Advertisement
Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Depresja poporodowa

-
iwonaryki
post Fri, 14 May 2010 - 14:20
Post #21

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 32,900

Witajcie icon_surprised.gif Powiem wam ze ja bardzo ciezką depresję poporodową przeszłam .. otóż pamiętam że zdarzyło się to jak już minął miesiąc od kiedy mój syn był już na świecie i jakoś tak się stało że nie wytrzymałam tego wszystkiego i pękłam 13.gif miałam już dość wiecznych narzekań od strony swoich młodszych sióstr i taty ( moja kochana mamusia już wtedy była w niebe u aniołków gdyż zmarła w 2002 roku a ja swoje dziecko urodziłam w 2004 roku)słuchać jaka ja taka i owaka jestem .. bardzo się wtedy zawiodłam na całej mojej rodzinie 41.gif 41.gif 32.gif gdyż w nikim nie miałam oparcia ... miałam już tego wszystkiego dość cieszyłam się że miałam synka itp. ale nadeszły do mnie czarne myśli byłam w takim stanie że nic mnie nie obchodziło że mam takiego życia dość .. byłam w strasznej rozpaczy .. moja dusza płakała .. krzyczala niestety nikt mnie nie słyszał bo każdy miał zamknięte uszy .. w końcu chciałam z tym wszystkim skończyć .. chciałam popełnić samobójstwo ale nagle przedemną roświetliła się droga pelna nadzieji .. wiary dzięki mojemu przyjacielowi i synkowi do dziś żyję szczególnie zawdzięczam swoje życie mojemu staremu przyjacielowi gdyby nie on to nie wiem co bym zrobiła do końca życia będę mu wdzięczna za to że był wtedy kiedy na prawdę tego potrzebowałam,wsparł mnie i podał rękę i od tego momentu zaczęłam inaczej żyć .. inaczej zaczęłam patrzeć na życie i na to wszystko icon_surprised.gif

--------------------

ღღღ Gdy opadam z braku si? , dajesz Mi skrzyd?a by si? wzbi? ღღღ .
Go to the top of the page PM

Quote Post
edinka
post Wed, 05 Oct 2016 - 21:59
Post #22

Grupa: Zbanowani
Nr użytkownika: 46,491

Problem jest w tym, że bardzo mało pań zgłasza się do psychiatry, czyli lekarza który realnie potrafi pomóc. Tutaj https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ są namiary na świetnych specjalistów. Nie wstydźmy się prosić o pomoc, która może pomóc pozytywne efekty.

Quote Post
megajza
post Tue, 18 Apr 2017 - 21:09
Post #23

Nr użytkownika: 48,866

Myślę, że z depresją poporodową najlepiej jest się udać od razu niezwłocznie do specjalisty, bo może mieć ona bardzo złe skutki! Grunt to dobry psycholog z prawdziwego zdarzenia, we Wrocławiu jest taka poradnia na ul. Legnickiej http://psycholog-ms.pl/poradnia/ icon_smile.gif

Quote Post
arielkasyrenka
post Thu, 20 Apr 2017 - 11:59
Post #24

Nr użytkownika: 47,741

To prawda, psycholog musi znać się na rzeczy.

Quote Post
gilly
post Fri, 08 Sep 2017 - 09:47
Post #25

Nr użytkownika: 48,041

Wbrew pozorom bardzo wiele kobiet choruje na depresję poporodową.I nie należy się tego wstydzić ale poprosić o pomoc specjalistę... Wizyta u psychologa i psychiatry nie jest oznaką słabości ale wręcz odwagi. Po porodzie kobieta przechodzi wiele zaburzen hormonalnych i to wszystko może rzutować na jej nastrój. Dochodzi tutaj jeszcze niewyspanie z powodu opieki nad maluszkiem.
Jeśli nie chcesz brać leków farmakologicznych to poczytaj sobie o działaniu oleju z konopii:
https://www.konopnymarket.pl/Olej-konopny-CBD
Jest polecany w leczeniu depresji.

Quote Post
Grażyna7
post Mon, 08 Jan 2018 - 20:50
Post #26

Nr użytkownika: 49,929

CYTAT(patti25 @ Tue, 05 Aug 2008 - 12:41) *
m a r t u c h a 9 6,
u mnie było podobnie , chyba głównie przez problemy z karmieniem. JEst mi strasznie wstyd i nikomu tego nie mówiłam (nawet mężowi) , że zaraz po urodzeniu do mojego synka nie czułam nic. Łzy lecą mi jak szalone jak to piszę i czuję się z tym okropnie. Pierwszy miesiąc życia synka zamiast najwspanialszego czasu był dla mnie koszmarem. Płakałam dnie i noce, bo mały nie chciał jeść z piersi, nie miałam w nikim wsparcia (prócz męża-ale on całymi dniami był w pracy).
Teraz jest dobrze , kocham krzyśka i uwielbiam z całego serca, ale boję się drugiej ciąży bo nie chcę znowu czegoś podobnego przeżywać.

A jeśli chodzi o depresje, to chyba mam ją od dłuższego czasu, nie związaną z porodem . Myśli o śmierci, ciężkiej chorobie, paniczny strach podczas jazdy samochodem, miliony chorób które po części faktycznie mam.I nie wiem gdzie szukać pomocy, wstydzę się tego.
Zazdroszczę ludziom którzy żyją bez czarnych myśli, którzy maja szczęśliwe rodziny. I brakuje mi osób, które rozumiałyby mnie, które przeszły przez to co ja. Może właśnie takie zamknięte forum by mi choć trochę pomogło.

Widzę, że też jesteś z Warszawy ja przechodziłam przez podobny problem, polecam Ci panią Agnieszkę Salach z psychologgia.

Quote Post
> Depresja poporodowa

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wed, 17 Jan 2018 - 06:22
lista postów tego wątku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe