Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

Porównanie jadłospisów w przedszkolach

, stawka 5zł
> , stawka 5zł
Tamara79
wto, 24 wrz 2013 - 14:19
Chciałabym porównać jadłospisy w przedszkolach, bo u nas przy stawce 5 zł jest marnie moim zdaniem. Miasto do 30tyś mieszkańców, przedszkole publiczne.

Dziś:
sniadanie: rogal z masłem i kakao
obiad: wątróbka, ziamniaki i surówka
podwieczorek : nie pamietam ale zwykle cos a'la batonik, serek homogenizowany itp

tak, nie zapomniałam o zupie, zup nie ma, a jak jest to sama zupa z wkładką lub grochówka z kawiarką.

no bida moim zdaniem icon_sad.gif

jak to zmienić, wie ktoś?

tu przykładowy link z jadłospisem podany na innym watku przez niunię
https://przedszkole46.pl/dla-rodzicow/jadlospis.html

Ten post edytował Kanuś wto, 24 wrz 2013 - 15:07
Tamara79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,450
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 16:36
Skąd: Wielkopolska
Nr użytkownika: 11,117




post wto, 24 wrz 2013 - 14:19
Post #1

Chciałabym porównać jadłospisy w przedszkolach, bo u nas przy stawce 5 zł jest marnie moim zdaniem. Miasto do 30tyś mieszkańców, przedszkole publiczne.

Dziś:
sniadanie: rogal z masłem i kakao
obiad: wątróbka, ziamniaki i surówka
podwieczorek : nie pamietam ale zwykle cos a'la batonik, serek homogenizowany itp

tak, nie zapomniałam o zupie, zup nie ma, a jak jest to sama zupa z wkładką lub grochówka z kawiarką.

no bida moim zdaniem icon_sad.gif

jak to zmienić, wie ktoś?

tu przykładowy link z jadłospisem podany na innym watku przez niunię
https://przedszkole46.pl/dla-rodzicow/jadlospis.html

--------------------
Bo warto mieć marzenia

On 29.12.2008
Ona 06.09.2010

*******************************************************************
Dwoje dzieci w obłokach ... bo świat się pomylił.
moko.
wto, 24 wrz 2013 - 14:49
U nas jest cudne!!!

https://www.p147wroclaw.szkolnastrona.pl/ja...is,m,mg,28.html


Dodatkowo dzieci raz w tygodniu mają szwedzki stół, więc dzieci mogą sobie komponować śniadania jakie chcą.
Raz w miesiącu dzieciaki same gotują jakąś potrawę icon_wink.gif


Jak to zmienić? oprotestować.

Moje przedszkole podobno jako jedyne we Wroc, przystąpiło do programu zdrowej zywności i ma stosowne dokumenty.

Menu tygodniowe:
Poniedziałek:
- Pieczywo mieszane. Salami z ogórkiem kiszonym.Pasta z sera żółtego z czosnkiem. Herbata owocowa. Banan suszony
- Zupa z zielonym groszkiem. Chałka z masłem. Maślanka owocowa.
- Łazanki. Jabłko. Kisiel do picia.


wtorek
- Pieczywo mieszane. Pasta jajeczna ze szczypiorem. Miód. Kakao. Marchew do gryzienia.
- Zupa pomidorowa z makaronem. Kasza jaglana na gęsto z sokiem. Woda.
- Ziemniaki. Kotlet schabowy. Buraki zasmażane. Kompot.

Środa
- Płatki kukurydziane na mleku. Pieczywo mieszane. Wędlina z sałatą, pomidorem i szczypiorem. Pasta z cieciorki z cebulą. Herbata z cytryna. Morela suszona.
- Barszcz biały z jajkiem. Wafle ryżowe z bitą śmietaną i ananasem. Woda.
- Kotlety mięsno-ziemniaczane w sosie pieczarkowym. Surówka z kapusty pekińskiej,kukurydzy i papryki. Kompot.


czwartek
- Pieczywo mieszane. Ser biały ze szczypiorem i rzodkiewką. Dżem. Herbata z melisy. Kalarepa do gryzienia.
- Zupa jarzynowa. Budyń czekoladowy własnego wyrobu. Owoc. Woda.
- makaron żytni. Pierś z indyka w sosie śmietanowym. Surówka z czerwonej kapusty. Kompot.


Piątek
- Pieczywo mieszane. Ser żółty z sałatą. Wędlina z ogórkiem zielonym. Herbata rumiankowa Marchew do gryzienia.
- Zupa ogórkowa. Chleb kołodziej z pastą z wędliny i oliwką. Kawa z mlekiem.
- Ziemniaki. Kotlet z jajka. Brukselka. Kisiel do picia.

moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post wto, 24 wrz 2013 - 14:49
Post #2

U nas jest cudne!!!

https://www.p147wroclaw.szkolnastrona.pl/ja...is,m,mg,28.html


Dodatkowo dzieci raz w tygodniu mają szwedzki stół, więc dzieci mogą sobie komponować śniadania jakie chcą.
Raz w miesiącu dzieciaki same gotują jakąś potrawę icon_wink.gif


Jak to zmienić? oprotestować.

Moje przedszkole podobno jako jedyne we Wroc, przystąpiło do programu zdrowej zywności i ma stosowne dokumenty.

Menu tygodniowe:
Poniedziałek:
- Pieczywo mieszane. Salami z ogórkiem kiszonym.Pasta z sera żółtego z czosnkiem. Herbata owocowa. Banan suszony
- Zupa z zielonym groszkiem. Chałka z masłem. Maślanka owocowa.
- Łazanki. Jabłko. Kisiel do picia.


wtorek
- Pieczywo mieszane. Pasta jajeczna ze szczypiorem. Miód. Kakao. Marchew do gryzienia.
- Zupa pomidorowa z makaronem. Kasza jaglana na gęsto z sokiem. Woda.
- Ziemniaki. Kotlet schabowy. Buraki zasmażane. Kompot.

Środa
- Płatki kukurydziane na mleku. Pieczywo mieszane. Wędlina z sałatą, pomidorem i szczypiorem. Pasta z cieciorki z cebulą. Herbata z cytryna. Morela suszona.
- Barszcz biały z jajkiem. Wafle ryżowe z bitą śmietaną i ananasem. Woda.
- Kotlety mięsno-ziemniaczane w sosie pieczarkowym. Surówka z kapusty pekińskiej,kukurydzy i papryki. Kompot.


czwartek
- Pieczywo mieszane. Ser biały ze szczypiorem i rzodkiewką. Dżem. Herbata z melisy. Kalarepa do gryzienia.
- Zupa jarzynowa. Budyń czekoladowy własnego wyrobu. Owoc. Woda.
- makaron żytni. Pierś z indyka w sosie śmietanowym. Surówka z czerwonej kapusty. Kompot.


Piątek
- Pieczywo mieszane. Ser żółty z sałatą. Wędlina z ogórkiem zielonym. Herbata rumiankowa Marchew do gryzienia.
- Zupa ogórkowa. Chleb kołodziej z pastą z wędliny i oliwką. Kawa z mlekiem.
- Ziemniaki. Kotlet z jajka. Brukselka. Kisiel do picia.



--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Tamara79
wto, 24 wrz 2013 - 15:05
moko a jaka stawka zł?
Tamara79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,450
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 16:36
Skąd: Wielkopolska
Nr użytkownika: 11,117




post wto, 24 wrz 2013 - 15:05
Post #3

moko a jaka stawka zł?

--------------------
Bo warto mieć marzenia

On 29.12.2008
Ona 06.09.2010

*******************************************************************
Dwoje dzieci w obłokach ... bo świat się pomylił.
paula22
wto, 24 wrz 2013 - 15:06
U nas różnie ale nie narzekamy icon_smile.gif Podam wczorajszy jadłospis icon_wink.gif

śniadanie: mieszane pieczywo ,szynka ,pomidor ,ser,herbata oraz płatki kukurydziane i z mlekiem

obiad:pomidorowa ,pierś z kurczaka,,ziemniaki surówki oraz kompot

podwieczorek :batonik ,jabłko lub banan, kisiel , deser czekoladowy

Zauważyłam póki co różnorodność jeśli chodzi o jedzenie dania się nam nie powtarzały przez dotychczasowy czas. U nas stawka żywieniowa 5 zł

Ten post edytował paula22 wto, 24 wrz 2013 - 15:08
paula22


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,025
Dołączył: sob, 20 gru 08 - 14:52
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 24,263

GG:


post wto, 24 wrz 2013 - 15:06
Post #4

U nas różnie ale nie narzekamy icon_smile.gif Podam wczorajszy jadłospis icon_wink.gif

śniadanie: mieszane pieczywo ,szynka ,pomidor ,ser,herbata oraz płatki kukurydziane i z mlekiem

obiad:pomidorowa ,pierś z kurczaka,,ziemniaki surówki oraz kompot

podwieczorek :batonik ,jabłko lub banan, kisiel , deser czekoladowy

Zauważyłam póki co różnorodność jeśli chodzi o jedzenie dania się nam nie powtarzały przez dotychczasowy czas. U nas stawka żywieniowa 5 zł

--------------------


nasz kochany anio?ek 2.09.2010 [*]
jaAga*
wto, 24 wrz 2013 - 15:08
My już wybyliśmy z przedszkola, ale obecne menu wkleję: Stawka żywieniowa 5 lub 6 zł (nie wiem)

Poniedziałek 2013-09-23
Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem, kiełbasą, ogórek, herbata z cytryną. II Śniadanie: Racuszek.
Obiad: Zupa szrekowa, makaron z serem i boczkiem, woda mineralna.
Podwieczorek: Śliwki 2-szt.

Wtorek 2013-09-24
Śniadanie: Bułka z masłem, twarożek z rzodkiewką i szczypiorem, kakao. II Śniadanie: Cynamonek.
Obiad: Zupa ryżowa, kotlet schabowy, ziemniaki, sałatka z białej kapusty, woda mineralna.
Podwieczorek: Pierniczki w czekoladzie.

Środa 2013-09-25
Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem, pasztet, szczypior, herbata z cytryną. II Śniadanie: Bułeczka z dżemem.
Obiad: Zupa babuni, szynka we własnym sosie z kaszą jęczmienną, ogórek kwaszony, woda mineralna.
Podwieczorek: Jogurt.

Czwartek 2013-09-26
Śniadanie: Bułka z masłem, serek homogenizowany, mleko. II Śniadanie: Kanapka z pieczenią . Obiad: Zupa kluseczkowa, kiełbasa pieczona, sałatka jarzynowa, woda mineralna.
Podwieczorek: Drożdżówka.

Piątek 2013-09-27
Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem, szynką, pomidorem, herbata z cytryną. II Śniadanie: Sok owocowy.
Obiad: Barszcz biały z jajkiem i kiełbasą, kopytka z masłem, surówka z marchewki i jabłka, woda mineralna.
Podwieczorek: Gruszka.

jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post wto, 24 wrz 2013 - 15:08
Post #5

My już wybyliśmy z przedszkola, ale obecne menu wkleję: Stawka żywieniowa 5 lub 6 zł (nie wiem)

Poniedziałek 2013-09-23
Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem, kiełbasą, ogórek, herbata z cytryną. II Śniadanie: Racuszek.
Obiad: Zupa szrekowa, makaron z serem i boczkiem, woda mineralna.
Podwieczorek: Śliwki 2-szt.

Wtorek 2013-09-24
Śniadanie: Bułka z masłem, twarożek z rzodkiewką i szczypiorem, kakao. II Śniadanie: Cynamonek.
Obiad: Zupa ryżowa, kotlet schabowy, ziemniaki, sałatka z białej kapusty, woda mineralna.
Podwieczorek: Pierniczki w czekoladzie.

Środa 2013-09-25
Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem, pasztet, szczypior, herbata z cytryną. II Śniadanie: Bułeczka z dżemem.
Obiad: Zupa babuni, szynka we własnym sosie z kaszą jęczmienną, ogórek kwaszony, woda mineralna.
Podwieczorek: Jogurt.

Czwartek 2013-09-26
Śniadanie: Bułka z masłem, serek homogenizowany, mleko. II Śniadanie: Kanapka z pieczenią . Obiad: Zupa kluseczkowa, kiełbasa pieczona, sałatka jarzynowa, woda mineralna.
Podwieczorek: Drożdżówka.

Piątek 2013-09-27
Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem, szynką, pomidorem, herbata z cytryną. II Śniadanie: Sok owocowy.
Obiad: Barszcz biały z jajkiem i kiełbasą, kopytka z masłem, surówka z marchewki i jabłka, woda mineralna.
Podwieczorek: Gruszka.



--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
dorsim
wto, 24 wrz 2013 - 15:09
W przedszkolu do którego chodzi moja Marysia żywieniem dzieci i układaniem jadłospisu zajmuję się ja.
Stawka żywieniowa u nas wynosi 4,50 i podajemy - śniadanie / przekąska po śniadaniu , obiad dwudaniowy , podwieczorek.

Przykład :
śniadanie: kawa inka , pieczywo pszenne i żytnie z masłem, kiełbasa żywiecka, sałata, kiełki rzodkiewki
przekąska po śniadaniu: jabłko / świeża marchew do chrupania, mięta do picia
obiad: jesienna zupa z ziemniakami, risotto z pomidorami, chrupiące paluszki z piersi kurczaka panierowane w sezamie, kompot wieloowocowy
podwieczorek : woda z sokiem owocowym , serek homogenizowany waniliowy, paluch kukurydziany.

Przykład na dzień, w którym podajemy obiad bezmięsny:
śniadanie : kawa inka, pieczywo mieszane z masłem, schab pieczony ( robimy go sami ) , papryka czerwona
przekąska : śliwka / banan / woda z sokiem owocowym
obiad : krupnik z kaszy jaglanej , jajko sadzone, ziemniaki z koperkiem , sałata z jogurtem naturalnym, kompot wieloowocowy z jabłkiem
podwieczorek :kisiel cytrynowy ( robimy go sami ) , wafle ryżowy


My stawkę mamy niską jak patrzę np. na stawki łódzkie.

Również raz na dekadę robimy tzw. szwedzki stół. Raz w tygodni sami pieczemy mięsa, robimy sami pasztet, kisiel .


Kanuś jak na stawkę 5 zł to powinno być więcej jedzenia, i jak to nie ma zupy ?

A jak to zmienić, porozmawiaj z panią dyrektor .
dorsim


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,505
Dołączył: pon, 25 sty 10 - 12:23
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 31,281




post wto, 24 wrz 2013 - 15:09
Post #6

W przedszkolu do którego chodzi moja Marysia żywieniem dzieci i układaniem jadłospisu zajmuję się ja.
Stawka żywieniowa u nas wynosi 4,50 i podajemy - śniadanie / przekąska po śniadaniu , obiad dwudaniowy , podwieczorek.

Przykład :
śniadanie: kawa inka , pieczywo pszenne i żytnie z masłem, kiełbasa żywiecka, sałata, kiełki rzodkiewki
przekąska po śniadaniu: jabłko / świeża marchew do chrupania, mięta do picia
obiad: jesienna zupa z ziemniakami, risotto z pomidorami, chrupiące paluszki z piersi kurczaka panierowane w sezamie, kompot wieloowocowy
podwieczorek : woda z sokiem owocowym , serek homogenizowany waniliowy, paluch kukurydziany.

Przykład na dzień, w którym podajemy obiad bezmięsny:
śniadanie : kawa inka, pieczywo mieszane z masłem, schab pieczony ( robimy go sami ) , papryka czerwona
przekąska : śliwka / banan / woda z sokiem owocowym
obiad : krupnik z kaszy jaglanej , jajko sadzone, ziemniaki z koperkiem , sałata z jogurtem naturalnym, kompot wieloowocowy z jabłkiem
podwieczorek :kisiel cytrynowy ( robimy go sami ) , wafle ryżowy


My stawkę mamy niską jak patrzę np. na stawki łódzkie.

Również raz na dekadę robimy tzw. szwedzki stół. Raz w tygodni sami pieczemy mięsa, robimy sami pasztet, kisiel .


Kanuś jak na stawkę 5 zł to powinno być więcej jedzenia, i jak to nie ma zupy ?

A jak to zmienić, porozmawiaj z panią dyrektor .

--------------------




-1910- WfcA
Joka
wto, 24 wrz 2013 - 15:11
https://www.przedszkole8.bytom.pl/UserFiles...ospis(1)(1).jpg
tu nasz jadłospis, stawka 5zł, często dodatkowo dzieci mają 2 śniadanie, poza jadłospisem, często dzieci same też gotują, bo w sali mojej córki mają kącik kulinarny

Ten post edytował Joka wto, 24 wrz 2013 - 15:12
Joka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,703
Dołączył: pią, 03 lut 06 - 11:50
Skąd: Bytom
Nr użytkownika: 4,810




post wto, 24 wrz 2013 - 15:11
Post #7

https://www.przedszkole8.bytom.pl/UserFiles...ospis(1)(1).jpg
tu nasz jadłospis, stawka 5zł, często dodatkowo dzieci mają 2 śniadanie, poza jadłospisem, często dzieci same też gotują, bo w sali mojej córki mają kącik kulinarny

--------------------



Nie ludzie nami rządzą, lecz własne słabości.
moko.
wto, 24 wrz 2013 - 15:14
CYTAT(Kanuś @ Tue, 24 Sep 2013 - 13:05) *
moko a jaka stawka zł?

nie wiem czy dobrze kojarzę, ale 5,20 - sparwdze to w domu.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post wto, 24 wrz 2013 - 15:14
Post #8

CYTAT(Kanuś @ Tue, 24 Sep 2013 - 13:05) *
moko a jaka stawka zł?

nie wiem czy dobrze kojarzę, ale 5,20 - sparwdze to w domu.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Joka
wto, 24 wrz 2013 - 15:15
a jeszcze dopiszę, że u nas wcześniej mięso bardzo rzadko się pojawiało w jadłospisie, było chyba raz w tygodniu, kiedyś były ankiety oceniające przedszkole, i rodzice oprotestowali obiady i sytuacja się zmieniła - teraz jest ok. 3 razy w tygodniu
Joka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,703
Dołączył: pią, 03 lut 06 - 11:50
Skąd: Bytom
Nr użytkownika: 4,810




post wto, 24 wrz 2013 - 15:15
Post #9

a jeszcze dopiszę, że u nas wcześniej mięso bardzo rzadko się pojawiało w jadłospisie, było chyba raz w tygodniu, kiedyś były ankiety oceniające przedszkole, i rodzice oprotestowali obiady i sytuacja się zmieniła - teraz jest ok. 3 razy w tygodniu

--------------------



Nie ludzie nami rządzą, lecz własne słabości.
A_KA
wto, 24 wrz 2013 - 15:19
U nas stawka żywieniowa sporo wyższa (coś mi świta, że 8 zł, ale musiałabym sprawdzić), ale i z jedzenia zadowolona jestem. Nie podam dokładnego jadłospisu, na stronie przedszkola nie mamy, a z głowy nie pamiętam.
Ale na:
- śniadanie kanapki z wędliną/serem + pomidor/ogórek/rzodkiewka... + mleko/sok/herbata. Czasem dodatkowo zupa mleczna.
- obiad zawsze dwudaniowy. Zupa, a zaraz potem drugie danie, często z mięsem, zawsze z surówkami + kompot.
- podwieczorki mam okazję obserwować, bo są w porze odbioru Młodego z przedszkola, więc te najbardziej pamiętam icon_wink.gif, kanapki + serek/ciasto/ryż z owocami + owoce świeże do wyboru (jabłko/gruszka/śliwka/winogrona/borówki...) + mleko/herbata/sok.

I co najważniejsze dla mojego dziecka - możliwość dokładek icon_wink.gif
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post wto, 24 wrz 2013 - 15:19
Post #10

U nas stawka żywieniowa sporo wyższa (coś mi świta, że 8 zł, ale musiałabym sprawdzić), ale i z jedzenia zadowolona jestem. Nie podam dokładnego jadłospisu, na stronie przedszkola nie mamy, a z głowy nie pamiętam.
Ale na:
- śniadanie kanapki z wędliną/serem + pomidor/ogórek/rzodkiewka... + mleko/sok/herbata. Czasem dodatkowo zupa mleczna.
- obiad zawsze dwudaniowy. Zupa, a zaraz potem drugie danie, często z mięsem, zawsze z surówkami + kompot.
- podwieczorki mam okazję obserwować, bo są w porze odbioru Młodego z przedszkola, więc te najbardziej pamiętam icon_wink.gif, kanapki + serek/ciasto/ryż z owocami + owoce świeże do wyboru (jabłko/gruszka/śliwka/winogrona/borówki...) + mleko/herbata/sok.

I co najważniejsze dla mojego dziecka - możliwość dokładek icon_wink.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
dorsim
wto, 24 wrz 2013 - 15:20
moko no przy stawce 5,20 to można poszaleć icon_smile.gif

Byłam na szkoleniu na temat zdrowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym, mówili bardzo ciekawe rzeczy. Staram się powoli wprowadzać zmiany w żywieniu, ale przy tak niskiej stawce jest to bardzo trudne. Już kilkakrotnie poruszałam ten temat, jednak jest to mało realne by podnieśli stawkę.

edit,. błąd

Ten post edytował dorsim wto, 24 wrz 2013 - 15:21
dorsim


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,505
Dołączył: pon, 25 sty 10 - 12:23
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 31,281




post wto, 24 wrz 2013 - 15:20
Post #11

moko no przy stawce 5,20 to można poszaleć icon_smile.gif

Byłam na szkoleniu na temat zdrowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym, mówili bardzo ciekawe rzeczy. Staram się powoli wprowadzać zmiany w żywieniu, ale przy tak niskiej stawce jest to bardzo trudne. Już kilkakrotnie poruszałam ten temat, jednak jest to mało realne by podnieśli stawkę.

edit,. błąd

--------------------




-1910- WfcA
dorsim
wto, 24 wrz 2013 - 15:22
CYTAT(A_KA @ Tue, 24 Sep 2013 - 16:19) *
U nas stawka żywieniowa sporo wyższa (coś mi świta, że 8 zł, ale musiałabym sprawdzić), ale i z jedzenia zadowolona jestem. Nie podam dokładnego jadłospisu, na stronie przedszkola nie mamy, a z głowy nie pamiętam.
Ale na:
- śniadanie kanapki z wędliną/serem + pomidor/ogórek/rzodkiewka... + mleko/sok/herbata. Czasem dodatkowo zupa mleczna.
- obiad zawsze dwudaniowy. Zupa, a zaraz potem drugie danie, często z mięsem, zawsze z surówkami + kompot.
- podwieczorki mam okazję obserwować, bo są w porze odbioru Młodego z przedszkola, więc te najbardziej pamiętam icon_wink.gif, kanapki + serek/ciasto/ryż z owocami + owoce świeże do wyboru (jabłko/gruszka/śliwka/winogrona/borówki...) + mleko/herbata/sok.

I co najważniejsze dla mojego dziecka - możliwość dokładek icon_wink.gif



a to państwowe przedszkole czy prywatne? ? bo stawka bardzo wysoka. Całość płacą rodzice ? jeżeli można spytać icon_smile.gif
dorsim


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,505
Dołączył: pon, 25 sty 10 - 12:23
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 31,281




post wto, 24 wrz 2013 - 15:22
Post #12

CYTAT(A_KA @ Tue, 24 Sep 2013 - 16:19) *
U nas stawka żywieniowa sporo wyższa (coś mi świta, że 8 zł, ale musiałabym sprawdzić), ale i z jedzenia zadowolona jestem. Nie podam dokładnego jadłospisu, na stronie przedszkola nie mamy, a z głowy nie pamiętam.
Ale na:
- śniadanie kanapki z wędliną/serem + pomidor/ogórek/rzodkiewka... + mleko/sok/herbata. Czasem dodatkowo zupa mleczna.
- obiad zawsze dwudaniowy. Zupa, a zaraz potem drugie danie, często z mięsem, zawsze z surówkami + kompot.
- podwieczorki mam okazję obserwować, bo są w porze odbioru Młodego z przedszkola, więc te najbardziej pamiętam icon_wink.gif, kanapki + serek/ciasto/ryż z owocami + owoce świeże do wyboru (jabłko/gruszka/śliwka/winogrona/borówki...) + mleko/herbata/sok.

I co najważniejsze dla mojego dziecka - możliwość dokładek icon_wink.gif



a to państwowe przedszkole czy prywatne? ? bo stawka bardzo wysoka. Całość płacą rodzice ? jeżeli można spytać icon_smile.gif

--------------------




-1910- WfcA
netty5
wto, 24 wrz 2013 - 16:37
U nas stawka w tym roku 5,50.
Dokładnego jadłospisu nie przytoczę ale ja jestem zadowolona a najbardziej z tego ze Kuba ma zapewnione zamienniki i panie pilnuja jego diety.
Jeśli na obiad jest jakiś smazony kotlet to Kubuś dostaje gotowanego pulpecika albo lekkostrawna potrawke.Nie ma problemu.
Śniadania starszaki komponuja sobie już sami.Dostaja produkty i jeśli nie ma zupy mlecznej to kanapki muszą sobie przygotować wedle swojego uznania i każdy tyle ile chce.Do tego kawa inka, herbata ,kakao.
Dostaja drugie śniadanie: jogurt , bułka słodka , owoc itd.
Obiad zawsze dwudaniowy z surówką i komocikiem.
Podwieczorek do wyboru :owoc ,jogurcik , bułka słodka , ciasteczko , różnie zależy co było na drugie śniadanie.
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
Skąd: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post wto, 24 wrz 2013 - 16:37
Post #13

U nas stawka w tym roku 5,50.
Dokładnego jadłospisu nie przytoczę ale ja jestem zadowolona a najbardziej z tego ze Kuba ma zapewnione zamienniki i panie pilnuja jego diety.
Jeśli na obiad jest jakiś smazony kotlet to Kubuś dostaje gotowanego pulpecika albo lekkostrawna potrawke.Nie ma problemu.
Śniadania starszaki komponuja sobie już sami.Dostaja produkty i jeśli nie ma zupy mlecznej to kanapki muszą sobie przygotować wedle swojego uznania i każdy tyle ile chce.Do tego kawa inka, herbata ,kakao.
Dostaja drugie śniadanie: jogurt , bułka słodka , owoc itd.
Obiad zawsze dwudaniowy z surówką i komocikiem.
Podwieczorek do wyboru :owoc ,jogurcik , bułka słodka , ciasteczko , różnie zależy co było na drugie śniadanie.

--------------------
semi
wto, 24 wrz 2013 - 18:00
U nas 7,21, a jedzenie jest okropne.
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post wto, 24 wrz 2013 - 18:00
Post #14

U nas 7,21, a jedzenie jest okropne.

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

Dabriza
wto, 24 wrz 2013 - 18:28
Moje dziewczynki mają super jadłospis-zresztą przedszkole uczestniczy w akcji Zdrowy Przedszkolak-w tym roku z akcentem na zboża. Jadłospisy są bogate o sezonowe potrawy i zdrową żywność. Teraz np często zupa dyniowa. Deserey są własnego wypieku jesli są to ciasta, babki, albo pizza. Ponadto zawsze są dostepne owoce bądź marchew. Ania nabrała nawyku chrupania marchewki-czasem podbiera królikowi;) No i w sali jest też zawsze dostepna woda mineralna. Stawka 6 zł.

Ten post edytował Dabriza wto, 24 wrz 2013 - 18:29
Dabriza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,978
Dołączył: pią, 20 lut 09 - 10:52
Skąd: Beskidy
Nr użytkownika: 25,600




post wto, 24 wrz 2013 - 18:28
Post #15

Moje dziewczynki mają super jadłospis-zresztą przedszkole uczestniczy w akcji Zdrowy Przedszkolak-w tym roku z akcentem na zboża. Jadłospisy są bogate o sezonowe potrawy i zdrową żywność. Teraz np często zupa dyniowa. Deserey są własnego wypieku jesli są to ciasta, babki, albo pizza. Ponadto zawsze są dostepne owoce bądź marchew. Ania nabrała nawyku chrupania marchewki-czasem podbiera królikowi;) No i w sali jest też zawsze dostepna woda mineralna. Stawka 6 zł.

--------------------
Kinga ( 30.01.2008) i Anna ( 18.08.2009)
" gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo "
Owidiusz
cath
wto, 24 wrz 2013 - 20:01
U nas stawka 6zł, a jadlospis tutaj
cath


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: śro, 21 maj 08 - 13:22
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 19,946

GG:


post wto, 24 wrz 2013 - 20:01
Post #16

U nas stawka 6zł, a jadlospis tutaj

--------------------




minka.
wto, 24 wrz 2013 - 20:03
A jak tak tylko otem polecebo polskich realiow nie znam ale zastanawiam sie sama czy przedszkolakowi potr zebny jest dwudaniowy obiad? Moim zdaniem dziecko sie najada samym drugim daniem ale to moje zdanie.

Dla porownania moge tylko podac menu tutejszych placowek:

sniadanie: np. owsianka plus kanapka

przekaska: owoc( zazwyczaj jablko, gruszka albo pomarncz do wyboru, czasem pol banana)

obiad: Jesli zupa to sama zupa i jakies pieczywo do tegoalbo np kurczak curry plus ryz. Zawsze jakas salata plus mleko.

przekaska: owoc

podwieczorek: np knapki :wrapsy z szynka albo krem owocowy plus tekturka z serem.

Slodyczy w przedszkolu nie ma, zero ciastek, serkow, sokow itd. I tak otem polecialam bo w sumie o cenie posilkow bylo ale tak jakos oko mi sie zawiesilo na tych slodkosciach w przedszkolu.Niewiem, ja bym bardziej protestowala za likwidacja slodyczy w podwieczorkach niz za zwiekszeniem liczby dni miesnych:)
minka.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,622
Dołączył: wto, 30 maj 06 - 01:03
Skąd: Szwecja
Nr użytkownika: 6,069

GG:


post wto, 24 wrz 2013 - 20:03
Post #17

A jak tak tylko otem polecebo polskich realiow nie znam ale zastanawiam sie sama czy przedszkolakowi potr zebny jest dwudaniowy obiad? Moim zdaniem dziecko sie najada samym drugim daniem ale to moje zdanie.

Dla porownania moge tylko podac menu tutejszych placowek:

sniadanie: np. owsianka plus kanapka

przekaska: owoc( zazwyczaj jablko, gruszka albo pomarncz do wyboru, czasem pol banana)

obiad: Jesli zupa to sama zupa i jakies pieczywo do tegoalbo np kurczak curry plus ryz. Zawsze jakas salata plus mleko.

przekaska: owoc

podwieczorek: np knapki :wrapsy z szynka albo krem owocowy plus tekturka z serem.

Slodyczy w przedszkolu nie ma, zero ciastek, serkow, sokow itd. I tak otem polecialam bo w sumie o cenie posilkow bylo ale tak jakos oko mi sie zawiesilo na tych slodkosciach w przedszkolu.Niewiem, ja bym bardziej protestowala za likwidacja slodyczy w podwieczorkach niz za zwiekszeniem liczby dni miesnych:)

--------------------

I HAVE THE BODY OF A GOD. (Unfortunately it's Buddha)
Tamara79
wto, 24 wrz 2013 - 20:14
dorsim może Ciebie podpytam...zastanawia mnie co kuchnia robi z kasą skoro w jednym przedszkolu da się a w innym sie nie da. już zupełnie nie rozumiem sytuacji u semi icon_sad.gif Zeby dziecko zjadło 7,20 to musi się sporo napracować, a wiadomo, że część dzieci zje za 3,20 a inne wcale nie zjedzą. Przecież mozna tym jakos logicznie gospodarować. No tak ale lepiej ciasto kupić i gotowego batonika, niż cos zrobic samodzielnie.(może też zaplecze na to nie pozwala)

co do interwencji u pani dyrektor to chyba musiałabym sie wybrać, ale obawiam się, że ona ma jakieś "logiczne " wytłumaczenie na ten stan, bo nie sądzę, żeby pieniądze zostawały (tak chyba nie może być) a niegospodarnośc trudno chyba udowodnić (zresztą nie wiem, czy chce mi sie w tym babrać).

Dabriza kucharki pieką?

...wytłumaczeniem na nieobecnośc zupy w jadłospisie było: "dziecko zje zupe i nie chce już II dania"
Tylko co z tym co nie zje drugiego bo nie lubi wątróbki?
Tamara79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,450
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 16:36
Skąd: Wielkopolska
Nr użytkownika: 11,117




post wto, 24 wrz 2013 - 20:14
Post #18

dorsim może Ciebie podpytam...zastanawia mnie co kuchnia robi z kasą skoro w jednym przedszkolu da się a w innym sie nie da. już zupełnie nie rozumiem sytuacji u semi icon_sad.gif Zeby dziecko zjadło 7,20 to musi się sporo napracować, a wiadomo, że część dzieci zje za 3,20 a inne wcale nie zjedzą. Przecież mozna tym jakos logicznie gospodarować. No tak ale lepiej ciasto kupić i gotowego batonika, niż cos zrobic samodzielnie.(może też zaplecze na to nie pozwala)

co do interwencji u pani dyrektor to chyba musiałabym sie wybrać, ale obawiam się, że ona ma jakieś "logiczne " wytłumaczenie na ten stan, bo nie sądzę, żeby pieniądze zostawały (tak chyba nie może być) a niegospodarnośc trudno chyba udowodnić (zresztą nie wiem, czy chce mi sie w tym babrać).

Dabriza kucharki pieką?

...wytłumaczeniem na nieobecnośc zupy w jadłospisie było: "dziecko zje zupe i nie chce już II dania"
Tylko co z tym co nie zje drugiego bo nie lubi wątróbki?

--------------------
Bo warto mieć marzenia

On 29.12.2008
Ona 06.09.2010

*******************************************************************
Dwoje dzieci w obłokach ... bo świat się pomylił.
dorsim
wto, 24 wrz 2013 - 21:04
Kanuś powiem tak pieniądze z żywienia mogą iść tylko na żywienie dzieci. Każda faktura jest wprowadzana do programu, później robi się specjalny raport co w danym dniu wydałam i w jakiej ilość. Taki raport powstaje każdego dnia. Są też pewne normy których należy przestrzegać i tak np. na 100 dzieci muszę wydać określoną liczbę mięsa czy warzyw i owoców. I tak ze wszystkimi produktami.
I tak stawka 7,20 czy nawet powyżej 6 zł to bardzo wysoka stawka. Oczywiście jeżeli np. jest to przedszkole w którym kupuje się jedzenie np. tylko ekologiczne to tak może to wyglądać.
Ja jak mała chodziła do żłobka prywatnego płaciłam ok 9 zł za katering tak dla porównania.

Ja na prawdę muszę się bardzo napracować i dużo myśleć nad tym by zmieścić się w tej stawce i aby jedzenie było pyszne i zdrowe. A jest to dla mnie bardzo ważne.
Zdarza się tak że nie mieszczę się w tej stawce i średnia na dziecko w danym dniu przekracza 5 zł, natomiast w dniu bezmięsnym jest troszkę niższa . Ale tak optymalnie dla mnie byłoby chociaż z 5 zł to już byłabym zadowolona.

Minka ja również jestem za wyłączeniem słodyczy z jadłospisu dziecka, staram się je podawać bardzo sporadycznie, i raczej jest to związane z jakimś szczególnym dniem jak dzień dziecka czy dzień przedszkolaka.
Co do jogurtów czy serków, robiliśmy jogurty sami, truskawkowy czy pyszny brzoskwiniowy , niestety nie cieszył się on powodzeniem, dzieci nie chciały tego pić, nie są nauczone. Oczywiście nie poddaje się i staram się w okresie letnim mimo wszystko podawać np. koktajl z truskawek.
Natomiast naszej własnej roboty kisiel cieszy się dużym powodzeniem, co mnie bardzo cieszy.
A co do tego że przedszkolakowi podaje się dwudaniowy obiad. Masz rację nie każde dziecko jest w stanie zjeść dwudaniowy obiad tak od razu.
Ale wyobraź sobie że na obiad podaję np. tylko krupnik ryżowy, a część dzieci go po prostu nie lubi i nie zje, to co ma być bez obiadu ? Poza tym ja w czasie posiłków widzę dzieci na sali i jednak większość je te dwa dania, to znowu też nie są podawane jakieś gigantyczne ilości.
dorsim


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,505
Dołączył: pon, 25 sty 10 - 12:23
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 31,281




post wto, 24 wrz 2013 - 21:04
Post #19

Kanuś powiem tak pieniądze z żywienia mogą iść tylko na żywienie dzieci. Każda faktura jest wprowadzana do programu, później robi się specjalny raport co w danym dniu wydałam i w jakiej ilość. Taki raport powstaje każdego dnia. Są też pewne normy których należy przestrzegać i tak np. na 100 dzieci muszę wydać określoną liczbę mięsa czy warzyw i owoców. I tak ze wszystkimi produktami.
I tak stawka 7,20 czy nawet powyżej 6 zł to bardzo wysoka stawka. Oczywiście jeżeli np. jest to przedszkole w którym kupuje się jedzenie np. tylko ekologiczne to tak może to wyglądać.
Ja jak mała chodziła do żłobka prywatnego płaciłam ok 9 zł za katering tak dla porównania.

Ja na prawdę muszę się bardzo napracować i dużo myśleć nad tym by zmieścić się w tej stawce i aby jedzenie było pyszne i zdrowe. A jest to dla mnie bardzo ważne.
Zdarza się tak że nie mieszczę się w tej stawce i średnia na dziecko w danym dniu przekracza 5 zł, natomiast w dniu bezmięsnym jest troszkę niższa . Ale tak optymalnie dla mnie byłoby chociaż z 5 zł to już byłabym zadowolona.

Minka ja również jestem za wyłączeniem słodyczy z jadłospisu dziecka, staram się je podawać bardzo sporadycznie, i raczej jest to związane z jakimś szczególnym dniem jak dzień dziecka czy dzień przedszkolaka.
Co do jogurtów czy serków, robiliśmy jogurty sami, truskawkowy czy pyszny brzoskwiniowy , niestety nie cieszył się on powodzeniem, dzieci nie chciały tego pić, nie są nauczone. Oczywiście nie poddaje się i staram się w okresie letnim mimo wszystko podawać np. koktajl z truskawek.
Natomiast naszej własnej roboty kisiel cieszy się dużym powodzeniem, co mnie bardzo cieszy.
A co do tego że przedszkolakowi podaje się dwudaniowy obiad. Masz rację nie każde dziecko jest w stanie zjeść dwudaniowy obiad tak od razu.
Ale wyobraź sobie że na obiad podaję np. tylko krupnik ryżowy, a część dzieci go po prostu nie lubi i nie zje, to co ma być bez obiadu ? Poza tym ja w czasie posiłków widzę dzieci na sali i jednak większość je te dwa dania, to znowu też nie są podawane jakieś gigantyczne ilości.


--------------------




-1910- WfcA
Tamara79
wto, 24 wrz 2013 - 21:25
Czyli, co mamy kiepską intendentkę, drogo kupuje, źle sie gospodaruje, szczerze to nie rozumiem icon_sad.gif jak można dobrze karmic za 4,50 i podawac byle co za 7zł. gdzie jest problem.

CYTAT
Ja na prawdę muszę się bardzo napracować i dużo myśleć nad tym by zmieścić się w tej stawce i aby jedzenie było pyszne i zdrowe. A jest to dla mnie bardzo ważne.


napracować? tzn, konkretnie, jak nalezy mysleć, żeby dobrze karmić?

szczerze to jak widzę nasza intendentke to jakoś mnie nie dziwi słaba jakość posiłków icon_sad.gif
Tamara79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,450
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 16:36
Skąd: Wielkopolska
Nr użytkownika: 11,117




post wto, 24 wrz 2013 - 21:25
Post #20

Czyli, co mamy kiepską intendentkę, drogo kupuje, źle sie gospodaruje, szczerze to nie rozumiem icon_sad.gif jak można dobrze karmic za 4,50 i podawac byle co za 7zł. gdzie jest problem.

CYTAT
Ja na prawdę muszę się bardzo napracować i dużo myśleć nad tym by zmieścić się w tej stawce i aby jedzenie było pyszne i zdrowe. A jest to dla mnie bardzo ważne.


napracować? tzn, konkretnie, jak nalezy mysleć, żeby dobrze karmić?

szczerze to jak widzę nasza intendentke to jakoś mnie nie dziwi słaba jakość posiłków icon_sad.gif

--------------------
Bo warto mieć marzenia

On 29.12.2008
Ona 06.09.2010

*******************************************************************
Dwoje dzieci w obłokach ... bo świat się pomylił.
> Porównanie jadłospisów w przedszkolach, stawka 5zł
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 26 kwi 2024 - 09:59
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama