Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 następna  

Pięty...

> 
Potwora
czw, 08 lip 2004 - 21:19
Doruś - Scholl ma taką, kiedyś widziałam w Leclerku.
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
Skąd: .......
Nr użytkownika: 569




post czw, 08 lip 2004 - 21:19
Post #21

Doruś - Scholl ma taką, kiedyś widziałam w Leclerku.
Maciejka
czw, 08 lip 2004 - 21:27
Takie tarki widziałm w Rossmanie. Zresztą pewnie w wielu sklepach kosmetyczno-chemicznych można je dostać.
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post czw, 08 lip 2004 - 21:27
Post #22

Takie tarki widziałm w Rossmanie. Zresztą pewnie w wielu sklepach kosmetyczno-chemicznych można je dostać.

--------------------
Maciejka


kasiarybka

Go??







post pią, 09 lip 2004 - 00:18
Post #23

Dorusiu kochana nie idż więcej do tej pani kosmetyczki.
Do pozbycia się zrogowaciałego naskórka używa się specjalnej maszynki, zwanej frezarką, a nie zwykłej maszynki golącej...i już. KROPKA.

Metalową tarkę do pięt zakupisz w każdej aptece, bądż w sklepach Rossmana właśnie, kosztuje ok. 20 zł. ale warta jest swojej ceny.
Zaopatrz się też koniecznie w krem natłuszczająco-nawilżający.
aska_mama_wiki
wto, 13 lip 2004 - 11:12
Z apteki polecam maść o nazwie HASCERAL - pomaga na nadmierne rogowacenie skóry stóp i dłoni. Jest dostępna bez recepty, w ub. roku za dość dużą tubkę zapłaciłam ok. 12 zł.
Pozdrawiam,
Aśka
aska_mama_wiki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 43
Dołączył: śro, 30 kwi 03 - 14:10
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 670




post wto, 13 lip 2004 - 11:12
Post #24

Z apteki polecam maść o nazwie HASCERAL - pomaga na nadmierne rogowacenie skóry stóp i dłoni. Jest dostępna bez recepty, w ub. roku za dość dużą tubkę zapłaciłam ok. 12 zł.
Pozdrawiam,
Aśka
lula
pon, 26 lip 2004 - 02:53
A mi pomaga Lirene - Erisowej z mocznikiem. Stosuje juz tydzien i piety sa po prostu twarde a nie zrogowaciale. Oczywiscie w czasie kapieli uzywam tarki, metalowej, potem osuszam stopy i potem smaruje Lirene.
lula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 205
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 18:46
Nr użytkownika: 1,955




post pon, 26 lip 2004 - 02:53
Post #25

A mi pomaga Lirene - Erisowej z mocznikiem. Stosuje juz tydzien i piety sa po prostu twarde a nie zrogowaciale. Oczywiscie w czasie kapieli uzywam tarki, metalowej, potem osuszam stopy i potem smaruje Lirene.
mama4
pon, 26 lip 2004 - 15:26
Nie wiem, czy mozna kupic to w Polsce. Najblizej, to jak znalazlam jest do kupienia w Czechach, ale bardzo polecam:
https://www.flexitol.com/
mama4


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 730
Dołączył: sob, 24 maj 03 - 03:40
Nr użytkownika: 765




post pon, 26 lip 2004 - 15:26
Post #26

Nie wiem, czy mozna kupic to w Polsce. Najblizej, to jak znalazlam jest do kupienia w Czechach, ale bardzo polecam:
https://www.flexitol.com/
marzena 30
wto, 10 sie 2004 - 11:05
dziewczyny dzieki waszym radom kupiłam tarke do pięt i juz po jedym razie widac efekry,moje piety sa gładkie.
Ta tarka to super rzecz.
marzena 30


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,753
Dołączył: wto, 11 lut 03 - 12:07
Skąd: Jastrzębie
Nr użytkownika: 78

GG:


post wto, 10 sie 2004 - 11:05
Post #27

dziewczyny dzieki waszym radom kupiłam tarke do pięt i juz po jedym razie widac efekry,moje piety sa gładkie.
Ta tarka to super rzecz.

--------------------
user posted image
Coffee
śro, 11 sie 2004 - 23:50
dolaczam sie do problemu pietowego icon_mad.gif
w ciagu roku, jakos- ale w lato, gdy stale na bosaka ...skora jest dosc twarda i brzydka...
stosuje wtedy mydlinki, tareczke, potem tlusty krem i skarpetki na noc...
powiem, ze robie to prawie codziennie -tak potrzebuje
a skora na pietach moze nie gruba...ale szorstka jest ...nienawidze tego uczucia szorstkosci-a winie za to -niestety -tarke do pietek...
co polecicie, aby ten dyskomfort chociaz zalagodzic icon_eek.gif
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
Skąd: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post śro, 11 sie 2004 - 23:50
Post #28

dolaczam sie do problemu pietowego icon_mad.gif
w ciagu roku, jakos- ale w lato, gdy stale na bosaka ...skora jest dosc twarda i brzydka...
stosuje wtedy mydlinki, tareczke, potem tlusty krem i skarpetki na noc...
powiem, ze robie to prawie codziennie -tak potrzebuje
a skora na pietach moze nie gruba...ale szorstka jest ...nienawidze tego uczucia szorstkosci-a winie za to -niestety -tarke do pietek...
co polecicie, aby ten dyskomfort chociaz zalagodzic icon_eek.gif

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
lula
czw, 12 sie 2004 - 00:42
Moja kolezanka moczyla piety w cieplym oleju spozywczym. Sama nie probowalam. Ostatnio uzywam tarki ale tre piety razem z kremem natluszczajacym - tzn krem na piete i tre tarka. Na razie jest dobrze, wieczorem po calodziennym chodzeniu z mala M mam w miare miekkie piety. No ale dla kazdego cos innego. Trzeba probowac do skutku.
lula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 205
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 18:46
Nr użytkownika: 1,955




post czw, 12 sie 2004 - 00:42
Post #29

Moja kolezanka moczyla piety w cieplym oleju spozywczym. Sama nie probowalam. Ostatnio uzywam tarki ale tre piety razem z kremem natluszczajacym - tzn krem na piete i tre tarka. Na razie jest dobrze, wieczorem po calodziennym chodzeniu z mala M mam w miare miekkie piety. No ale dla kazdego cos innego. Trzeba probowac do skutku.
lula
czw, 12 sie 2004 - 00:46
Maxim- moze zmien tarke na pumeks. Tarka rzeczywiscie mocno zdziera, a pumeks bardziej gladzi, wyrownuje. Tarka to juz na zaawansowane zrogowacenia- dlatego ten krem w poscie wyzej.
lula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 205
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 18:46
Nr użytkownika: 1,955




post czw, 12 sie 2004 - 00:46
Post #30

Maxim- moze zmien tarke na pumeks. Tarka rzeczywiscie mocno zdziera, a pumeks bardziej gladzi, wyrownuje. Tarka to juz na zaawansowane zrogowacenia- dlatego ten krem w poscie wyzej.
Maciejka
czw, 12 sie 2004 - 09:13
Ja kupiłam w Rossmanie tarke metalową, która z drugiej strony ma taki tarko-pumeks wygładzający. Tę tarkę się zdejmuje, zeby można było ją dokładnie umyć po wyszorowaniu. Najpierw zdzieram, a potem "glansuję" pięty i są gładkie i ładne. chociaz zabieg faktycznie powtarzać trzeba codziennie...
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post czw, 12 sie 2004 - 09:13
Post #31

Ja kupiłam w Rossmanie tarke metalową, która z drugiej strony ma taki tarko-pumeks wygładzający. Tę tarkę się zdejmuje, zeby można było ją dokładnie umyć po wyszorowaniu. Najpierw zdzieram, a potem "glansuję" pięty i są gładkie i ładne. chociaz zabieg faktycznie powtarzać trzeba codziennie...

--------------------
Maciejka


sammy
sob, 14 sie 2004 - 22:20
W sklepach Rosmana (ale nie tylko) jest takie cudo na żyletki do zdzierania twardej skóry z pięt. Ale uwaga. Nogi muszą być wilgotne, nie mokre i broń Boże nie suche. Te które pierwszy raz będa się tym posługiwały: róbcie to bardzo ostrożnie, bo łatwo się zaciąć i boli jak cholera.

Poza tym polecam zwykłą maść witaminową: umyć nogi, posmarować grubą warstwą, zawinąć bandażem i ubrac skarpetki.

Kiedyś Scholl miał krem do pięt z tłuszczem z jelenia tudzież jakiegoś innego zwierzęcia. Po dwóch razach smarowania wszystkie pęknięcia znikały.
Znalazłam, krem się nazywa: Hirschtalg - krem z łoju jelenia ochronno-pielęgnacyjny i kosztuje około 13 złotych

Avon ma (miał?) takie cudo do pięt: z jednej strony jest pumeks, a z drugiej takie cudo, czarne co to wygładza. Boska rzecz.

I Scholl iAvon mają zresztą całą linię pielęgnacyjną do stóp. Polecam, bo drogie nie są, a ich używanie daje świetne efekty.

pozdrawiam
sammy
sammy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,801
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 22:45
Nr użytkownika: 129




post sob, 14 sie 2004 - 22:20
Post #32

W sklepach Rosmana (ale nie tylko) jest takie cudo na żyletki do zdzierania twardej skóry z pięt. Ale uwaga. Nogi muszą być wilgotne, nie mokre i broń Boże nie suche. Te które pierwszy raz będa się tym posługiwały: róbcie to bardzo ostrożnie, bo łatwo się zaciąć i boli jak cholera.

Poza tym polecam zwykłą maść witaminową: umyć nogi, posmarować grubą warstwą, zawinąć bandażem i ubrac skarpetki.

Kiedyś Scholl miał krem do pięt z tłuszczem z jelenia tudzież jakiegoś innego zwierzęcia. Po dwóch razach smarowania wszystkie pęknięcia znikały.
Znalazłam, krem się nazywa: Hirschtalg - krem z łoju jelenia ochronno-pielęgnacyjny i kosztuje około 13 złotych

Avon ma (miał?) takie cudo do pięt: z jednej strony jest pumeks, a z drugiej takie cudo, czarne co to wygładza. Boska rzecz.

I Scholl iAvon mają zresztą całą linię pielęgnacyjną do stóp. Polecam, bo drogie nie są, a ich używanie daje świetne efekty.

pozdrawiam
sammy

--------------------
malinowa i Malin...
sob, 14 sie 2004 - 23:17
CYTAT(sammy)
Avon ma (miał?) takie cudo do pięt: z jednej strony jest pumeks, a z drugiej takie cudo, czarne co to wygładza. Boska rzecz.

pozdrawiam
sammy

Scholl też ma takie "cudo".
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post sob, 14 sie 2004 - 23:17
Post #33

CYTAT(sammy)
Avon ma (miał?) takie cudo do pięt: z jednej strony jest pumeks, a z drugiej takie cudo, czarne co to wygładza. Boska rzecz.

pozdrawiam
sammy

Scholl też ma takie "cudo".

--------------------
Doruśka
nie, 15 sie 2004 - 20:00
Takie cudo z Avonu na mnie nei działa icon_sad.gif(
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post nie, 15 sie 2004 - 20:00
Post #34

Takie cudo z Avonu na mnie nei działa icon_sad.gif(
Potwora
nie, 15 sie 2004 - 21:25
CYTAT(sammy)
W sklepach Rosmana (ale nie tylko) jest takie cudo na żyletki do zdzierania twardej skóry z pięt. Ale uwaga. Nogi muszą być wilgotne, nie mokre i broń Boże nie suche. Te które pierwszy raz będa się tym posługiwały: róbcie to bardzo ostrożnie, bo łatwo się zaciąć i boli jak cholera.  

sammy


Potwierdzam, łatwo się zaciąć, w wyniku moich operacji z takową żyletką miałam zwisające z pięty "mięsko" i uleciało mi chyba wiadro wiadro krwi icon_twisted.gif
Tfu, tfu - ostrożnie
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
Skąd: .......
Nr użytkownika: 569




post nie, 15 sie 2004 - 21:25
Post #35

CYTAT(sammy)
W sklepach Rosmana (ale nie tylko) jest takie cudo na żyletki do zdzierania twardej skóry z pięt. Ale uwaga. Nogi muszą być wilgotne, nie mokre i broń Boże nie suche. Te które pierwszy raz będa się tym posługiwały: róbcie to bardzo ostrożnie, bo łatwo się zaciąć i boli jak cholera.  

sammy


Potwierdzam, łatwo się zaciąć, w wyniku moich operacji z takową żyletką miałam zwisające z pięty "mięsko" i uleciało mi chyba wiadro wiadro krwi icon_twisted.gif
Tfu, tfu - ostrożnie
ulla
pią, 27 sie 2004 - 13:24
A ja przyznaję do moich obu duzych palców, na których rogowacieje mi skora uzyłam maszynki do golenia, mojej własnej i juz nieco tępej, bo ostrą się bałam. Udało się pozbyć całego "nadmiaru" skóry. Pięty mam w zasadzie ok i wystarczaja tarki, pumeksy, peelingi i kremy, ale te paluchy doprowadzały mnie do rozpaczy...a teraz wyglada na to, że po raz pierwszy od juz nie pamietam jak dawna, będe miała stopy bez tego paskudztwa...skóra jeszcze mi sie łuszczy, ale zaczyna sie wyrównywać icon_smile.gif i myśle jeszcze parę powtórek i bedzie ok.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
Skąd: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post pią, 27 sie 2004 - 13:24
Post #36

A ja przyznaję do moich obu duzych palców, na których rogowacieje mi skora uzyłam maszynki do golenia, mojej własnej i juz nieco tępej, bo ostrą się bałam. Udało się pozbyć całego "nadmiaru" skóry. Pięty mam w zasadzie ok i wystarczaja tarki, pumeksy, peelingi i kremy, ale te paluchy doprowadzały mnie do rozpaczy...a teraz wyglada na to, że po raz pierwszy od juz nie pamietam jak dawna, będe miała stopy bez tego paskudztwa...skóra jeszcze mi sie łuszczy, ale zaczyna sie wyrównywać icon_smile.gif i myśle jeszcze parę powtórek i bedzie ok.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
Monic3
pią, 27 sie 2004 - 14:20
Ulla, ja też mam ten problem, ale niestety efekty"działania" żyletką nie trwaja długo. Ten zrogowaciały naskórek odrasta. I znów to samo. Nie wynalazłam jeszcze sposobu, aby go zlikwidować raz na zawsze, albo chociaż na dłużej. A do tego wydaje mi się, że kiedy po raz pierwszy chwyciałam za maszynkę, to był mój największy błąd.
Daj znać czy tobie pomogło!
Monic3


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 153
Dołączył: pią, 20 lut 04 - 16:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,470

GG:


post pią, 27 sie 2004 - 14:20
Post #37

Ulla, ja też mam ten problem, ale niestety efekty"działania" żyletką nie trwaja długo. Ten zrogowaciały naskórek odrasta. I znów to samo. Nie wynalazłam jeszcze sposobu, aby go zlikwidować raz na zawsze, albo chociaż na dłużej. A do tego wydaje mi się, że kiedy po raz pierwszy chwyciałam za maszynkę, to był mój największy błąd.
Daj znać czy tobie pomogło!

--------------------
Monika (mama Łukaszka 28/12/2001)
Doruśka
pią, 27 sie 2004 - 14:39
Cześć Monika,dawno Cie nie było icon_smile.gif

mi pomaga preparat avon.mam takie dobre dziecko,ze co wieczór po kąpieli wmasowuje w moje sterane stopy ten preparat i skóra sie miękka zrobiła,jeszcze troche i będzie suuuper!
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post pią, 27 sie 2004 - 14:39
Post #38

Cześć Monika,dawno Cie nie było icon_smile.gif

mi pomaga preparat avon.mam takie dobre dziecko,ze co wieczór po kąpieli wmasowuje w moje sterane stopy ten preparat i skóra sie miękka zrobiła,jeszcze troche i będzie suuuper!
kasiarybka

Go??







post pią, 27 sie 2004 - 14:46
Post #39

Monic a ja będę namawiała Cię na wizytę u kosmetyczki.
W Białymstoku zabieg na pięty kosztuje 45 zł.
Jeśli zrogowacenie jest duże trzeba go powtarzać przynajmniej raz w miesiącu, do skutku, aż skóra przestanie rogowaceć, oczywiście w domu, codziennie trzeba o te pięty dbać, ale jest to już dużo łatwiejsze, bo po takim zabiegu stopy wyglądają naprawdę pięknie, zapytaj tylko czy kosmetyczka robi to żyletką czy frezarką icon_smile.gif

Myślę, że opo 2/3 takich zabiegach będzie już dobrze icon_smile.gif
Monic3
pią, 27 sie 2004 - 15:47
wiem, że zabieg u kosmetyczki byłby wkazany, ale niestety muszę wyznaczać sobie jakieś priorytety finansowe i ten akurat nie znajduje się na pierwszym miejscu. No ale cóż trzeba sobie jakoś radzić. Aktualnie mam zamiar wypróbować sposób: krem Nivea z maścią nagietkową. Podobno działa.

Dorusia, nie było mnie trochę , bo tak jakoś róźnie się działo, ale teraz postaram sie bywać częściej, chyba , że znowu mnie coś dosięgnie.
Pozdrawiam
Monic3


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 153
Dołączył: pią, 20 lut 04 - 16:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,470

GG:


post pią, 27 sie 2004 - 15:47
Post #40

wiem, że zabieg u kosmetyczki byłby wkazany, ale niestety muszę wyznaczać sobie jakieś priorytety finansowe i ten akurat nie znajduje się na pierwszym miejscu. No ale cóż trzeba sobie jakoś radzić. Aktualnie mam zamiar wypróbować sposób: krem Nivea z maścią nagietkową. Podobno działa.

Dorusia, nie było mnie trochę , bo tak jakoś róźnie się działo, ale teraz postaram sie bywać częściej, chyba , że znowu mnie coś dosięgnie.
Pozdrawiam

--------------------
Monika (mama Łukaszka 28/12/2001)
> Pięty...
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 26 kwi 2024 - 19:51
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama