Advertisement
Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
9 Stron V  « poprzednia 7 8 9  

biochemia urody- kosmetyki naturalne, samodzielnie robione

-
, dla praktyczek i tych, które chcą spróbować
Arwena.
post Sun, 28 Aug 2011 - 12:14
Post #161

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 218

CYTAT(Choco. @ Sat, 27 Aug 2011 - 20:25) *
Olej arganowy eko zastąpił mi krem na noc, sprawdza się w tej roli. Masło shea fajnie działa na skórę chłopców, ponadto ja używam do go skórek przy paznokciach.

Tak trochę OT, ostatnio odkryłam olejek rycynowy, najzwyklejszy prosto z apteki. Skórki przy paznokciach i same dłonie - rewelacja. Na efekty przy samym paznokciu pewnie poczekam, ale świetnie zmiękcza i nawilża.

--------------------
everybody lies
Go to the top of the page PM

Quote Post
pomidorro
post Thu, 08 Sep 2011 - 23:00
Post #162

Nr użytkownika: 14,138

GG:

jestem zachwycona...
całym tym przeliczaniem, mieszaniem icon_smile.gif
Zamówilam pare rzeczy na mazidłach... dostałam fajne próbki a kontakt- super ( odpowiedzi na pytania icon_smile.gif )
mam pytanie do osob. które dorzucaja niacynamid icon_smile.gif
czy moge go zmieszać z mocznikiem w hydrolacie i dodać do balsamu do ciała.. czy mogę ominąc hydrolat w procentowych wyliczeniach i dodać go do lekkiego balsamu?
wiem, że jesli dalabym sam mocznik to balsam jest wazny bez zmian...ale niacynamid nie zmienia tego?
W aptece pani zaproponowala mi, zebym wzięla recepte na maść cholesterelową i tam dodala mocznik ( stopy, przesuszona skóra)
ktoś tak wzbogacał kremy?
po dwóch tygodniach stosowania specyfików mogę powiedzieć, że one robią więcej dobrego niz kremy. Mimo, ze to u*****liwe ( trzymanie w lodowce skladników itp) mam nadzieję, że po paru miesiącach efekty będa super.
WAżne- po woli wprowadzać, obserwować i dokladnie czytać opisy produktów.

W poniedziałek robię tonik z kw. migdałowym. Z braku funduszy nie zamówilam konserwantu więc czeka mnie bełtanie co tydzień.
Bardzo proszę osoby, które stosują ten sposób pielęnacji o kontakt.
Mam mnostwo pytań icon_smile.gif

Arwena
myślisz , ze wzmocni olej rycynowy paznokcie? rozdwajaja mi sie od liceum ( kuuuuupe lat ) i nawet drogie odżywki nie pomagaja icon_sad.gif
pewnie zmywarka by pomogła 29.gif

--------------------

Quote Post
KlaudiaGuza
post Tue, 03 Apr 2012 - 14:00
Post #163

Nr użytkownika: 6,699

GG:

Bardzo mnie ten temat zaintrygował ale ja nie znam się na kosmetykach w ogóle. Żel do mycia na noc i krem nivea to wszytsko czego używam do pielęgnacji twarzy icon_redface.gif Nie wiem po prostu co mogło by być dobre do mojego rodzaju cery. Najlepiej jakby ktoś wybrał za mnie icon_smile.gif Może powinnam poprosić bratówkę- kosmetyczkę żeby zerknęła na tą stronkę i pomogła mi coś wybrać, bo niewątpliwie warto by było spróbować.

--------------------

Z tym kobiety si? ju? rodz? http://www.youtube.com/watch?v=flmWMu2jc0E

Quote Post
pomidorro
post Tue, 03 Apr 2012 - 16:18
Post #164

Nr użytkownika: 14,138

GG:

używam cały czas. Czasami z lenistwa wzbogacam najprostsze kremy kilkoma kroplami olejku z Q10 albo wit. C.
wybieranie- musisz dokładnie poczytać, wiedzieć jaką masz skórę. Teraz zamawiam na mazidłam i proszę o próbki; i niektóre są fajne a inne zupełnie mi nie pasują ( zapach)
Jedyny minus- to faktycznie- trzeba chcieć i zarezerwować półkę w lodówce.
Ja ze swojej strony moge polecic olej z róży i z czarnej maliny. Dla mnie najfajniejszy...ale każdy ma swoich faworytów icon_smile.gif
i teraz już wiem dlaczego trudno jest doradzic: co pasuje mi nie musi pasowac Tobie ...
jedyne co mogę poradzić: to nie szaleć..na początek zamawiać małe ilości..jak najmniej 9 żeby nie stosować wszystkeigo a potem nie wiadomo co nie słuzy Tobie)

--------------------

Quote Post
KlaudiaGuza
post Tue, 03 Apr 2012 - 16:31
Post #165

Nr użytkownika: 6,699

GG:

Trochę poczytałam na tej stronce i muszę się z tym przespać. Pomyśleć i coś na pewno wypróbuję. A te kosmetyki są bezpieczne dla karmiących, no może poza kwasami tak?

Poczytałam i wypytałam bratową-kosmetyczkę o te kosmetyki z BU. Okazało się że jej szefowa zamawia z tej stronki preparaty do zabiegów, także chyba lepszej opinii mi nie mogła wystawić. icon_smile.gif

Ten post edytował KlaudiaGuza Fri, 06 Apr 2012 - 23:09

--------------------

Z tym kobiety si? ju? rodz? http://www.youtube.com/watch?v=flmWMu2jc0E

Quote Post
Potwora
post Sat, 07 Apr 2012 - 10:17
Post #166

Nr użytkownika: 569

Z podobnych stron mamy biochemie urody, zrob sobie krem, mazidla.
Ja uwielbiam olejku mające i hydrolaty ( np. różany ), zamawiam tez olejki, które stosuje do wszystkiego od stop do głów. Cała zimę leczylam cerę serum z kwasem migdalowym, teraz na wiosnę zastąpienie go kwasem hialuronowym, co jeszcze? Piling enzymatyczny, korund wymieszany np. z olejkiem swietnie zluszcza martwy naskorek.

Quote Post
sylwiass
post Fri, 23 Jan 2015 - 10:03
Post #167

Grupa: Zbanowani
Nr użytkownika: 45,164

Za 30 zł kupiłam przez perlanegra.pl najczystsze na rynku kosmetyki naturalne do twarzy od Alteya Organics. Długo szukałam, bo mam, a raczej miałam straszny trądzik. Gdzieś przeczytałam, że pomaga na niego damasceńska róża. Od chemicznych kosmetyków z barwnikami robiły mi się straszne oparzenia. Ciągle czerwona chodziłam. Po powyższym zakupie mam praktycznie matową twarz, krostki schodzą błyskawicznie, mam stałe uczucie odświeżenia. Poza tym proszę zwrócić na niskie ceny w porównaniu do jakości.

Quote Post
agniesa
post Wed, 14 Oct 2015 - 12:47
Post #168

Nr użytkownika: 44,410

Ja też staram się używać kosmetyki bez konserwantów. Zauważyłam, że skóra jest mniej podrażniona. może dlatego, że byłam uczulona na jeden ze składników. Ale na pewno będę je stosować. Dziękuje za wcześniejsze porady.

Quote Post
Marta S
post Tue, 24 Nov 2015 - 15:03
Post #169

Nr użytkownika: 45,870

Ja stałam się samostarczalna od momentu zakupu prasy do tłoczenia olei Yoda. Teraz w większości wykorzystuje olej z kokosa bo jest najbardziej powszechny do wszystkiego, ale także inne oleje z czarnuszki, lnu. Używam je do wcierania w ciało włosy, twarz, używam je jako płyn do demakijażu i oczywiście dodaje do potraw działając od wewnątrz

Quote Post
mitama
post Mon, 04 Sep 2017 - 13:18
Post #170

Nr użytkownika: 44,027

Hildegard Braukmann ma znakomite kosmetyki i u mnie się sprawdziły, ale oczywiście każdy musi to testować na własną rekę. U mnie np. kremy, mydło, szampon, woda toaletowa - sprawdziły się znakomicie. Ale pewnie zależy też od cery, od oczekiwań. Tak czy siak - jakość wykonania kosmetyków powinna mieć kluczowe znaczenie.

Quote Post
p_plan
post Wed, 08 Nov 2017 - 07:03
Post #171

Nr użytkownika: 48,545

Biochemia urody jest spoko. Ale kosmetyki robione tam nie są od zera. Po prostu dostaje się zestawy do zrobienia kosmetyków icon_smile.gif Sama lubię bawić się w robienie kosmetyków od a do z. W sieci jest bardzo wiele przepisów. Wystarczy sobie jedynie skompletować małe domowe laboratorium ( kupić zlewki oraz inne....) Nie jest to wbrew pozorom takie drogie. O ile oczywiśćie kupujecie w sklepach laboratoryjnych.

Polecam to miejsce:
https://sklep.bio-space.pl/ - mają tam takie wyposażenie w dobrych cenach.

Quote Post
Majka3008
post Fri, 12 Jan 2018 - 16:34
Post #172

Nr użytkownika: 49,769

Ja niestety mam jakiegoś pecha w robieniu kosmetyków- zawsze coś sknocę po drodze;/ ale od jakiegoś czasu używam kosmetyków naturalnych z Bioselect i świetnie się sprawdzają. Mam ich balsam do ciała, krem , żel, peeling i jeszcze kilka innych produktów, dbają o moją cerę, wygładzają ją i nawilżają, nadają przyjemnego zapachu i miękkości!

Quote Post
> biochemia urody- kosmetyki naturalne, samodzielnie robione, dla praktyczek i tych, które chcą spróbować

Start new topic Reply to this topic
9 Stron V  « poprzednia 7 8 9
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sat, 20 Jan 2018 - 00:34
lista postów tego wątku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe