Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
33 Stron V  « poprzednia 29 30 31 32 33 następna  

Smacznie i zdrowo :)

, MMowo i jeszcze inaczej
> , MMowo i jeszcze inaczej
MarikaD
nie, 30 cze 2013 - 11:22
Zrobiłam te ciastka orzechowe. Przepyszna rzecz
MarikaD


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: nie, 07 kwi 13 - 20:21
Nr użytkownika: 41,981




post nie, 30 cze 2013 - 11:22
Post #601

Zrobiłam te ciastka orzechowe. Przepyszna rzecz
M.Nieb
pon, 01 lip 2013 - 17:24
CYTAT(Bogusia123456 @ Thu, 07 Mar 2013 - 14:26) *
ps
inny przepis na gofry
3 miarki maki migdalowej
1/2 lyzeczki soli
1/2lyzeczki sody
1 1/2 lyzeczki cynamonu
1 lyzeczki galki
4 jaja
1 1/2 lyzki miodu ( doslodzic czyms innym ew pominac- miodu do srodka osobiscie bym nie dala po wysokie temp bardzo zle mu robia
1/2 miarki jogurtu
1 banan rozgnieciony widelcem

wymieszac suche skladniki. Polaczyc z mokrymi i wymieszac do polaczenia
Dalej juz jak to gorfy
zrodlo
Mam jeszcze inne ( wyprobowane) z dodatkiem maki kokosowej, siemienia lnianego, proteiny serwatkowej itp, ale to nie wiem czy chcesz ze wzgl na te dodatki


Bardzo fajny przepis, gofry wychodzą palce lizać
M.Nieb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9
Dołączył: pon, 01 lip 13 - 16:57
Nr użytkownika: 42,434




post pon, 01 lip 2013 - 17:24
Post #602

CYTAT(Bogusia123456 @ Thu, 07 Mar 2013 - 14:26) *
ps
inny przepis na gofry
3 miarki maki migdalowej
1/2 lyzeczki soli
1/2lyzeczki sody
1 1/2 lyzeczki cynamonu
1 lyzeczki galki
4 jaja
1 1/2 lyzki miodu ( doslodzic czyms innym ew pominac- miodu do srodka osobiscie bym nie dala po wysokie temp bardzo zle mu robia
1/2 miarki jogurtu
1 banan rozgnieciony widelcem

wymieszac suche skladniki. Polaczyc z mokrymi i wymieszac do polaczenia
Dalej juz jak to gorfy
zrodlo
Mam jeszcze inne ( wyprobowane) z dodatkiem maki kokosowej, siemienia lnianego, proteiny serwatkowej itp, ale to nie wiem czy chcesz ze wzgl na te dodatki


Bardzo fajny przepis, gofry wychodzą palce lizać
Paula.
nie, 08 wrz 2013 - 02:01
Temat wyraźnie podupadł odkąd Bogusia nie zagląda na forum, na czym cierpi moja kuchnia. Zaglądam na blog Bogusi, ale tęskni mi się za czasami, gdy tu co dzień można było przeczytać jakiś nowy inspirujący przepis.
Dzisiaj piekłam brownie wg przepisu Bogusi i potrzebowałam doperecyzować kwestię miarki i zagadnęłam o to Bogusię na fb. Podczas rozmowy pojawił się pomysł utworzenia grupy dyskusyjnej na fb na temat zdrowego odżywania.
Potrzebujemy tylko jakieś fajnej nazwy, także dziewczyny myśleć icon_smile.gif
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post nie, 08 wrz 2013 - 02:01
Post #603

Temat wyraźnie podupadł odkąd Bogusia nie zagląda na forum, na czym cierpi moja kuchnia. Zaglądam na blog Bogusi, ale tęskni mi się za czasami, gdy tu co dzień można było przeczytać jakiś nowy inspirujący przepis.
Dzisiaj piekłam brownie wg przepisu Bogusi i potrzebowałam doperecyzować kwestię miarki i zagadnęłam o to Bogusię na fb. Podczas rozmowy pojawił się pomysł utworzenia grupy dyskusyjnej na fb na temat zdrowego odżywania.
Potrzebujemy tylko jakieś fajnej nazwy, także dziewczyny myśleć icon_smile.gif

--------------------
Paula
Studentka.
czw, 10 paź 2013 - 19:21
Witam, Jestem studentkom Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Piszę pracę na temat "Ocena dostępności i jakości gotowych produktów żywnościowych dla niemowląt" w związku z tym mam prośbę o pomoc poprzez wypełnienie ankiety potrzebnej mi do pracy. Ankieta jest anonimowa i nie zajmie Paniom więcej niż 5 min. Oto link do ankiety https://www.interankiety.pl/interankieta/b6...a4178a6157c.xml
Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas icon_smile.gif
Studentka.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: czw, 10 paź 13 - 19:19
Nr użytkownika: 43,005




post czw, 10 paź 2013 - 19:21
Post #604

Witam, Jestem studentkom Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Piszę pracę na temat "Ocena dostępności i jakości gotowych produktów żywnościowych dla niemowląt" w związku z tym mam prośbę o pomoc poprzez wypełnienie ankiety potrzebnej mi do pracy. Ankieta jest anonimowa i nie zajmie Paniom więcej niż 5 min. Oto link do ankiety https://www.interankiety.pl/interankieta/b6...a4178a6157c.xml
Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas icon_smile.gif
joanna.nauczka
śro, 06 lis 2013 - 16:31
Zdrowym i kolorowym pomysłem na śniadanie dla dziecka jest piaskownica z białego sera, przyprawiona babkami z gęstego miodu i kolorowymi owocami (np.: jagodami lub malinami) a do tego chlebek pełnoziarnisty. Ten i wiele innych przepisów można znaleźć na stronie [edit: moderacja]
joanna.nauczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 06 lis 13 - 16:26
Nr użytkownika: 43,128




post śro, 06 lis 2013 - 16:31
Post #605

Zdrowym i kolorowym pomysłem na śniadanie dla dziecka jest piaskownica z białego sera, przyprawiona babkami z gęstego miodu i kolorowymi owocami (np.: jagodami lub malinami) a do tego chlebek pełnoziarnisty. Ten i wiele innych przepisów można znaleźć na stronie [edit: moderacja]
artemizja
sob, 21 lis 2015 - 16:44
A może fasolka po bretońsku w wersji wegetariańskiej z dynią?

Składniki:
- 1 szklanka fasoli białej namoczonej przez noc
- 1 cukinia (u mnie 250 g)
- kawałek dyni (u mnie po obraniu 250 g)
- 1 papryka
- marchew (u mnie 3 małe – razem 70 g)
- 1 średnia cebula
- 1 łyżka oleju kokosowego
- 2 ząbki czosnku
- 0,5 pęczka natki pietruszki
- 1 szklanka przecieru pomidorowego
- przyprawy: 1,5 łyżeczki słodkiej papryki, 0,5 łyżeczki ostrej papryki, 1 łyżeczka bazylii, 1 łyżeczka oregano, 0,5 łyżeczki mielonego kminku, sól i pieprz

Przygotowanie:
Odcedziłam fasolę, przełożyłam do garnka, zalałam świeżą wodą z odrobiną soli i gotowałam do miękkości. Cebulę pokroiłam w kostkę i podsmażyłam na oleju kokosowym. Dodałam starty czosnek. Marchew, paprykę i cukinię pokroiłam w słupki, dynię w większą kostkę. Do cebuli i czosnku dodałam po kolei marchew, paprykę, cukinię i na końcu dynię, która najszybciej robi się miękka. Smażyłam razem 3 minuty i dolałam przecier pomidorowy. Przykryłam pokrywką i dusiłam razem około 5 minut. Jeśli danie będzie za gęste można dolać trochę wody. Pod koniec duszenia dodałam posiekaną natkę pietruszki (1/3 zostawiłam do posypania dania na talerzu) i przyprawy.

Do tej potrawy warto podać chleb i nim zagryzać.

https://kuchanna.blogspot.com/2015/11/fasola-z-warzywami.html
artemizja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,203
Dołączył: czw, 23 lis 06 - 11:56
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 8,639

GG:


post sob, 21 lis 2015 - 16:44
Post #606

A może fasolka po bretońsku w wersji wegetariańskiej z dynią?

Składniki:
- 1 szklanka fasoli białej namoczonej przez noc
- 1 cukinia (u mnie 250 g)
- kawałek dyni (u mnie po obraniu 250 g)
- 1 papryka
- marchew (u mnie 3 małe – razem 70 g)
- 1 średnia cebula
- 1 łyżka oleju kokosowego
- 2 ząbki czosnku
- 0,5 pęczka natki pietruszki
- 1 szklanka przecieru pomidorowego
- przyprawy: 1,5 łyżeczki słodkiej papryki, 0,5 łyżeczki ostrej papryki, 1 łyżeczka bazylii, 1 łyżeczka oregano, 0,5 łyżeczki mielonego kminku, sól i pieprz

Przygotowanie:
Odcedziłam fasolę, przełożyłam do garnka, zalałam świeżą wodą z odrobiną soli i gotowałam do miękkości. Cebulę pokroiłam w kostkę i podsmażyłam na oleju kokosowym. Dodałam starty czosnek. Marchew, paprykę i cukinię pokroiłam w słupki, dynię w większą kostkę. Do cebuli i czosnku dodałam po kolei marchew, paprykę, cukinię i na końcu dynię, która najszybciej robi się miękka. Smażyłam razem 3 minuty i dolałam przecier pomidorowy. Przykryłam pokrywką i dusiłam razem około 5 minut. Jeśli danie będzie za gęste można dolać trochę wody. Pod koniec duszenia dodałam posiekaną natkę pietruszki (1/3 zostawiłam do posypania dania na talerzu) i przyprawy.

Do tej potrawy warto podać chleb i nim zagryzać.

https://kuchanna.blogspot.com/2015/11/fasola-z-warzywami.html

--------------------
kuchanna.blogspot.com

Szymek 02.10.2007

Marcin 08.07.2009
lirena
śro, 09 mar 2016 - 22:04
u nas dziś na smacznie i słodko icon_smile.gif Na II śniadanie zrobiłam tartę.
- opakowanie ciastek hitów,
- 1/2 kostki mała
- puszka masy orzechowa z kawałkami owoców helio
- śmietana 30%
- borówki, banany lub inne owoce do przystrojenia.

Spód na tartę zrobiłam z ciastek hitów i rozpuszczonego masłą, wszytko zblenderowałam i uformowałam, na spód poszła masa orzechowa, bita śmietana i owoce icon_smile.gif
lirena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 36
Dołączył: wto, 15 kwi 14 - 00:46
Nr użytkownika: 43,878




post śro, 09 mar 2016 - 22:04
Post #607

u nas dziś na smacznie i słodko icon_smile.gif Na II śniadanie zrobiłam tartę.
- opakowanie ciastek hitów,
- 1/2 kostki mała
- puszka masy orzechowa z kawałkami owoców helio
- śmietana 30%
- borówki, banany lub inne owoce do przystrojenia.

Spód na tartę zrobiłam z ciastek hitów i rozpuszczonego masłą, wszytko zblenderowałam i uformowałam, na spód poszła masa orzechowa, bita śmietana i owoce icon_smile.gif
julia92
czw, 10 mar 2016 - 09:42
Witam, wczoraj wykonywałam gofry według przepisu, który tu znalazłam, i jestem zachwycona, pyyyycha!!
julia92


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25
Dołączył: wto, 01 mar 16 - 12:29
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 47,212




post czw, 10 mar 2016 - 09:42
Post #608

Witam, wczoraj wykonywałam gofry według przepisu, który tu znalazłam, i jestem zachwycona, pyyyycha!!
Weronika26666
wto, 26 kwi 2016 - 15:07
Hejka

Ja też mam taki problem, ze jestem w ciązy i boje sie, że przytyję icon_sad.gif

Szukałam duzo w necie i po forach i znalazłam chyba najlepszą diete:
https://intopassion.pl/zdrowa-dieta-w-ciazy-i-nie-tylko/

Udzialm sie w wielu wątkach i liczę, ze ktos mi pomoze i potwierdzi, ze ta dieta jest dobra icon_smile.gif


Wercia icon_smile.gif
Weronika26666


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18
Dołączył: wto, 26 kwi 16 - 14:14
Skąd: Katowice
Nr użytkownika: 47,468




post wto, 26 kwi 2016 - 15:07
Post #609

Hejka

Ja też mam taki problem, ze jestem w ciązy i boje sie, że przytyję icon_sad.gif

Szukałam duzo w necie i po forach i znalazłam chyba najlepszą diete:
https://intopassion.pl/zdrowa-dieta-w-ciazy-i-nie-tylko/

Udzialm sie w wielu wątkach i liczę, ze ktos mi pomoze i potwierdzi, ze ta dieta jest dobra icon_smile.gif


Wercia icon_smile.gif
JasiowaMama
wto, 21 cze 2016 - 15:45
W ciąży miałam ogromny apetyt na zupy. Obojętnie czy kwaśna czy słodka czy słona. Miała być zupa icon_wink.gif
Jako, że samej nie chciało mi się gotować, a bałam się kupować jakichś wynalazków w proszku. Na knajpiane szkoda było kasy. Także często i gęsto mąż mnie zaopatrywał w płynne zupy w saszetkach. Oczywiście sprawdzone pod kątem chemii i tak dalej. Pod względem kaloryczności zresztą też. Nie przytyłam w ciąży szczególnie mocno, a zupki wcinam do dzisiaj ;P
JasiowaMama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 21 cze 16 - 15:30
Nr użytkownika: 47,753




post wto, 21 cze 2016 - 15:45
Post #610

W ciąży miałam ogromny apetyt na zupy. Obojętnie czy kwaśna czy słodka czy słona. Miała być zupa icon_wink.gif
Jako, że samej nie chciało mi się gotować, a bałam się kupować jakichś wynalazków w proszku. Na knajpiane szkoda było kasy. Także często i gęsto mąż mnie zaopatrywał w płynne zupy w saszetkach. Oczywiście sprawdzone pod kątem chemii i tak dalej. Pod względem kaloryczności zresztą też. Nie przytyłam w ciąży szczególnie mocno, a zupki wcinam do dzisiaj ;P
rowan_berry
śro, 31 sie 2016 - 18:02
A są jakieś zupy niepłynne? 04.gif
Co do zdrowego jedzenia to my ostatnio się rozsmakowaliśmy w kozich serach. Kupujemy głównie Chavroux, jest smaczny, delikatny, nie ma takiego specyficznego posmaku jak niektóre kozie produkty. Można go jeść po prostu na kanapkach albo wykorzystywać do potraw.
rowan_berry


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 432
Dołączył: śro, 09 sty 08 - 17:01
Skąd: obywatelka świata
Nr użytkownika: 17,535




post śro, 31 sie 2016 - 18:02
Post #611

A są jakieś zupy niepłynne? 04.gif
Co do zdrowego jedzenia to my ostatnio się rozsmakowaliśmy w kozich serach. Kupujemy głównie Chavroux, jest smaczny, delikatny, nie ma takiego specyficznego posmaku jak niektóre kozie produkty. Można go jeść po prostu na kanapkach albo wykorzystywać do potraw.

--------------------




Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 21 gru 2016 - 08:39
Post #612

Dziewczynki polecam poczytać sobie o sposobach oczyszczania ciała:
https://oczyszczanieciala.net.pl/

Na stronie jest kilka diet. Jest to na pewno bardzo zdrowe oraz przyniesie bardzo dobre efekty. O wiele lepsze niż jakiekolwiek głodówki z sieci.

Sama jakiś czas temu przestawiłam sie na takie zdrowe odżywianie się i czuję się o wiele, wiele lepiej
megajza
czw, 16 mar 2017 - 20:22
Mi się ostatnio tak nie chce gotować...to przez te pogody, deszcze nic się nie chce... zamówiłam dziś pizzę z Party Pizza, z dowozem do domu, szybko przyjechała, cieplutka, pachnąca, pyszna, obiad jak znalazł icon_wink.gif
megajza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 23
Dołączył: śro, 15 lut 17 - 17:54
Nr użytkownika: 48,866




post czw, 16 mar 2017 - 20:22
Post #613

Mi się ostatnio tak nie chce gotować...to przez te pogody, deszcze nic się nie chce... zamówiłam dziś pizzę z Party Pizza, z dowozem do domu, szybko przyjechała, cieplutka, pachnąca, pyszna, obiad jak znalazł icon_wink.gif
muppet
czw, 08 cze 2017 - 11:38
A to ja właśnie teraz lubię gotować. To wszystko dlatego, że jest tyle sezonowych warzyw i owoców.
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post czw, 08 cze 2017 - 11:38
Post #614

A to ja właśnie teraz lubię gotować. To wszystko dlatego, że jest tyle sezonowych warzyw i owoców.
muppet
pon, 31 lip 2017 - 13:47
Ja lubię musli na śniadanie. Tylko sama przygotowuję granolę, jest dzięki temu zdrowsza.
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post pon, 31 lip 2017 - 13:47
Post #615

Ja lubię musli na śniadanie. Tylko sama przygotowuję granolę, jest dzięki temu zdrowsza.
muppet
pon, 18 wrz 2017 - 13:02
Też sama przygotowuję sobie musli. Jest lepsze niż to sklepowe.
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post pon, 18 wrz 2017 - 13:02
Post #616

Też sama przygotowuję sobie musli. Jest lepsze niż to sklepowe.
Brigit
pon, 25 wrz 2017 - 15:47
Dla wybrzydzających maluchów najlepiej jest robić urozmaicone śniadania, żeby się nie nudziły. Dobrze sprawdzają się kolorowe kanapki np. z papryką, ogórkiem, czasem może być też coś na słodko. Niedawno ugotowała pyszną zupę migdałową wg przepisu z książki kucharskiej Lidla. Ciekawe pomysły można znaleźć też tutaj https://abcporady.pl/co-na-sniadanie-dla-dz...alucha-i-ucznia, warto trochę poczytać na temat śniadań, w końcu to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.
Brigit


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 241
Dołączył: pon, 25 wrz 17 - 15:26
Nr użytkownika: 50,527




post pon, 25 wrz 2017 - 15:47
Post #617

Dla wybrzydzających maluchów najlepiej jest robić urozmaicone śniadania, żeby się nie nudziły. Dobrze sprawdzają się kolorowe kanapki np. z papryką, ogórkiem, czasem może być też coś na słodko. Niedawno ugotowała pyszną zupę migdałową wg przepisu z książki kucharskiej Lidla. Ciekawe pomysły można znaleźć też tutaj https://abcporady.pl/co-na-sniadanie-dla-dz...alucha-i-ucznia, warto trochę poczytać na temat śniadań, w końcu to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.
Mała_Stokrotka
pią, 06 paź 2017 - 10:28
A według mnie, najlepszy pomysł na obiad dla całej rodziny to pełnowartościowe tortille, całkowicie przygotowane od podstaw (ŁĄCZNIE Z PLACKAMI)!
Wiemy co w nich jest, nie musimy się obawiać, że w gotowych plackach jest połowa tablicy Mendelejewa. icon_smile.gif
Dzieci mojej siostry uwielbiają tortillę z kurczakiem i warzywami. Przyjeżdżają do mnie tylko po to, żeby móc ją zjeść. icon_biggrin.gif
Przygotowuję według przepisu:
https://www.przepis-y.pl/przepis/tortilla-z...iem-i-warzywami

To najlepsza wersja, jednak zawsze można nieco zmienić składniki znajdujące się w środku. icon_smile.gif

Robicie, lubicie? Macie jakieś swoje przepisy? icon_smile.gif
Mała_Stokrotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 44
Dołączył: czw, 05 paź 17 - 12:12
Nr użytkownika: 50,610




post pią, 06 paź 2017 - 10:28
Post #618

A według mnie, najlepszy pomysł na obiad dla całej rodziny to pełnowartościowe tortille, całkowicie przygotowane od podstaw (ŁĄCZNIE Z PLACKAMI)!
Wiemy co w nich jest, nie musimy się obawiać, że w gotowych plackach jest połowa tablicy Mendelejewa. icon_smile.gif
Dzieci mojej siostry uwielbiają tortillę z kurczakiem i warzywami. Przyjeżdżają do mnie tylko po to, żeby móc ją zjeść. icon_biggrin.gif
Przygotowuję według przepisu:
https://www.przepis-y.pl/przepis/tortilla-z...iem-i-warzywami

To najlepsza wersja, jednak zawsze można nieco zmienić składniki znajdujące się w środku. icon_smile.gif

Robicie, lubicie? Macie jakieś swoje przepisy? icon_smile.gif


--------------------
Prowadzę bloga Ksiażkowa Mama i portal https://www.urodamoda.pl oraz forum https://dyskusyjneforum.pl/


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pią, 06 paź 2017 - 19:54
Post #619

Oj jakie fajne macie pomysły na obiad icon_smile.gif Chętnie z nich skorzystam, ja natomiast często robię lekkie rzeczy i wykorzystuje do tego oliwę. A ostatnio trafiłam normalnie na hit - najlepszą oliwę z oliwek na stronie https://www.oliwa-z-oliwek.com.pl , która jest nie tylko naturalna i zdrowa, ale nawet zdobyła złoty medal w 2003 roku.
Mała_Stokrotka
wto, 10 paź 2017 - 14:46
Ja używam oliwy z oliwek z Biedronki i nie sądzę, żeby była jakaś super zła. icon_smile.gif
Mała_Stokrotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 44
Dołączył: czw, 05 paź 17 - 12:12
Nr użytkownika: 50,610




post wto, 10 paź 2017 - 14:46
Post #620

Ja używam oliwy z oliwek z Biedronki i nie sądzę, żeby była jakaś super zła. icon_smile.gif

--------------------
Prowadzę bloga Ksiażkowa Mama i portal https://www.urodamoda.pl oraz forum https://dyskusyjneforum.pl/
> Smacznie i zdrowo :), MMowo i jeszcze inaczej
Start new topic
Reply to this topic
33 Stron V  « poprzednia 29 30 31 32 33 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 26 kwi 2024 - 16:32
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama