Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna  

Znacie jakiś skuteczny odplamiacz do ubrań?

, proszÄ™ o radÄ™
> , proszÄ™ o radÄ™
rysa154
czw, 19 lis 2009 - 21:55
jeszcze na niczym nie polegl....
br beckmann
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post czw, 19 lis 2009 - 21:55
Post #21

jeszcze na niczym nie polegl....
br beckmann


--------------------


Użytkownik usunięty

Go??







post piÄ…, 20 lis 2009 - 08:40
Post #22

CYTAT(Pogoda @ Thu, 19 Nov 2009 - 16:45) *
Czekaj czekaj [użytkownik x], ale o co się Tobie rozchodzi? icon_eek.gif

Dla mnie "po kosztach" oznaczało tyle, że za ile mi kobitka produkt sprowadzi i sprzeda za tyle go oddam osobie, która by mnie poprosiła o pośredniczenie. Nie pisałam nic o tym, że to moja pracownica ma coś sprzedawać "po kosztach"... Chyba, że jeszcze co innego miałaś na myśli, to nie zrozumiałam kompletnie...


Nie, nie Pogoda. To ja źle zrozumiałam Ciebie. Zrozumiałam to dokładnie na opak.

CYTAT(Pogoda @ Thu, 19 Nov 2009 - 16:45) *
Zaś o "trzymanie z daleka" chodziło mi tylko o trzymanie z daleka ode mnie teczek wprowadzających do firmy, ulotek z zaproszeniem na firmowe szkolenia i umawiania się ze mną na rozmowy o firmie. NIC POZA TYM. Na stopie "pozaamwayowskiej" żyję z pracownicą w jak najlepszej komitywie i mogę spokojnie powiedzieć, że się lubimy, szanujemy i możemy na sobie polegać.
I znowu to samo - burzy Cię coś, o czym nie wiesz, bo w firmie nie byłaś,a na spotkania nie chodziłaś, na szkoleniach firmowych nie bywałaś. Sama piszesz, że Cię to nie interesuje, nie chce Ci się tym zajmować a jednak komentujesz. Ja byłam w firmie, poznałam trochę "ideologii" i jest DLA MNIE osobiście odstraszająca, zwłaszcza, że poznałam ludzi, na których zaangażowanie w firmę miało bardzo zły wpływ.
Nie potępiam nikogo kto się w Amway'a "wciągnął", nie twierdzę, że nie da się na tym zarobić. Nigdzie nie napisałam NIC o "kosmitach" "sektach" "praniu mózgu" ani "mitologii". Wszystkie te hasła wyszły spod Twojej ręki. Ja żadnego z nich nawet nie miałam na myśli. A na prawdę nie sądzę, żeby z mojego pierwszego posta można było aż tyle podtekstów wyczytać. icon_confused.gif


Pogoda, to mnie poniosło. Wiesz, ja poprzestaję na używaniu ich iluś produktów i niejednokrotnie spotykam się z reakcją nieadekwatną do samego tematu. Po prostu sądzę, że Amway budzi w ludziach wciąż sporo emocji, a podstaw do nich ja się osobiście nie doszukałam.

Cóż, ja odsłuchałam kilka materiałów szkoleniowych i wiem, że ta ideologia do mnie nie przemawia. Natomiast zabójczo podobną ideologię ma 99% firm (koleżanka w knajpie na pierwszym spotkaniu w sprawie pracy odśpiewywała w zespole Simply The Best 37.gif ), przy czym tego się nie widzi. Amway wywołał w Polsce dziwne reakcje. Wiesz Pogoda, ludzie w agencjach reklamowych to dopiero są cyborgi! Na nich ideologia firmy ma naprawdę zabójczy wpływ. Amway działa na zasadzie im więcej zrobisz, tym więcej masz, w niektórych faktycznie budzi to niezdrowe uczucia. Natomiast jest mocno demonizowany, ot tyle chciałam powiedzieć. Nie w odniesieniu do Twoich postów, ale ogólnie. Użyłaś skrótów myślowych, które były dla mnie nieczytelne (choćby ten o "po kosztach"), stąd nieporozumienie. Za nadinterpretację przepraszam.

Pogoda
piÄ…, 20 lis 2009 - 08:47
Spoko [użytkownik x]. Mam do ciebie OGROMNY szacunek. Bardzo lubię Twoje posty i Ciebie chyba też (piszę "chyba", bo w końcu znamy się tylko wirtualnie icon_wink.gif ). Bardzo się cieszę, że się zrozumiałyśmy.

Za skróty myślowe przepraszam... icon_redface.gif
Pogoda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: czw, 24 lip 08 - 20:49
Nr użytkownika: 20,867




post piÄ…, 20 lis 2009 - 08:47
Post #23

Spoko [użytkownik x]. Mam do ciebie OGROMNY szacunek. Bardzo lubię Twoje posty i Ciebie chyba też (piszę "chyba", bo w końcu znamy się tylko wirtualnie icon_wink.gif ). Bardzo się cieszę, że się zrozumiałyśmy.

Za skróty myślowe przepraszam... icon_redface.gif
Użytkownik usunięty

Go??







post piÄ…, 20 lis 2009 - 09:16
Post #24

CYTAT(Pogoda @ Fri, 20 Nov 2009 - 08:47) *
Spoko [użytkownik x]. Mam do ciebie OGROMNY szacunek. Bardzo lubię Twoje posty i Ciebie chyba też (piszę "chyba", bo w końcu znamy się tylko wirtualnie icon_wink.gif ). Bardzo się cieszę, że się zrozumiałyśmy.

Za skróty myślowe przepraszam... icon_redface.gif


Dzięki Pogoda za te słowa i z wzajemnością!

PS Ja mam nadzieję zobczyć Cię kiedyś, jak tańczysz...
Mafia
piÄ…, 20 lis 2009 - 09:29
Odplamiacz niemiecki w spray'u - Sil do każdego rodzaju plam. Na plamy z trawy najlepiej sprawdza się niemieckie mydło do plam. Lubię też odplamiacz z Biedronki za 5 zł - Oxy.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post piÄ…, 20 lis 2009 - 09:29
Post #25

Odplamiacz niemiecki w spray'u - Sil do każdego rodzaju plam. Na plamy z trawy najlepiej sprawdza się niemieckie mydło do plam. Lubię też odplamiacz z Biedronki za 5 zł - Oxy.

--------------------
Mafia
Mafia
piÄ…, 20 lis 2009 - 09:29
poszło dwa razy

Ten post edytował Mafia pią, 20 lis 2009 - 09:29
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post piÄ…, 20 lis 2009 - 09:29
Post #26

poszło dwa razy

--------------------
Mafia
dorthe81
nie, 22 lis 2009 - 10:30
u mnie na plamy sprawdza sie Vanish ale tez ten w proszku bo w płynie potwierdzam ze jest do kitu.
dorthe81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 581
Dołączył: pon, 16 lis 09 - 11:41
SkÄ…d: podlaskie
Nr użytkownika: 30,160




post nie, 22 lis 2009 - 10:30
Post #27

u mnie na plamy sprawdza sie Vanish ale tez ten w proszku bo w płynie potwierdzam ze jest do kitu.
aaa_sia_a
nie, 12 maj 2013 - 23:24
ja też polecam Oxi z Biedrdonki, taki w różowym pojemniku, dodaje się wody i robi pastę, którą nakłada się na plamę - sprał pięknie plamę z jabłka, z którą męczyłam się już dłuższy czas i nic nie skutkowało, polecam icon_smile.gif

Ten post edytował aaa_sia_a nie, 12 maj 2013 - 23:25
aaa_sia_a


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: nie, 12 maj 13 - 23:07
Nr użytkownika: 42,164




post nie, 12 maj 2013 - 23:24
Post #28

ja też polecam Oxi z Biedrdonki, taki w różowym pojemniku, dodaje się wody i robi pastę, którą nakłada się na plamę - sprał pięknie plamę z jabłka, z którą męczyłam się już dłuższy czas i nic nie skutkowało, polecam icon_smile.gif

--------------------
dankin-82
pon, 13 maj 2013 - 09:55
plamy po marchewie na słonku pięknie schodzą

ale bardzo lubiÄ™ odplamiacz z Lidla icon_wink.gif
dankin-82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,724
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 21:38
Skąd: Lubin /dolnośląskie/
Nr użytkownika: 2,798




post pon, 13 maj 2013 - 09:55
Post #29

plamy po marchewie na słonku pięknie schodzą

ale bardzo lubiÄ™ odplamiacz z Lidla icon_wink.gif

--------------------
Joanna 81
pon, 13 maj 2013 - 10:08
A macie jakiś skuteczny odplamiacz do ubrań, który usuwa stare plamy? mam kilka fajnych ubranek po starszej córce, ale mają plamki, z którymi nie mogę sobie poradzić. Ani Vanish, ani Oxy biedronkowy nie dają rady 32.gif
Joanna 81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,436
Dołączył: pią, 17 lis 06 - 20:28
SkÄ…d: z pokoju :)
Nr użytkownika: 8,538

GG:


post pon, 13 maj 2013 - 10:08
Post #30

A macie jakiś skuteczny odplamiacz do ubrań, który usuwa stare plamy? mam kilka fajnych ubranek po starszej córce, ale mają plamki, z którymi nie mogę sobie poradzić. Ani Vanish, ani Oxy biedronkowy nie dają rady 32.gif

--------------------






"W chwili, gdy najmniej się tego spodziewamy, życie stawia przed nami wyzwania,
by sprawdzić naszą odwagę i gotowość na zmiany."
P.Coelho
Ryjek
pon, 13 maj 2013 - 15:30
Joanna mozesz sprobowac tym https://www.amway.pl/product/110403,sa8-pre...ay#.UZDrLLUqwwA Ja stosuje go na bardzo uporczywe plamy. Jedynie rdza go pokonala i banki mydlane icon_smile.gif
Ryjek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,888
Dołączył: śro, 14 cze 06 - 15:10
SkÄ…d: Bogatynia
Nr użytkownika: 6,265

GG:


post pon, 13 maj 2013 - 15:30
Post #31

Joanna mozesz sprobowac tym https://www.amway.pl/product/110403,sa8-pre...ay#.UZDrLLUqwwA Ja stosuje go na bardzo uporczywe plamy. Jedynie rdza go pokonala i banki mydlane icon_smile.gif

--------------------
Ryjek



Ammm
pon, 13 maj 2013 - 21:52
Zepsuła mi się dziś pralka - coś chyba pękło w środku i do bębna wlała się czarna maź. Akurat jak prałam koszule męża 48.gif Wszystkie białe koszule są w ciemne plamy. Czy to się da usunąć?

Wyprałam je już ponownie z dodatkiem vanishu w proszku (wcześniej spryskałam vanishem w sprayu), pomogło miminalnie, namoczyłam w vanishu w proszku, czyściłam szczoteczką i szarym mydłem - znów minimalna poprawa, ale no właśnie - minimalna 32.gif
Jest jeszcze jakiÅ› ratunek dla nich? Ten Amway?

Piszę bardziej, żeby się wyżalić, bo nie wierzę, że koszule da się uratować. A dwa poprzednie prania to były szmaty i ścierki kuchenne. Nie mogło wtedy??? 21.gif
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post pon, 13 maj 2013 - 21:52
Post #32

Zepsuła mi się dziś pralka - coś chyba pękło w środku i do bębna wlała się czarna maź. Akurat jak prałam koszule męża 48.gif Wszystkie białe koszule są w ciemne plamy. Czy to się da usunąć?

Wyprałam je już ponownie z dodatkiem vanishu w proszku (wcześniej spryskałam vanishem w sprayu), pomogło miminalnie, namoczyłam w vanishu w proszku, czyściłam szczoteczką i szarym mydłem - znów minimalna poprawa, ale no właśnie - minimalna 32.gif
Jest jeszcze jakiÅ› ratunek dla nich? Ten Amway?

Piszę bardziej, żeby się wyżalić, bo nie wierzę, że koszule da się uratować. A dwa poprzednie prania to były szmaty i ścierki kuchenne. Nie mogło wtedy??? 21.gif

--------------------

Ryjek
pon, 13 maj 2013 - 21:54
Ammm zalezy jakiego typy sa to plamy i z czego. Moze warto sprobowac. Tylko czy plamy zejda calkiem z bialych koszul?
Ryjek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,888
Dołączył: śro, 14 cze 06 - 15:10
SkÄ…d: Bogatynia
Nr użytkownika: 6,265

GG:


post pon, 13 maj 2013 - 21:54
Post #33

Ammm zalezy jakiego typy sa to plamy i z czego. Moze warto sprobowac. Tylko czy plamy zejda calkiem z bialych koszul?

--------------------
Ryjek



rysa154
pon, 13 maj 2013 - 22:58
Może spróbuj odbarwiacza dr beckman.widziałam dziś w rosmanie.

Ten post edytował rysa154 pon, 13 maj 2013 - 22:59
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post pon, 13 maj 2013 - 22:58
Post #34

Może spróbuj odbarwiacza dr beckman.widziałam dziś w rosmanie.

--------------------


agnese
wto, 14 maj 2013 - 01:17
zostaw namoczone w odplamiaczu na kilka godzin
ja kiedyś jeszcze białe rzeczy wygotowałam płatkach mydlanych, ale nie wiem czy te koszule nadają sie do wygotowania
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post wto, 14 maj 2013 - 01:17
Post #35

zostaw namoczone w odplamiaczu na kilka godzin
ja kiedyś jeszcze białe rzeczy wygotowałam płatkach mydlanych, ale nie wiem czy te koszule nadają sie do wygotowania

--------------------
F. 2008
A. 2011
pati.n
wto, 14 maj 2013 - 10:03
A po lodach czekoladowych, prałam w vanishu, moczyłam w vanishu, lałam vanish na palmę, zaraz mi szlag trafi materiał, a plamy sa nadal icon_sad.gif
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post wto, 14 maj 2013 - 10:03
Post #36

A po lodach czekoladowych, prałam w vanishu, moczyłam w vanishu, lałam vanish na palmę, zaraz mi szlag trafi materiał, a plamy sa nadal icon_sad.gif

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
dasza
wto, 14 maj 2013 - 15:04
CYTAT(pati.n @ Tue, 14 May 2013 - 11:03) *
A po lodach czekoladowych, prałam w vanishu, moczyłam w vanishu, lałam vanish na palmę, zaraz mi szlag trafi materiał, a plamy sa nadal icon_sad.gif



Zwykłe szare mydło (np. biały jeleń) lub mydełko odplamiające, bardzo ciepła woda - pocieraj mydłem plamę, zebu plama zawsze była dobrze namydlona i szoruj ręcznie lub szczoteczką. Trochę się naszorujesz ale powinno zejść.
dasza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,278
Dołączył: nie, 15 lis 09 - 17:34
SkÄ…d: :)
Nr użytkownika: 30,143




post wto, 14 maj 2013 - 15:04
Post #37

CYTAT(pati.n @ Tue, 14 May 2013 - 11:03) *
A po lodach czekoladowych, prałam w vanishu, moczyłam w vanishu, lałam vanish na palmę, zaraz mi szlag trafi materiał, a plamy sa nadal icon_sad.gif



Zwykłe szare mydło (np. biały jeleń) lub mydełko odplamiające, bardzo ciepła woda - pocieraj mydłem plamę, zebu plama zawsze była dobrze namydlona i szoruj ręcznie lub szczoteczką. Trochę się naszorujesz ale powinno zejść.

--------------------




dasza
wto, 14 maj 2013 - 15:07
CYTAT(Ammm @ Mon, 13 May 2013 - 22:52) *
Zepsuła mi się dziś pralka - coś chyba pękło w środku i do bębna wlała się czarna maź. Akurat jak prałam koszule męża 48.gif Wszystkie białe koszule są w ciemne plamy. Czy to się da usunąć?

Wyprałam je już ponownie z dodatkiem vanishu w proszku (wcześniej spryskałam vanishem w sprayu), pomogło miminalnie, namoczyłam w vanishu w proszku, czyściłam szczoteczką i szarym mydłem - znów minimalna poprawa, ale no właśnie - minimalna 32.gif
Jest jeszcze jakiÅ› ratunek dla nich? Ten Amway?

Piszę bardziej, żeby się wyżalić, bo nie wierzę, że koszule da się uratować. A dwa poprzednie prania to były szmaty i ścierki kuchenne. Nie mogło wtedy??? 21.gif


Ja bym próbowała uzyć zwykłego chlorowego wybielacza, jesli sa to białe koszule. I tak nic nie tracisz. Wcierałabym nierozcieńczony wybielacz watą w plamy (koniecznie w rękawiczkach), zostawiła na parę minut a potem moczyła w roztworze wybielacza i wody wg zaleceń producenta.

edt. A może spróbuj jeszcze wczesniej pastą bhp lu szarym mydłem, zeby odtłuścić plamę. Dobrze wypłucz i stosuj wybielacz

Ten post edytował dasza wto, 14 maj 2013 - 15:08
dasza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,278
Dołączył: nie, 15 lis 09 - 17:34
SkÄ…d: :)
Nr użytkownika: 30,143




post wto, 14 maj 2013 - 15:07
Post #38

CYTAT(Ammm @ Mon, 13 May 2013 - 22:52) *
Zepsuła mi się dziś pralka - coś chyba pękło w środku i do bębna wlała się czarna maź. Akurat jak prałam koszule męża 48.gif Wszystkie białe koszule są w ciemne plamy. Czy to się da usunąć?

Wyprałam je już ponownie z dodatkiem vanishu w proszku (wcześniej spryskałam vanishem w sprayu), pomogło miminalnie, namoczyłam w vanishu w proszku, czyściłam szczoteczką i szarym mydłem - znów minimalna poprawa, ale no właśnie - minimalna 32.gif
Jest jeszcze jakiÅ› ratunek dla nich? Ten Amway?

Piszę bardziej, żeby się wyżalić, bo nie wierzę, że koszule da się uratować. A dwa poprzednie prania to były szmaty i ścierki kuchenne. Nie mogło wtedy??? 21.gif


Ja bym próbowała uzyć zwykłego chlorowego wybielacza, jesli sa to białe koszule. I tak nic nie tracisz. Wcierałabym nierozcieńczony wybielacz watą w plamy (koniecznie w rękawiczkach), zostawiła na parę minut a potem moczyła w roztworze wybielacza i wody wg zaleceń producenta.

edt. A może spróbuj jeszcze wczesniej pastą bhp lu szarym mydłem, zeby odtłuścić plamę. Dobrze wypłucz i stosuj wybielacz

--------------------




bb
wto, 14 maj 2013 - 15:18
No jedyne co mi nie schodzi to te pozostalosci po lodach czekoladowych 21.gif Na szczescie w rodzinie mamy tylko jedna amatorke takowych. uff...

Wszystko inne od lat traktuje BIO SHOUT SC Johnsons, biala butelka podrozuje z nami do Polski rok w rok 04.gif (raz tylko zdarzylo mi sie znalezc ten odplamiacz w Geancie a potem juz wolalam nie ryzykowac)
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post wto, 14 maj 2013 - 15:18
Post #39

No jedyne co mi nie schodzi to te pozostalosci po lodach czekoladowych 21.gif Na szczescie w rodzinie mamy tylko jedna amatorke takowych. uff...

Wszystko inne od lat traktuje BIO SHOUT SC Johnsons, biala butelka podrozuje z nami do Polski rok w rok 04.gif (raz tylko zdarzylo mi sie znalezc ten odplamiacz w Geancie a potem juz wolalam nie ryzykowac)

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
pati.n
śro, 15 maj 2013 - 13:30
CYTAT(bb @ Tue, 14 May 2013 - 16:18) *
No jedyne co mi nie schodzi to te pozostalosci po lodach czekoladowych 21.gif Na szczescie w rodzinie mamy tylko jedna amatorke takowych. uff...

Wszystko inne od lat traktuje BIO SHOUT SC Johnsons, biala butelka podrozuje z nami do Polski rok w rok 04.gif (raz tylko zdarzylo mi sie znalezc ten odplamiacz w Geancie a potem juz wolalam nie ryzykowac)


mi Wika wszystko załatwia tymi lodami icon_sad.gif
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post śro, 15 maj 2013 - 13:30
Post #40

CYTAT(bb @ Tue, 14 May 2013 - 16:18) *
No jedyne co mi nie schodzi to te pozostalosci po lodach czekoladowych 21.gif Na szczescie w rodzinie mamy tylko jedna amatorke takowych. uff...

Wszystko inne od lat traktuje BIO SHOUT SC Johnsons, biala butelka podrozuje z nami do Polski rok w rok 04.gif (raz tylko zdarzylo mi sie znalezc ten odplamiacz w Geancie a potem juz wolalam nie ryzykowac)


mi Wika wszystko załatwia tymi lodami icon_sad.gif

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
> Znacie jakiÅ› skuteczny odplamiacz do ubraÅ„?, proszÄ™ o radÄ™
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 26 kwi 2024 - 17:57
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama