty sa podlewane raz na miesiÄ…c, czasem dwa.
I wiedza, że aby przeżyc należy odżywiać sie również wilgocią z powietrza icon_lol.gif
A gdyby ktos miał wątpliwości jaki stan ukwiecenia w moim dodmu, odpowiadam - fantastycznie kwiaty rosną, bo mnie poprostu lubią icon_wink.gif Nawet moja Mama, która wie jak ja dbam o kwiaty, co jakiś czas mi podrzuca coś do "ożywienia". Tylko ma świadomośc, że jej kwiaty nieprzystosowane do życia w naszych warunkach (brak umiejętności pobierania wilgoci z powietrza) nie moga u nas być na "dłuższych kuracjach".

Bureczku, wielka buźka
- Siunia
Aneczka
piÄ…, 18 lip 2003 - 23:12
Siunia, z piertuszką (ale zieloną) mogę Ci poradzić - jak zaczynają te "zimowe" korzenie pitruszki wyrastać, to obciąć tak centymetr od góry korzeń i wraz z zaczynającą rosnąć natką włozyć do ziemi. Powinna urosnąć ładna zielona pietrucha. Podobnie cebula.

Koperek może wysiej po prostu i zobacz co z tego wyjdzie? Ja jeszcze rzodkiewkę próbowałam, ale jej zywot zakończył się na kiełkach...

Kiedyś próbowałam hodować tak zioła - szałwia, melisa, bazylia, mięta - wszytsko mi roslo jedynie w górę, a nic na grubość. Podobno było za ciepło, a za mało światła (ale to był poczatek wiosny). Teraz latem, szczególnie na parapecie okna lub na balkonie powinno sie udać.
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 534

GG:


post piÄ…, 18 lip 2003 - 23:12
Post #5

Siunia, z piertuszką (ale zieloną) mogę Ci poradzić - jak zaczynają te "zimowe" korzenie pitruszki wyrastać, to obciąć tak centymetr od góry korzeń i wraz z zaczynającą rosnąć natką włozyć do ziemi. Powinna urosnąć ładna zielona pietrucha. Podobnie cebula.

Koperek może wysiej po prostu i zobacz co z tego wyjdzie? Ja jeszcze rzodkiewkę próbowałam, ale jej zywot zakończył się na kiełkach...

Kiedyś próbowałam hodować tak zioła - szałwia, melisa, bazylia, mięta - wszytsko mi roslo jedynie w górę, a nic na grubość. Podobno było za ciepło, a za mało światła (ale to był poczatek wiosny). Teraz latem, szczególnie na parapecie okna lub na balkonie powinno sie udać.

--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
> Naciowe chwasty jadalne ;) - jak udomowić?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 26 kwi 2024 - 09:27
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama