Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Od jakiego wieku clotrimazolum?

> 
Dudek

Go??







post wto, 20 gru 2005 - 11:51
Post #1

Nie wiem czy dobrze zapisałam nazwę ale mam problem od jakiś trzech miesięcy na ramieniu tak jak jest kołnierzyk body Maluch ma plamę suchą takie coś jak liszaj żółte tylko się nie sączy ani nie swędzi i nie wiem po czym, pojawiło się w momencie jak zmieniłam mleko z nan na bebilon po jakiś 3 tyg.Jak już to było wprowadziłam kaszki i inne żarcie zgodne z wiekiem pediatra najpierw powiedziała że to otarcie i dała elosone pomogło tylko podczas stosowania jak przestaliśmy wylazło znowu wróciliśmy do mleka nan i nic, potem pediatra że to uczulenie (nigdy takowego nie miał na nic) znowu elosone i ten sam efekt.Po krótce myślę że to nie alergia bo nic w jego diecie drastycznie nie zmieniałam a inne rzeczy wprowadziłam dopiero dość długi czas po pojawieniu się tego świństwa i może to to otarcie albo coś grzybiczego i dlateo pytanko czy tą maścią mogę smarować a może coś poradzicie i jak długo stosować mój synek ma prawie 11 miechów i do tej pory żadnych skórnych problemów
grzałka
wto, 20 gru 2005 - 12:51
od 11 roku życia
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post wto, 20 gru 2005 - 12:51
Post #2

od 11 roku życia

--------------------
Mama KK
wto, 20 gru 2005 - 14:19
WITAM!
nam przepisano w szpitalu jak Kacperek miał roczek i efekt był natychmiastowy więc wydaje mi się że dla takich maluszków można pozatym używałam wielokrotnie bo była taka potrzeba i nic mu nie było,zresztą pediatra przepisała to chyba nie od jedenastego roku jeśli przepisała takiemu maluszkowi,niewiem bo nie czytałam dokładnie ulotki a teraz to już nawet niemam,została sama maść bo mój synek wszystkie opakowania jak się dostaną w jego łapki potarga w drobny mak.
Mama KK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 522
Dołączył: wto, 04 paź 05 - 00:27
Skąd: KRAKÓW
Nr użytkownika: 3,758

GG:


post wto, 20 gru 2005 - 14:19
Post #3

WITAM!
nam przepisano w szpitalu jak Kacperek miał roczek i efekt był natychmiastowy więc wydaje mi się że dla takich maluszków można pozatym używałam wielokrotnie bo była taka potrzeba i nic mu nie było,zresztą pediatra przepisała to chyba nie od jedenastego roku jeśli przepisała takiemu maluszkowi,niewiem bo nie czytałam dokładnie ulotki a teraz to już nawet niemam,została sama maść bo mój synek wszystkie opakowania jak się dostaną w jego łapki potarga w drobny mak.
Kocurek
wto, 20 gru 2005 - 14:33
CYTAT
Clotrimazolum
 
Nazwa miÄ™dzynarodowa: CLOTRIMAZOLUM  
Postacie wystÄ™powania leku: krem, pÅ‚yn, maść do oczu, tabletki dopochwowe  
Jak dziaÅ‚a lek? Jest to antybiotyk przeciwgrzybiczy. DziaÅ‚a na grzyby poprzez niszczenie ich bÅ‚ony komórkowej.  
Kiedy lek ma zastosowanie? Lek stosuje się w leczeniu zakażeń grzybiczych jamy ustnej, gardła, nosa, pochwy i warg sromowych oraz przewodu pokarmowego.
Stosuje się go również w usuwaniu łupieżu pstrego oraz w leczeniu zakażenia skóry, wywołanego drożdżakami.
W leczeniu grzybiczego zapalenia brzegów powiek, spojówki, rogówki i gruczołu łzowego.
 
Jakie są zasady przyjmowania leku? Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek stosowany jest w różnej postaci i z różną częstotliwością w zależności od miejsca zakażenia grzybiczego.
W grzybiczym zapaleniu brzegów powiek maść stosuje się 3 razy na dobę smarując nasady rzęs. W grzybicy spojówek, rogówki i dróg łzowych - niewielką ilość maści nanosi się do worka spojówkowego co 1-2 h w ciągu dnia i 2-3 razy w nocy przez 7 dni, a następnie 4 razy na dobę.
Tabletki dopochwowe stosuje się raz dziennie (wieczorem), przez 6 dni. Stosowanie leku należy zakończyć przed krwawieniem miesięcznym.
Lek w postaci kremu lub płynu stosujemy 2-3 razy dziennie nanosząc cienką warstwę preparatu w okolice zmnienione chorobowo.
Przyjmuj lek dokładnie według wskazówek lekarza odnośnie dawki jak i czasu stosowania preparatu.
Pamiętaj! Jeżeli zapomisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
 
Jakie mogą być niepożądane skutki? Nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka.
Wysypka skórna, rumień na skórze (rzadko).
Podrażnienie, pieczenie lub świąd w miejscu stosowania leku.
Skontaktuj się z lekarzem, gdy powyższe dolegliwości niepożądane --- mimo prawidłowego przyjmowania leku nie ustąpią.
Gdy zauważysz podrażnienie, dyskomfort czy suchość w pochwie, zgłoś to lekarzowi.
 
O czym należy poinformować lekarza? O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.
Poinformuj lekarza, że jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli jest to pierwszy trymestr jej trwania), a także gdy karmisz piersią.
 
Zapamiętaj! Jeżeli dolegliwości nie ustępują po kilku dniach stosowania leku, lub wręcz nasilają się, poinformuj o tym fakcie lekarza.
Jeżeli stosujesz lek z powodu infekcji narządu rodnego, lek powinien zażywać również twój partner seksualny.
Grzybica jest chorobą zakaźną przenoszoną przez kontakt osobisty, bieliznę i ręczniki. Używaj oddzielnych ręczników, pierz w gorącej wodzie bieliznę i pościel. Myj i dezynfekuj wannę oraz inne naczynia, w których się kąpiesz lub myjesz. Dbaj o higienę osobistą.
W czasie leczenia postacią dopochwową należy unikać kontaktów seksualnych.
 


Tyle z ulotki (internetowa encyklopedia leków)
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post wto, 20 gru 2005 - 14:33
Post #4

CYTAT
Clotrimazolum
 
Nazwa miÄ™dzynarodowa: CLOTRIMAZOLUM  
Postacie wystÄ™powania leku: krem, pÅ‚yn, maść do oczu, tabletki dopochwowe  
Jak dziaÅ‚a lek? Jest to antybiotyk przeciwgrzybiczy. DziaÅ‚a na grzyby poprzez niszczenie ich bÅ‚ony komórkowej.  
Kiedy lek ma zastosowanie? Lek stosuje się w leczeniu zakażeń grzybiczych jamy ustnej, gardła, nosa, pochwy i warg sromowych oraz przewodu pokarmowego.
Stosuje się go również w usuwaniu łupieżu pstrego oraz w leczeniu zakażenia skóry, wywołanego drożdżakami.
W leczeniu grzybiczego zapalenia brzegów powiek, spojówki, rogówki i gruczołu łzowego.
 
Jakie są zasady przyjmowania leku? Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek stosowany jest w różnej postaci i z różną częstotliwością w zależności od miejsca zakażenia grzybiczego.
W grzybiczym zapaleniu brzegów powiek maść stosuje się 3 razy na dobę smarując nasady rzęs. W grzybicy spojówek, rogówki i dróg łzowych - niewielką ilość maści nanosi się do worka spojówkowego co 1-2 h w ciągu dnia i 2-3 razy w nocy przez 7 dni, a następnie 4 razy na dobę.
Tabletki dopochwowe stosuje się raz dziennie (wieczorem), przez 6 dni. Stosowanie leku należy zakończyć przed krwawieniem miesięcznym.
Lek w postaci kremu lub płynu stosujemy 2-3 razy dziennie nanosząc cienką warstwę preparatu w okolice zmnienione chorobowo.
Przyjmuj lek dokładnie według wskazówek lekarza odnośnie dawki jak i czasu stosowania preparatu.
Pamiętaj! Jeżeli zapomisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
 
Jakie mogą być niepożądane skutki? Nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka.
Wysypka skórna, rumień na skórze (rzadko).
Podrażnienie, pieczenie lub świąd w miejscu stosowania leku.
Skontaktuj się z lekarzem, gdy powyższe dolegliwości niepożądane --- mimo prawidłowego przyjmowania leku nie ustąpią.
Gdy zauważysz podrażnienie, dyskomfort czy suchość w pochwie, zgłoś to lekarzowi.
 
O czym należy poinformować lekarza? O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.
Poinformuj lekarza, że jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli jest to pierwszy trymestr jej trwania), a także gdy karmisz piersią.
 
Zapamiętaj! Jeżeli dolegliwości nie ustępują po kilku dniach stosowania leku, lub wręcz nasilają się, poinformuj o tym fakcie lekarza.
Jeżeli stosujesz lek z powodu infekcji narządu rodnego, lek powinien zażywać również twój partner seksualny.
Grzybica jest chorobą zakaźną przenoszoną przez kontakt osobisty, bieliznę i ręczniki. Używaj oddzielnych ręczników, pierz w gorącej wodzie bieliznę i pościel. Myj i dezynfekuj wannę oraz inne naczynia, w których się kąpiesz lub myjesz. Dbaj o higienę osobistą.
W czasie leczenia postacią dopochwową należy unikać kontaktów seksualnych.
 


Tyle z ulotki (internetowa encyklopedia leków)

--------------------
grzałka
wto, 20 gru 2005 - 14:57
poniżej 11 roku życia stosować ostroznie, co raczej oznacza, że nie na własną rękę imho
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post wto, 20 gru 2005 - 14:57
Post #5

poniżej 11 roku życia stosować ostroznie, co raczej oznacza, że nie na własną rękę imho

--------------------
katiek
wto, 20 gru 2005 - 15:01
Kinga dostała jak miała 2 tygodnie (dokładnie 12 dni)
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post wto, 20 gru 2005 - 15:01
Post #6

Kinga dostała jak miała 2 tygodnie (dokładnie 12 dni)
marghe.
wto, 20 gru 2005 - 17:28
Gaba jak miała kilka miesiecy
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 20 gru 2005 - 17:28
Post #7

Gaba jak miała kilka miesiecy
domi
śro, 21 gru 2005 - 21:52
Dominice mogłam spokojnie smarować rok temu.
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post śro, 21 gru 2005 - 21:52
Post #8

Dominice mogłam spokojnie smarować rok temu.

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
> Od jakiego wieku clotrimazolum?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 26 kwi 2024 - 20:08
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama