Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

komoda kÄ…pielowa?

> 
fifafo
sob, 24 lip 2010 - 19:39
takie coÅ› https://allegro.pl/item1156322863_komoda_ka..._przewijak.html pierwsze lepsze z allegro
warto macie używacie czy to zbędny mebel kolejny w domu ?
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post sob, 24 lip 2010 - 19:39
Post #1

takie coÅ› https://allegro.pl/item1156322863_komoda_ka..._przewijak.html pierwsze lepsze z allegro
warto macie używacie czy to zbędny mebel kolejny w domu ?

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
Mafia
sob, 24 lip 2010 - 20:19
Dla mnie to całkowicie zbędny gadżet. Minusem jest to, że wyciągasz dziecko z wanienki, masz zajęte ręce, a by malucha położyć na przewijaku, jakoś musisz położyć go na wanience. Czyli potrzebna jest osoba, który położy górną część, na nią ręcznik np. Natomiast fajnie jest, gdy można wydzielić jaką półkę czy szafkę na akcesoria potrzebne przy ablucjach niemowlęcia, by nie nosić wszystkiego każdego dnia.
Osobiście kąpałam ustawiając wanienkę na desce do prasowania, na wannie miałam przewijak położony (zablokowany o kran), a obok plastikową szafkę na niezbędne akcesoria. Szafka teraz w garażu, a ja nie mam zbędnego grata.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post sob, 24 lip 2010 - 20:19
Post #2

Dla mnie to całkowicie zbędny gadżet. Minusem jest to, że wyciągasz dziecko z wanienki, masz zajęte ręce, a by malucha położyć na przewijaku, jakoś musisz położyć go na wanience. Czyli potrzebna jest osoba, który położy górną część, na nią ręcznik np. Natomiast fajnie jest, gdy można wydzielić jaką półkę czy szafkę na akcesoria potrzebne przy ablucjach niemowlęcia, by nie nosić wszystkiego każdego dnia.
Osobiście kąpałam ustawiając wanienkę na desce do prasowania, na wannie miałam przewijak położony (zablokowany o kran), a obok plastikową szafkę na niezbędne akcesoria. Szafka teraz w garażu, a ja nie mam zbędnego grata.


--------------------
Mafia
Ewelinek
nie, 25 lip 2010 - 09:03
Moim zdaniem takie ustrojstwo z linka, który umieściłaś jest zupełnie zbędne i niepraktyczne wbrew pozorom. Ja postawiłam na komodę z przewijakiem i wanienkę na stelażu składanym - taki układ sprawdziła się rewelacyjnie icon_smile.gif Komoda przewijak ma składany i w tej chwili służy Antkowi jako komoda z półką na zabawki.

Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
SkÄ…d: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post nie, 25 lip 2010 - 09:03
Post #3

Moim zdaniem takie ustrojstwo z linka, który umieściłaś jest zupełnie zbędne i niepraktyczne wbrew pozorom. Ja postawiłam na komodę z przewijakiem i wanienkę na stelażu składanym - taki układ sprawdziła się rewelacyjnie icon_smile.gif Komoda przewijak ma składany i w tej chwili służy Antkowi jako komoda z półką na zabawki.

konwalia
nie, 25 lip 2010 - 13:26
ja używam takowej komody... i w sumie jestem zadowolona icon_wink.gif zdarza się, że sama kąpie małą i wtedy po kąpieli kładę ją na rozłożony na łóżku ręcznik, zakładam na górę wanienki przewijak i kładę tam małą. Wszystko pod ręką jest na półkach. Minusem takich regałów jest moim zdaniem zbyt mały odpływ wody z wanienki.. trwa to kilkanaście minut 37.gif ale jak ktoś ma czas i nie może dźwigać... icon_wink.gif bo ja teraz to wyciągam samą wanienkę ze stelaża i po porostu wylewam wodę. Generalnie nie żałuje, że kupiłam.
konwalia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 544
Dołączył: wto, 13 paź 09 - 10:41
SkÄ…d: Falubazowo :)
Nr użytkownika: 29,547




post nie, 25 lip 2010 - 13:26
Post #4

ja używam takowej komody... i w sumie jestem zadowolona icon_wink.gif zdarza się, że sama kąpie małą i wtedy po kąpieli kładę ją na rozłożony na łóżku ręcznik, zakładam na górę wanienki przewijak i kładę tam małą. Wszystko pod ręką jest na półkach. Minusem takich regałów jest moim zdaniem zbyt mały odpływ wody z wanienki.. trwa to kilkanaście minut 37.gif ale jak ktoś ma czas i nie może dźwigać... icon_wink.gif bo ja teraz to wyciągam samą wanienkę ze stelaża i po porostu wylewam wodę. Generalnie nie żałuje, że kupiłam.

--------------------
Ika
nie, 25 lip 2010 - 13:55
CYTAT(Mafia @ Sat, 24 Jul 2010 - 19:19) *
Dla mnie to całkowicie zbędny gadżet. Minusem jest to, że wyciągasz dziecko z wanienki, masz zajęte ręce, a by malucha położyć na przewijaku, jakoś musisz położyć go na wanience. Czyli potrzebna jest osoba, który położy górną część, na nią ręcznik np. Natomiast fajnie jest, gdy można wydzielić jaką półkę czy szafkę na akcesoria potrzebne przy ablucjach niemowlęcia, by nie nosić wszystkiego każdego dnia.
Osobiście kąpałam ustawiając wanienkę na desce do prasowania, na wannie miałam przewijak położony (zablokowany o kran), a obok plastikową szafkę na niezbędne akcesoria. Szafka teraz w garażu, a ja nie mam zbędnego grata.


W przypadku linkowanej komody faktycznie tak jest, natomiast ja mam komodę z wysuwanym stelażem, ramą pod wanienkę. Czyli złożona wygląda tak, jak ta z linku (przewijak na wanience), ale po rozłożeniu do kąpieli wanienka i przewijak są do siebie prostopadle. Wtedy jest to wygodne, bo bez problemu wyjmując dziecko z wanienki, kładzie się je na przewijaku. Nie wiem, czy jasno to opisałam icon_wink.gif w razie czego mogę zrobić zdjęcie.
Lenkę kąpiemy we dwójkę z Kocurem, więc komoda nie jest może aż tak niezbędna, ale pamiętam, że kiedy Oskar był malutki, było to dla mnie ogromnym udogodnieniem.
Odpływ wody też był zbawienny - dla mojego kręgosłupa. U mnie wypuszczanie wody trwa kilka minut - Konwalia, widocznie średnice odpływów są różne.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 25 lip 2010 - 13:55
Post #5

CYTAT(Mafia @ Sat, 24 Jul 2010 - 19:19) *
Dla mnie to całkowicie zbędny gadżet. Minusem jest to, że wyciągasz dziecko z wanienki, masz zajęte ręce, a by malucha położyć na przewijaku, jakoś musisz położyć go na wanience. Czyli potrzebna jest osoba, który położy górną część, na nią ręcznik np. Natomiast fajnie jest, gdy można wydzielić jaką półkę czy szafkę na akcesoria potrzebne przy ablucjach niemowlęcia, by nie nosić wszystkiego każdego dnia.
Osobiście kąpałam ustawiając wanienkę na desce do prasowania, na wannie miałam przewijak położony (zablokowany o kran), a obok plastikową szafkę na niezbędne akcesoria. Szafka teraz w garażu, a ja nie mam zbędnego grata.


W przypadku linkowanej komody faktycznie tak jest, natomiast ja mam komodę z wysuwanym stelażem, ramą pod wanienkę. Czyli złożona wygląda tak, jak ta z linku (przewijak na wanience), ale po rozłożeniu do kąpieli wanienka i przewijak są do siebie prostopadle. Wtedy jest to wygodne, bo bez problemu wyjmując dziecko z wanienki, kładzie się je na przewijaku. Nie wiem, czy jasno to opisałam icon_wink.gif w razie czego mogę zrobić zdjęcie.
Lenkę kąpiemy we dwójkę z Kocurem, więc komoda nie jest może aż tak niezbędna, ale pamiętam, że kiedy Oskar był malutki, było to dla mnie ogromnym udogodnieniem.
Odpływ wody też był zbawienny - dla mojego kręgosłupa. U mnie wypuszczanie wody trwa kilka minut - Konwalia, widocznie średnice odpływów są różne.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
konwalia
nie, 25 lip 2010 - 18:40
Ja mam dokładnie taką wanienkę firmy Mamas and Papas:


a przy opuszczonym przewijaku wyglÄ…da to tak jak w tej:


Na upartego trzymając w jednej ręce maleństwo można drugą w sekundę założyć przewijak na górę.

Ika ty masz może coś w tym stylu?

konwalia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 544
Dołączył: wto, 13 paź 09 - 10:41
SkÄ…d: Falubazowo :)
Nr użytkownika: 29,547




post nie, 25 lip 2010 - 18:40
Post #6

Ja mam dokładnie taką wanienkę firmy Mamas and Papas:


a przy opuszczonym przewijaku wyglÄ…da to tak jak w tej:


Na upartego trzymając w jednej ręce maleństwo można drugą w sekundę założyć przewijak na górę.

Ika ty masz może coś w tym stylu?



--------------------
Ika
nie, 25 lip 2010 - 19:03
Konwalia, ta którą wkleiłaś ma wysuwany stelaż na kółkach równolegle, ja mam taką, która jest wysuwana pod kątem 90 stopni... Kurczę, zrobię wam zdjęcie przy dzisiejszej kąpieli Kropki icon_smile.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 25 lip 2010 - 19:03
Post #7

Konwalia, ta którą wkleiłaś ma wysuwany stelaż na kółkach równolegle, ja mam taką, która jest wysuwana pod kątem 90 stopni... Kurczę, zrobię wam zdjęcie przy dzisiejszej kąpieli Kropki icon_smile.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Ika
nie, 25 lip 2010 - 19:59
Kiepskie fotki, bo mamy małą łazienkę:





Kocur stoi po niewłaściwej stronie icon_smile.gif bo po właściwej stałam ja.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 25 lip 2010 - 19:59
Post #8

Kiepskie fotki, bo mamy małą łazienkę:





Kocur stoi po niewłaściwej stronie icon_smile.gif bo po właściwej stałam ja.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
fifafo
nie, 25 lip 2010 - 21:23
Ika a jakiej ty masz firmy ?
Bo Twoja rewalka- super mi się podoba ja pewnie czasem tez będę Klarę kapała sama, bo mój N często wraca późno icon_sad.gif no i to że odpływ jest tez bez problemu dla mnie targanie się z dużą/ normalną wanienką było problemem icon_smile.gif
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post nie, 25 lip 2010 - 21:23
Post #9

Ika a jakiej ty masz firmy ?
Bo Twoja rewalka- super mi się podoba ja pewnie czasem tez będę Klarę kapała sama, bo mój N często wraca późno icon_sad.gif no i to że odpływ jest tez bez problemu dla mnie targanie się z dużą/ normalną wanienką było problemem icon_smile.gif

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
blaire
nie, 25 lip 2010 - 21:30
Ika, komoda wygląda super, ale u nas nie będzie gdzie postawić... Szkoda...
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post nie, 25 lip 2010 - 21:30
Post #10

Ika, komoda wygląda super, ale u nas nie będzie gdzie postawić... Szkoda...

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
użytkownik usunięty

Go??







post nie, 25 lip 2010 - 21:40
Post #11

[post usunięty]
Ika
nie, 25 lip 2010 - 22:11
CYTAT(zuzulka @ Sun, 25 Jul 2010 - 20:23) *
Ika a jakiej ty masz firmy ?
Bo Twoja rewalka- super mi się podoba ja pewnie czasem tez będę Klarę kapała sama, bo mój N często wraca późno icon_sad.gif no i to że odpływ jest tez bez problemu dla mnie targanie się z dużą/ normalną wanienką było problemem icon_smile.gif


Ja mam Primi Sogni. Wprawdzie kupowałam 9 lat temu (bo mam ją jeszcze po Oskarze), ale i teraz są. Nasza już ma wymieniony przewijak - dlatego jest w innym kolorze, niż półka pod komodą. No i półki oryginalnie były dwie, jedną zlikwidowaliśmy, bo nam się kuweta nie mieściła icon_wink.gif
Wanienka ma jeszcze doczepiany taki podręczny pojemnik, w którym można trzymać mydełko, gąbkę czy co tam potrzeba przy kąpieli.
Nie była tania, ale naprawdę warto. Dlatego trzymałam ją tyle lat icon_wink.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 25 lip 2010 - 22:11
Post #12

CYTAT(zuzulka @ Sun, 25 Jul 2010 - 20:23) *
Ika a jakiej ty masz firmy ?
Bo Twoja rewalka- super mi się podoba ja pewnie czasem tez będę Klarę kapała sama, bo mój N często wraca późno icon_sad.gif no i to że odpływ jest tez bez problemu dla mnie targanie się z dużą/ normalną wanienką było problemem icon_smile.gif


Ja mam Primi Sogni. Wprawdzie kupowałam 9 lat temu (bo mam ją jeszcze po Oskarze), ale i teraz są. Nasza już ma wymieniony przewijak - dlatego jest w innym kolorze, niż półka pod komodą. No i półki oryginalnie były dwie, jedną zlikwidowaliśmy, bo nam się kuweta nie mieściła icon_wink.gif
Wanienka ma jeszcze doczepiany taki podręczny pojemnik, w którym można trzymać mydełko, gąbkę czy co tam potrzeba przy kąpieli.
Nie była tania, ale naprawdę warto. Dlatego trzymałam ją tyle lat icon_wink.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Ika
nie, 25 lip 2010 - 22:12
https://www.calineczka.pl/sklep/komoda-kapi...or-p-10771.html
Czyli to jest model Open Pratic, nawet nie wiedziałam icon_smile.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 25 lip 2010 - 22:12
Post #13

https://www.calineczka.pl/sklep/komoda-kapi...or-p-10771.html
Czyli to jest model Open Pratic, nawet nie wiedziałam icon_smile.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
fifafo
pon, 26 lip 2010 - 08:24
no właśnie okazało sie ze będziemy mieć wanienkę z tym otworem do spuszczania, może mój N zrobi stelaż a półki jak zrobić? ze sklejki ? - macie jakiś pomysły?
dziękuje za wszelkie uwagi każda biorę pod uwagę icon_smile.gif
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post pon, 26 lip 2010 - 08:24
Post #14

no właśnie okazało sie ze będziemy mieć wanienkę z tym otworem do spuszczania, może mój N zrobi stelaż a półki jak zrobić? ze sklejki ? - macie jakiś pomysły?
dziękuje za wszelkie uwagi każda biorę pod uwagę icon_smile.gif

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
chaton_ania
wto, 31 sie 2010 - 11:47
Dla mnie zbedny grat. Ale ja mam mala lazienke. Jak ktos ma miejsce i checi to czemu nie.
Ja sobie poradzilam bez i nastepnym razem takze dam rade bez icon_smile.gif
chaton_ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,173
Dołączył: sob, 29 wrz 07 - 13:58
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 16,363

GG:


post wto, 31 sie 2010 - 11:47
Post #15

Dla mnie zbedny grat. Ale ja mam mala lazienke. Jak ktos ma miejsce i checi to czemu nie.
Ja sobie poradzilam bez i nastepnym razem takze dam rade bez icon_smile.gif

--------------------


(*) 10tc.

Ika
wto, 31 sie 2010 - 11:53
No mnie się akurat sprawdziła w małej łazience icon_biggrin.gif Im mniejsza, tym bardziej powinna być zorganizowana, a komoda to znacznie uprościła.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post wto, 31 sie 2010 - 11:53
Post #16

No mnie się akurat sprawdziła w małej łazience icon_biggrin.gif Im mniejsza, tym bardziej powinna być zorganizowana, a komoda to znacznie uprościła.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
katiek
wto, 31 sie 2010 - 21:58
Ja mam wanienkę stawianą na wannie, a dokładniej miałam bo już poszła do następnego dziecka. Tanie to rozwiązanie-wanienka kosztowała ok. 35 zł, można, przy odrobinie pomysłowości powiesić ją na ścianie i nie zagraca wtedy łazienki, ma odpływ wody-spływa w minutę do wanny. A po kąpieli kładliśmy młodego na przewijak umieszczony na pralce w łazience. Całość kosztowała ok. 80 zł, mieściła się w "olbrzymiej" łazience o powierzchni jakiś 3-4 m. Polecam przy ograniczonym budżecie i miejscu.
Komoda Iki jest fajna, ale w mojej łazience po prostu nie dałabym rady jej umieścić.
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post wto, 31 sie 2010 - 21:58
Post #17

Ja mam wanienkę stawianą na wannie, a dokładniej miałam bo już poszła do następnego dziecka. Tanie to rozwiązanie-wanienka kosztowała ok. 35 zł, można, przy odrobinie pomysłowości powiesić ją na ścianie i nie zagraca wtedy łazienki, ma odpływ wody-spływa w minutę do wanny. A po kąpieli kładliśmy młodego na przewijak umieszczony na pralce w łazience. Całość kosztowała ok. 80 zł, mieściła się w "olbrzymiej" łazience o powierzchni jakiś 3-4 m. Polecam przy ograniczonym budżecie i miejscu.
Komoda Iki jest fajna, ale w mojej łazience po prostu nie dałabym rady jej umieścić.
> komoda kÄ…pielowa?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 26 kwi 2024 - 13:33
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama