Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

czopki Viburcol na kolke?

> 
Asik 75
piÄ…, 27 kwi 2007 - 15:21
Czy czopki Viburcol pomagajÄ… przy kolkach?

Czy to możliwe, że kolki bardzo się nasiliły w 9 tyg. zycia? Wcześniej były znośne, a od wczoraj mała się wije i płacze bardzo często. Jest na Bebilonie Pepti od półtorej tygodnia.
Asik 75


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,227
Dołączył: nie, 19 lis 06 - 10:45
SkÄ…d: Tychy
Nr użytkownika: 8,562

GG:


post piÄ…, 27 kwi 2007 - 15:21
Post #1

Czy czopki Viburcol pomagajÄ… przy kolkach?

Czy to możliwe, że kolki bardzo się nasiliły w 9 tyg. zycia? Wcześniej były znośne, a od wczoraj mała się wije i płacze bardzo często. Jest na Bebilonie Pepti od półtorej tygodnia.

--------------------


Peedle
piÄ…, 27 kwi 2007 - 16:20
Możesz spróbować tych czopków icon_smile.gif Często lekarze przepisują je na kolki, więc pewnie w niektórych przypadach pomagają. U nas nie pomagały icon_confused.gif
Peedle


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,779
Dołączył: pon, 22 sty 07 - 21:48
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 10,237




post piÄ…, 27 kwi 2007 - 16:20
Post #2

Możesz spróbować tych czopków icon_smile.gif Często lekarze przepisują je na kolki, więc pewnie w niektórych przypadach pomagają. U nas nie pomagały icon_confused.gif

--------------------
Maksymilian - ur. 06.06.2006 godz. 18.44
ulla
piÄ…, 27 kwi 2007 - 17:48
Co do kolek to możliwe, żeby zaczęły/nasiliły się 9 tyg., bo do trzeciego miesiąca sporo dzieci ma dolegliwości, dłużej niewiele, ale też się zdarza. Niewykluczone, że nowe mleko ma znaczenie (jeżeli jest to nowość).

U nas Viburcol pomagał, acz klasyczna kolka nie występowała - znaczy kilkugodzinny płacz "bez powodu"...zawsze było dużo krócej i raczej przyczyną płaczu był ból brzuszka i wzdęcia. I zaczęło się w 6 tyg, skończyło nagle (po jedynej nieprzespanej przeze mnie nocy w związku z dzieckiem, jej płaczach co godzinę, jedzeniu co 1,5 itp.) w 6 tyg. później.

Viburcol pomagał u nas też przy ząbkowaniu.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post piÄ…, 27 kwi 2007 - 17:48
Post #3

Co do kolek to możliwe, żeby zaczęły/nasiliły się 9 tyg., bo do trzeciego miesiąca sporo dzieci ma dolegliwości, dłużej niewiele, ale też się zdarza. Niewykluczone, że nowe mleko ma znaczenie (jeżeli jest to nowość).

U nas Viburcol pomagał, acz klasyczna kolka nie występowała - znaczy kilkugodzinny płacz "bez powodu"...zawsze było dużo krócej i raczej przyczyną płaczu był ból brzuszka i wzdęcia. I zaczęło się w 6 tyg, skończyło nagle (po jedynej nieprzespanej przeze mnie nocy w związku z dzieckiem, jej płaczach co godzinę, jedzeniu co 1,5 itp.) w 6 tyg. później.

Viburcol pomagał u nas też przy ząbkowaniu.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
niutus
sob, 28 kwi 2007 - 08:37
Witam!
U nas Viburcol pomagał ale na chwilkę. Lepszy okazał się Bobotic. Daje się 8 kropelek 3 razy dziennie. Bardzo zmniejszył kolki i były one rzadsze.
Antykolkowe butelki Aventu też się sprawdziły. Nie wiem czym karmiłaś wcześniej. Bebilon pepti ma probiotyki, które też mogą wywołać ból brzuszka, szczególnie na poczatku stosowania. Jednak niedlugo powinna nastąpić poprawa.
Życzę cierpliwości i wytrwałości. Kolki na pewno miną!
niutus


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 40
Dołączył: pon, 26 cze 06 - 14:57
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 6,422

GG:


post sob, 28 kwi 2007 - 08:37
Post #4

Witam!
U nas Viburcol pomagał ale na chwilkę. Lepszy okazał się Bobotic. Daje się 8 kropelek 3 razy dziennie. Bardzo zmniejszył kolki i były one rzadsze.
Antykolkowe butelki Aventu też się sprawdziły. Nie wiem czym karmiłaś wcześniej. Bebilon pepti ma probiotyki, które też mogą wywołać ból brzuszka, szczególnie na poczatku stosowania. Jednak niedlugo powinna nastąpić poprawa.
Życzę cierpliwości i wytrwałości. Kolki na pewno miną!

--------------------
Niutus
dorothyz
sob, 28 kwi 2007 - 12:26
Najlepszy na kolkÄ™ jest zdecydowanie INFACOL tzn. moim zdaniem icon_biggrin.gif
dorothyz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 594
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 09:05
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,469

GG:


post sob, 28 kwi 2007 - 12:26
Post #5

Najlepszy na kolkÄ™ jest zdecydowanie INFACOL tzn. moim zdaniem icon_biggrin.gif

--------------------
"...co nas nie zabije, to nas wzmocni..."

Dorota-mama Zuzi (23.01.2002)

flotka

Go??







post pon, 30 kwi 2007 - 15:18
Post #6

Najlepsza na kolkę jest marchwianka!!!! Wiem, bo przetestowałam na własnym dziecku. Jak mi pediatra kazał to małemu gotować na kolkę, to nie mogłam uwierzyć! Takiemu małemu dziecku???? (miał jakieś cztery tygodnie). Ale dałam się przekonać i stwierdzam z całą odpowiedzialnością: nie ma lepszego sposobu na kolkę. Trzeba dziecku codziennie podać porcję marchwianki, byle niezbyt późno: tak do czternastej. I panuje w domu błogi spokój!!!
Tusiol
wto, 01 maj 2007 - 00:19
U nas pomagał Sab Simplex. Nie niwelował problemu do końca, ale zdecydowanie kolki na leku trwały krócej. Do tego masaż brzuszka.
Tusiol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12,966
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 21:19
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,956




post wto, 01 maj 2007 - 00:19
Post #7

U nas pomagał Sab Simplex. Nie niwelował problemu do końca, ale zdecydowanie kolki na leku trwały krócej. Do tego masaż brzuszka.

--------------------
Tusiol
Bartosz (2004) i Jan (2007)
Peedle
wto, 01 maj 2007 - 10:37
CYTAT(Tusiol)
U nas pomagał Sab Simplex. Nie niwelował problemu do końca, ale zdecydowanie kolki na leku trwały krócej.


U nas było dokładnie tak samo icon_smile.gif Po Sab Simplex kolki były znacznie krótsze icon_wink.gif
Peedle


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,779
Dołączył: pon, 22 sty 07 - 21:48
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 10,237




post wto, 01 maj 2007 - 10:37
Post #8

CYTAT(Tusiol)
U nas pomagał Sab Simplex. Nie niwelował problemu do końca, ale zdecydowanie kolki na leku trwały krócej.


U nas było dokładnie tak samo icon_smile.gif Po Sab Simplex kolki były znacznie krótsze icon_wink.gif

--------------------
Maksymilian - ur. 06.06.2006 godz. 18.44
Asik 75
wto, 01 maj 2007 - 10:38
U nas Sab simplex nie dziala. Czopki podaję, jak zaczyna się atak kolki popołudniu i za chwilę jest cisza. Mała zasypia.

Tylko nie wiem jak długo mozna je podawać, bo nie chce przedobrzyć.
PodajÄ™ jeden na dobÄ™.
Z ulotki wynika , że chyba mozna przez dłuższy czas podawać, bo pisze, ze do 6m-ca 2 czopki na dobę.
Asik 75


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,227
Dołączył: nie, 19 lis 06 - 10:45
SkÄ…d: Tychy
Nr użytkownika: 8,562

GG:


post wto, 01 maj 2007 - 10:38
Post #9

U nas Sab simplex nie dziala. Czopki podaję, jak zaczyna się atak kolki popołudniu i za chwilę jest cisza. Mała zasypia.

Tylko nie wiem jak długo mozna je podawać, bo nie chce przedobrzyć.
PodajÄ™ jeden na dobÄ™.
Z ulotki wynika , że chyba mozna przez dłuższy czas podawać, bo pisze, ze do 6m-ca 2 czopki na dobę.

--------------------


Dudek

Go??







post wto, 01 maj 2007 - 16:41
Post #10

U nas czopki pomagały a w zasadzie usypiały, co prawda nie na kolki tylko na zęby przy mega długim płaczu podawałam jeden
MagduÅ›
śro, 02 maj 2007 - 11:16
U nas Viburcol nie pomagał wcale. Sprawdził się za to Debridat. Wiktor miał takie straszne kolki równo od 17, że miałam wrażenie, że dziecko mi obdzieraja ze skóry. Nic nie pomagało, dopiero Debridat dał radę.
MagduÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,160
Dołączył: pon, 23 kwi 07 - 11:41
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 13,244

GG:


post śro, 02 maj 2007 - 11:16
Post #11

U nas Viburcol nie pomagał wcale. Sprawdził się za to Debridat. Wiktor miał takie straszne kolki równo od 17, że miałam wrażenie, że dziecko mi obdzieraja ze skóry. Nic nie pomagało, dopiero Debridat dał radę.

--------------------
Mama Norberta 14.01.1998r. i Wiktorka 19.02.2006r.



vanilla-ice
pon, 05 maj 2014 - 09:23
U nas viburcol bardzo pomagał, nie tylko na kolki, ale i na ząbkowanie. Maluch spał spokojnie i w ciągu dnia tez był bardziej pogodny.
Nie wiem dlaczego przez pewien czas viburcol dostępny był tylko na receptę, ale na szczęście znowu jest ogólnodostępny. W końcu to homeopatia, więc jest bezpieczny.
vanilla-ice


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 20
Dołączył: czw, 05 sty 12 - 11:48
Nr użytkownika: 38,941




post pon, 05 maj 2014 - 09:23
Post #12

U nas viburcol bardzo pomagał, nie tylko na kolki, ale i na ząbkowanie. Maluch spał spokojnie i w ciągu dnia tez był bardziej pogodny.
Nie wiem dlaczego przez pewien czas viburcol dostępny był tylko na receptę, ale na szczęście znowu jest ogólnodostępny. W końcu to homeopatia, więc jest bezpieczny.

--------------------
mama na etacie :)
lula5
pon, 30 cze 2014 - 13:20
My też okres kolek i ząbkowania przetrwaliśmy dzięki Viburcolowi. Jest bezpieczny i działa chyba nie tyle przewibolowo, co uspokajająco i trochę jak no-spa u dorosłych rozprężająco.
lula5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: pią, 28 sie 09 - 10:08
Nr użytkownika: 28,859




post pon, 30 cze 2014 - 13:20
Post #13

My też okres kolek i ząbkowania przetrwaliśmy dzięki Viburcolowi. Jest bezpieczny i działa chyba nie tyle przewibolowo, co uspokajająco i trochę jak no-spa u dorosłych rozprężająco.
cukiereczek866
sob, 22 lis 2014 - 22:48
Jtez uzywałam bobotic na poczatku pomagalo ale potem nie za bardzo
teraz uzywam viburcol i narazie jest troche lepiej nie ma tak dlugiego płaczu.
cukiereczek866


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 18 lis 14 - 11:02
Nr użytkownika: 44,850

GG:


post sob, 22 lis 2014 - 22:48
Post #14

Jtez uzywałam bobotic na poczatku pomagalo ale potem nie za bardzo
teraz uzywam viburcol i narazie jest troche lepiej nie ma tak dlugiego płaczu.
mama_do_kwadratu
nie, 23 lis 2014 - 11:31
Taaaaaa, czary-mary homeopatyczne bzdety.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post nie, 23 lis 2014 - 11:31
Post #15

Taaaaaa, czary-mary homeopatyczne bzdety.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
> czopki Viburcol na kolke?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 11 maj 2024 - 02:16
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama